IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чейндж бюро

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Коментар


    • Патента наистина е скъпичък. Зависи в кой град в коя зона ще се помещава обекта(заложната къща). Препоръчвам доброволна регистрация по ЗДДС. Месечните лихви са освободени, само за таксите се дължи ДДС. В наименованието на фирмата задължително трябва да присъстват думите "заложна къща". Самата фирма мисля, че няма право да се занимава с друга различна дейност. Има да се вадят куп документи: регистрация по валутния закон, администратор на лични данни, мерки срещу изпиране на пари - тия са задължителен бонус към стандартния пакет "откриване на фирма".
      По същество виж http://94.156.102.51/bg/laws/ldoc/2135621100

      Коментар


      • Абе доста повече от 50 лв на 20к оборот но друга тема. Проучвам просто нещата

        А да не отварям нова случайно сте наясно със изсикване на заложна къща, последно един ми каза 50к на година за патентент лиценз и малко странно ми стана, та не знам така ли е или не?
        Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

        Коментар


        • Това ако направят само ще отложат агонията. И със 100% да девалвират лева, вече е твърде късно. Това трябваше преди 2г. да сторят. Сега остава само да чакаме "моментът" да дойде, а той ще дойде твърде скоро..... вЕрвай ми!

          Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
          Зависи какво разбираш под рухне. Не мисля, че ще оставят лева свободно да плава и БНБ да си фантазира лихвени проценти. Като за начало може да го обезценят от днеска за утре с 20% да видим каква реакция ще има. Все пак нали е модерно да се обезценява валутата, че да върви експорта. Може и да сме станали скъпи на запада

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ACTA Разгледай мнение
            Много грешиш ! Борда се чудя как все още оцелява? Не че ще го махнат, той ще рухне в следствие на некадърнио провежданата политика в последните 10г.
            Зависи какво разбираш под рухне. Не мисля, че ще оставят лева свободно да плава и БНБ да си фантазира лихвени проценти. Като за начало може да го обезценят от днеска за утре с 20% да видим каква реакция ще има. Все пак нали е модерно да се обезценява валутата, че да върви експорта. Може и да сме станали скъпи на запада
            I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

            Коментар


            • Много грешиш ! Борда се чудя как все още оцелява? Не че ще го махнат, той ще рухне в следствие на некадърнио провежданата политика в последните 10г.

              Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
              Няма се върнат онези времена на плаващ курс на лева. Този експеримент се прави един път на 100 години и не издържа повече от 6-7. Особено в летаргичното състояние в което се намира държавата, махне ли се борда, Гърция ще стане като едно време мечтана дестинация ...

              Следващия бум ще е при златарите.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ACTA Разгледай мнение
                Това да му е проблемът.... то няма кой да го напсува. Ако направи и 20к оборот ще си е докарал 50.00лв (бруто) на ден. А като си спомня как на 1000лв. на ден се мръщехме...... ех времена..... ама той само да падне борда
                Няма се върнат онези времена на плаващ курс на лева. Този експеримент се прави един път на 100 години и не издържа повече от 6-7. Особено в летаргичното състояние в което се намира държавата, махне ли се борда, Гърция ще стане като едно време мечтана дестинация ...

                Следващия бум ще е при златарите.
                I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                Коментар


                • Това да му е проблемът.... то няма кой да го напсува. Ако направи и 20к оборот ще си е докарал 50.00лв (бруто) на ден. А като си спомня как на 1000лв. на ден се мръщехме...... ех времена..... ама той само да падне борда

                  Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
                  Изисквания от железни нерви и л'безност предвид ежедневните провеки които ще ти сипят от всички страни уважаемите регулатори

                  Коментар


                  • Изисквания от железни нерви и л'безност предвид ежедневните провеки които ще ти сипят от всички страни уважаемите регулатори
                    I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                    Коментар


                    • На регистрационен режим са - мисля беше наредба 9 на БНБ но може и да греша. Очакваш да падне борда ли?

                      Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                      Здрасти колеги,

                      Някой от тук подвизаващите да има опит в чейндж бюрата?
                      Някой може ли ми даде актуално инфо какви са изисквания за започване на такъв бизнес.?

                      Благодаря предварително!

                      Коментар


                      • Чейндж бюро

                        Здрасти колеги,

                        Някой от тук подвизаващите да има опит в чейндж бюрата?
                        Някой може ли ми даде актуално инфо какви са изисквания за започване на такъв бизнес.?

                        Благодаря предварително!
                        Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!
                      Working...
                      X