IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коя е банката с най-евтин международен превод?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
    Белчо,а бе за теб има ли тема,по която да нямаш мнение??!От чисто любопитство си питам,щото те срещнах в поне двадесетина теми за последния половин час.
    белчо търси сивушка ........................ ако някой е срещал сивушка нека пише на лични на белчо...
    НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
      Белчо,а бе за теб има ли тема,по която да нямаш мнение??!От чисто любопитство си питам,щото те срещнах в поне двадесетина теми за последния половин час.
      Пиша, пиша....... днес ми дойде много добре

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Belcho Разгледай мнение
        ЦКБ е една от "най-скъпите" банки. Със сигурност това Не е банката
        Белчо,а бе за теб има ли тема,по която да нямаш мнение??!От чисто любопитство си питам,щото те срещнах в поне двадесетина теми за последния половин час.

        Коментар


        • ЦКБ е една от "най-скъпите" банки. Със сигурност това Не е банката

          Коментар


          • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
            Тегли им една сложили са си такса.

            Виж как са в Централна кооперативна банка е там нямат месечна такса за поддръжка на сметката нито изискване да има 5 лева в нея.
            Много хубава тема, тъкмо търсих банка с ниски такси за преводи в чужбина. Не се надявах да намеря с под 10 -12 Евро, но ето че тая ИАБ се оказва с 5 Евро, поне на хартия и такса 1 лв за картова сметка, иначе няма такса за сметката. Живее се с тая такса, в Германия са ми взимали по 6.90 Евра на месец. Въпросът в тая банка обаче с онлайн банкирането не е уреден - може да се окаже по-висока таксичката. Цена - "по договаряне".


            ЦКБ са с голямата брадва по всичко, най-неизгоден лихвен процент при кредити и т.н. 15 Евро е таксата през онлайн банкиране за обикновен превод в чужда банка -на касата повече. Обаче интернет банкирането им е още скъпо - искат електронен подпис, който е към 60 лв на година. ПИБ и ДСК нямат нужда от такъв, при ПИБ дават генераторче на кодове за около 10-15 лв, което е вечно.


            Имам въпрос по една новост за мен. Каква е хватката при преводи по тая система RINGS - включва ли тя чуждестранни банки. ЦКБ и ПИБ взимат по 20 лв., ИАБ по 15?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
              На тях едното ЕГН и адрес им са достатъчни
              От централна кооперативна съм доболен. Без изискване за наличност по сметката. Без месечна такса обслужване.

              Но и те са хитри. Влиза един за обикновен превод между банки в страната няма сметка и го одраха с 3.50лв А ако си откриеш сметка е 1.50лв превода. Хитри са не му и казаха, че ако си открие сметка е два пъти по-евтино.
              Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
                Виж как са в Централна кооперативна банка е там нямат месечна такса за поддръжка на сметката нито изискване да има 5 лева в нея.
                На тях едното ЕГН и адрес им са достатъчни

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                  Тегли им една сложили са си такса.

                  Виж как са в Централна кооперативна банка е там нямат месечна такса за поддръжка на сметката нито изискване да има 5 лева в нея.
                  Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                    само по спестовен влог няма такса месечно обслужване като гледам, а за такива сезонни преводи е идеален

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
                      А не съм съгласен по мое време нямаше месечна такса за обслужване на сметката в Интернешанъл асет банк и не вярвам да има и сега.
                      http://www.iabank.bg/uploads/editor/...02011%20FL.pdf

                      Страница 4

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                        Предвид, че ще я ползвам "сезонно" ще стигна и до закриването.
                        Не ме кефят месечни такси, като забравиш за тая сметка и стане 100 лв. задължение да те търсят събирачи. В случая и там, както и навсякъде другаде има месечна такса за разплащателната.
                        Но странно как при други има по 10 евро Суифт, тука не.
                        Едни могат, други не.
                        А не съм съгласен по мое време нямаше месечна такса за обслужване на сметката в Интернешанъл асет банк и не вярвам да има и сега.
                        Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                          Та така, звъннах им в централата, казаха 5 евро до 1 000 евро, но ако не си клиент още 20 евро. Гледам откриването безплатно, закриване до 12 месеца е 5 лв., за после не се види у тарифата и искат поне 5 единици налични.
                          Клоновата мрежа нещо не се намира в сайта, ама горе-долу се ориентирахме по телефона.
                          Преди години нямаше никакво изискване да има каквато и да било наличност в сметката. Ако има такова нещо значи са променили нещо.

                          Централна кооперативна банка е те нямат задължение да има каквото и да било в сметката и откриването на сметка е безплатно. Питай ги и тях.

                          Това са за мен двете банки само те които са най-изгодни поне за мен.
                          Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
                            Откриваш си сметка и никога не я закриваш. Аз имам сметки там кой знае от преди колко години всякаква валута няма почти нищо в сметките до 1 лев примерно.

                            5 Евро толкова.
                            Предвид, че ще я ползвам "сезонно" ще стигна и до закриването.
                            Не ме кефят месечни такси, като забравиш за тая сметка и стане 100 лв. задължение да те търсят събирачи. В случая и там, както и навсякъде другаде има месечна такса за разплащателната.
                            Но странно как при други има по 10 евро Суифт, тука не.
                            Едни могат, други не.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                              Та така, звъннах им в централата, казаха 5 евро до 1 000 евро, но ако не си клиент още 20 евро. Гледам откриването безплатно, закриване до 12 месеца е 5 лв., за после не се види у тарифата и искат поне 5 единици налични.
                              Клоновата мрежа нещо не се намира в сайта, ама горе-долу се ориентирахме по телефона.
                              Откриваш си сметка и никога не я закриваш. Аз имам сметки там кой знае от преди колко години всякаква валута няма почти нищо в сметките до 1 лев примерно.

                              5 Евро толкова.
                              Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от faberge Разгледай мнение
                                Хора, не трябва да си клиент на банката 5 евро е таксата за физическо лице, с обикновен вальор - 2 работни дни, суифт не се плаща, отново казвам - това е до 1000 евро превод
                                Та така, звъннах им в централата, казаха 5 евро до 1 000 евро, но ако не си клиент още 20 евро. Гледам откриването безплатно, закриване до 12 месеца е 5 лв., за после не се види у тарифата и искат поне 5 единици налични.
                                Клоновата мрежа нещо не се намира в сайта, ама горе-долу се ориентирахме по телефона.

                                Коментар

                                Working...
                                X