IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коя е банката с най-евтин международен превод?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Paysera такси:

    изходящ превод в евро - 0.15 евро (независино от сумата). Вальор: около 1 час, т.е. има сетълмент през час.
    За физически лица - безплатно до 30 превода на месец.
    изходящ превод в долари - 3.25 евро
    изходящ превод в паунди - 0.60 евро
    входящ SEPA превод по личен IBAN (само евро) - безплатно (т.е. превод иницииран от европейска държава и банка член на SEPA която ползва SEPA)
    входящ SWIFT превод по личен IBAN - не става! има друг начин, но е сложно и изисква изпращачът да спазва някакви указания
    такса откриване на снетка, поддръжка на сметка/месечна такса - няма
    курсове за превалутиране - като на повечето банки, за по-големи суми стават по-добри

    Коментар


    • аз като клиент на прокредит да ти кажа, че напоследък изнагляха - увеличиха си таксата за разплащателна сметка от 2 на 4 лв и си закриха част от офисите, преди имаха големи реклами за чуждестранни преводи, но до щатите излизаше пак към 60 лв тоест неконкурентна цена
      “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

      Коментар


      • След доста търсене и преглеждане тарифите на банките най-накрая успях да намеря: ПроКредит Банк.
        Фиксирана такса 5 EUR за СЕПА изходящи преводи и без такса за входящи.
        Попаднах и на едно съобщение на ОББ, че не нарушавали директивата на ЕС, защото скъпите условия които предлагат за СЕПА преводи са не по-евтини и за преводи на EUR в България. Предполагам по тази схема се измъкват и останалите банки - като държат цената на националните преводи в евро високи!

        Tom Munichto Обединена българска банка
        November 23, 2015


        ОББ начислява високи такси за банкови преводи на ЕЗПЕ.
        България е член на Европейския съюз.
        България също е член на зоната на SEPA.
        Изчисляването на (SWIFT) такси за банкови преводи входящ SEPA не е позволено!

        Обединена българска банка Здравейте,

        Обединена българска банка не е в нарушение на упоменатия от Вас Регламент на Комисията (ЕО) No. 924/2009 за презграничните плащания, тъй като презграничните плащания в евро са под режима, приложим за националните плащания в евро.

        Няма разлика в таксите, които ОББ събира при плащания в евро, безотносително към това дали плащането е презгранично (в рамките на Общността), или е национално (в рамките на България).

        Използваме случая да Ви препоръчаме да се запознаете отново с цитираните от Вас документи, както и предварително да се уверите, че посочваната от Вас информация се отнася адекватно към отправяните от Вас коментари и квалификации.

        С уважение,
        Екипът на ОББ

        Коментар


        • Току що разбрах, че уникредит са намалили за физически лица някои такси.


          Кредитен превод в евро

          25. На хартиен носител към платежна сметка при същата банка € 2.10

          26. Чрез онлайн банкиране към платежна сметка при същата банка € 1.10

          27. На хартиен носител с вальор различен от вальор същия ден към платежна сметка при друга банка 0.17% от сумата, мин. € 20, макс. € 257

          28. Чрез онлайн банкиране с вальор различен от вальор същия ден към платежна сметка при друга банка 0.09% от сумата, мин. € 9.90, макс. € 199

          29. Входящ кредитен превод 0.06% от сумата, мин. € 5.10, макс. € 74.60
          Обаче пак са си високи ....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от borisslava.b Разгледай мнение

            А дали сметката в Paysera може да служи като разплащателна сметка на юридическо лице или е по-скоро акаунт като този в PayPal и Stripe?
            Може. изискванията са същите като при откриване на банкова смета, но се случват online. Приложими са всички Anti Money Laundring и Know Your Customer процедури. Осчетоводява се като всяка банкова сметка. Сметката трябва да се декларира в БНБ. Може да се получават средства по IBAN-a, но само евра от банки вързани в SEPA.

            Коментар


            • Може ли някой, който има PaySera да ми обясни как точно работи въпросната сметка. Когато си направиш сметката там получаваш твой личен IBAN, с който правиш преводи, така ли (все едно банка)? Добре, а можеш ли да получаваш преводи на въпросната сметка, от друга банка?
              Last edited by LuckyYou; 07.01.2017, 01:07.
              The best things in life are free. The second best things are very expensive!
              не е препоръка

              Коментар


              • Моята банка вече изпълнява всичките ми нареждания до Европата по SEPA. Първата стъпка вече е направена. Много съм доволен
                Сега предстои втората много важна стъпка. Да започне да ми взема по по-ниска тарифа комисионата. Сега съм само измислената такса СУИФТ напред
                Само да не почне да начислява такса ПОРТО, като една друга банка

                Коментар


                • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение
                  Уж би трябвало от 1.1.2017 да ги въведат задължително преводите СЕПА, досега беше пожелателно. Единствено Прокредит наскоро рекламираше СЕПА преводи, все пак наближава датата, те бяха първи. И да ги въведат други банки лично аз няма да използвам банковата система, защото ме е яд, че се правеха на луди. Ще ги бойкотирам. Продължавам с Пейсера, правя по няколко превода на месец през тази система, спестявам по 28 евро ввсеки път, доволен съм. И да стане 1 евро превода с банките, няма да ги ползвам, така наказвам некоректните си партньори.
                  За да ползваме SEPA явно ще трябва да почакаме да ни приемат в... Еврозоната. Демек, на "куково" лято.
                  Vanitas vanitatum...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от motomx Разгледай мнение
                    Имам приятелка, която работи в една от големите банки в БГ.
                    Тя ми разказа как банките си измислят извинения, за да не използват СЕПА и всички преводи в ЕВРО минават през СУИФт системата, за да взимат големите такси.

                    А да ви казвам как българските клонове хранят банките майки в Европа, няма нужда да ви обяснявам.
                    такса СУИФТ е престъпна измама на всички банки в България!!!
                    единствено Д-Банк нямат такса СУИФТ и преводите им са най-евтини към банки в ЕУ.

                    пс: не съм рекламно лице, нокато регистрирах фирма обиколих всички читави банки да проверя и сравня условията.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от motomx Разгледай мнение

                      Здравей,

                      може ли да ми кажеш за пейсера бизнес акаунт ли ползваш или приват.
                      Аз регистрирах приват акаунт и искам да я ползвам тази система, но ми искат да им пратя копие на личната ми карта, за да се удостоверя и това ме притеснява.
                      Не е само личната карта, след това ти искат и скайп, за да те видят кой си - аз скайп нямам, съответно стигнах дотам и се спрях -то по-зле от полицейски разпит. Иначе цените им са ниски, най-ниските на пазара реално, но цялата тази цигания ми идва малко навъзгорно.

                      Трансферуайз са подобни като некоректност - първо ти дават някакви премии, после ти ги вземат, абе и там е дива цигания.

                      За банките и уестърн/мъниграм да не отварям реч - жестока набутка за дребни суми. Реално няма нещо, което наистина да си заслужава, така че избораш между няколко злини и търсиш най-малката.
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение
                        Уж би трябвало от 1.1.2017 да ги въведат задължително преводите СЕПА, досега беше пожелателно. Единствено Прокредит наскоро рекламираше СЕПА преводи, все пак наближава датата, те бяха първи. И да ги въведат други банки лично аз няма да използвам банковата система, защото ме е яд, че се правеха на луди. Ще ги бойкотирам. Продължавам с Пейсера, правя по няколко превода на месец през тази система, спестявам по 28 евро ввсеки път, доволен съм. И да стане 1 евро превода с банките, няма да ги ползвам, така наказвам некоректните си партньори.
                        Здравей,

                        може ли да ми кажеш за пейсера бизнес акаунт ли ползваш или приват.
                        Аз регистрирах приват акаунт и искам да я ползвам тази система, но ми искат да им пратя копие на личната ми карта, за да се удостоверя и това ме притеснява.

                        Коментар


                        • Уж би трябвало от 1.1.2017 да ги въведат задължително преводите СЕПА, досега беше пожелателно. Единствено Прокредит наскоро рекламираше СЕПА преводи, все пак наближава датата, те бяха първи. И да ги въведат други банки лично аз няма да използвам банковата система, защото ме е яд, че се правеха на луди. Ще ги бойкотирам. Продължавам с Пейсера, правя по няколко превода на месец през тази система, спестявам по 28 евро ввсеки път, доволен съм. И да стане 1 евро превода с банките, няма да ги ползвам, така наказвам некоректните си партньори.

                          Коментар


                          • Имам приятелка, която работи в една от големите банки в БГ.
                            Тя ми разказа как банките си измислят извинения, за да не използват СЕПА и всички преводи в ЕВРО минават през СУИФт системата, за да взимат големите такси.

                            А да ви казвам как българските клонове хранят банките майки в Европа, няма нужда да ви обяснявам.

                            Коментар


                            • Направо съм озадачен с тази информация, често Дано да е истина, довечера ще проверя

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vstoykov Разгледай мнение
                                За България най-изгодния вариант е TBI Bank - 50 стотинки за банков превод (чрез електронното банкиране, може да се ползва SMS за подписването), без месечна такса. Такса теглене на каса няма за малки суми.
                                ).
                                Благодаря. А такса за откриване на разплащателна сметка има ли? Значи няма нужда от електронен подпис?
                                Всъщност с Пейсера може да се плащат безплатни преводи в евро и по сметка в България в лева, но кой знае по какъв курс ще се превалутират при получателя и няма как да се нагласи точно сумата...

                                Коментар

                                Working...
                                X