IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коя е банката с най-евтин международен превод?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от stoil2 Разгледай мнение
    Paysera е супер за международни преводи, но за преводи в България в лева все пак имат такса от 1 лев на превод. Дали има по-добра опция за преводи в България?
    За България най-изгодния вариант е TBI Bank - 50 стотинки за банков превод (чрез електронното банкиране, може да се ползва SMS за подписването), без месечна такса. Такса теглене на каса няма за малки суми.

    Не знам да има друга банка с такива изгодни цени на банковите преводи (за физически лица).

    За юридическите лица - виж в тарифата (по-високи са цените).
    Два прости метода за легално намаляване на данъците

    Коментар


    • Paysera е супер за международни преводи, но за преводи в България в лева все пак имат такса от 1 лев на превод. Дали има по-добра опция за преводи в България?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
        Водещата литовска FinTech компания Paysera стъпва на българския пазар с иновативна услуга за международни разплащания, която ще отговори на нуждите за оптимизация на банковите разходи на голяма част от малките и средни компании.

        „В момента цената на международен валутен превод е мин. 10 евро, като доста компании заплащат между 20 евро - 50 евро в зависимост от сумата на превода“, споделя Мартин Богданов, изпълнителен директор на българското дружество, представляващо Paysera. „Използвайки SWIFT-системата един валутен превод би достигнал крайния бенефициент до 2 работни дни. Paysera стъпва на българския пазар с идеята да осигури качествени, надеждни и бързи международни валутни преводи на цени от 0.15 евро за трансакция в рамките на EИЗ чрез IBAN за юридически лица, като за физическите лица първите 30 бр. преводи всеки месец са безплатни. Друго предимство е, че преводът бива доставян в по-кратки срокове – обикновено в рамките на един ден, а не рядко и за 2-3 часа.

        Изгодните международни валутни преводи са един от продуктите, с който Paysera стъпва на българския пазар. Системата позволява получаване на входящи преводи, като в рамките на ЕС те са безплатни за ползвателите на системата. Амбициите на Paysera са в скоро време да се превърне в добра алтернатива на някои от скъпите банкови услуги. Компанията планира също така да предлага на пазара някои финансови услуги за търговци, като портал за онлайн плащания чрез банкови сметки, чрез кредитни карти, чрез SMS и други методи; система за продажба на електронни билети за събития и др. Paysera предлага международна VISA карта, която е изключително изгодна за разплащания в евро.
        А дали сметката в Paysera може да служи като разплащателна сметка на юридическо лице или е по-скоро акаунт като този в PayPal и Stripe?

        Коментар


        • http://m.btvnovinite.bg/article/bulg...zi-godina.html

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 888 Разгледай мнение
            Е щом е така света е широк ,има още 27 държави в ЕС отваряш някъде другаде сметка с интернет банкиране и оперираш с нея.Лично за мен това е най-разумния вариант.
            По този повод имам едно питане, в коя държава от ЕС е възможно онлайн откриването на сметка? Благодаря!

            Коментар


            • Е щом е така света е широк ,има още 27 държави в ЕС отваряш някъде другаде сметка с интернет банкиране и оперираш с нея.Лично за мен това е най-разумния вариант.

              Коментар


              • Такааа, едната голяма банка рече - В СЕПА сме, до 13 ч. стигат същия ден, таксите са същите.
                Другата голяма банка рече работим от ден първи с нея, таксите са непроменени.

                Що тогава ручахме жабетата?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mamacita1626 Разгледай мнение
                  Привет!Намесвам се в темата ви,за да не отварям нова!
                  Попринцип съм много скарана с банките и всякакви такива услуги,26 години не съм прибягвала до тях,но ето че ми се наложи и на мен да отворя банкова сметка.
                  Служителката в банката имах чувството че разбираше от финанси,колкото и аз...Така и не успях да разбера каква е такската за паричен превод от Англия (в паундове) до България в спестовна сметка.Другото ,което ме интересува е...Кое е по изгодно: да ми пращат парите в пейпал и от там аз да си ги дърпам към сметката или директно с банков превод?Става въпрос за не много голями суми ако е от значение де...от 200 до 800 паунда на месец г/д ще се налага да ми превеждат..Благодаря на просветилите ме!.
                  Пращат от Англия в сметка у нас.
                  В ПИБ входящ до 10 хил. евро е без такса, в ДСК обаче до 100 евро.
                  Сметката да е в паунди, теглят се и оттам на бюро се обменят.
                  Другото е сеч.

                  Коментар


                  • Привет!Намесвам се в темата ви,за да не отварям нова!
                    Попринцип съм много скарана с банките и всякакви такива услуги,26 години не съм прибягвала до тях,но ето че ми се наложи и на мен да отворя банкова сметка.
                    Служителката в банката имах чувството че разбираше от финанси,колкото и аз...Така и не успях да разбера каква е такската за паричен превод от Англия (в паундове) до България в спестовна сметка.Другото ,което ме интересува е...Кое е по изгодно: да ми пращат парите в пейпал и от там аз да си ги дърпам към сметката или директно с банков превод?Става въпрос за не много голями суми ако е от значение де...от 200 до 800 паунда на месец г/д ще се налага да ми превеждат..Благодаря на просветилите ме!.

                    Коментар


                    • По долу съм ви написал къде е ефтинкото ! Дори до определени суми без такси !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение

                        Тъжна история.
                        Да видим какво ще измислят.
                        ми то си е измислено и си го има от доста време - вика му се такса входящ трансфер, която май е почти навсякъде мин 5-6 евро твърдо + % от сумата. Сега ще добавят и една такса изходящ трансфер и готово - бати, какви сте и вие, ама-ха, еФтинко искали да минат. Няма еФтино, нямааааа, дупки от стрес тестове има да се пълняяяяяят
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 888 Разгледай мнение
                          Забелязваш ли каква тягостна тишина има на тази тема? Как нито един представител от банковия бизнес не направи някакво изказване или от ЦБ не направят разяснителна кампания .

                          Тъжна история.
                          Да видим какво ще измислят.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                            Моя грешка, до 31 октомври е срока.
                            Да видим утре ще ПАДНАТЛИОКОВИТЕНАБАНКОВОТОРОБСТВО?
                            Забелязваш ли каква тягостна тишина има на тази тема? Как нито един представител от банковия бизнес не направи някакво изказване или от ЦБ не направят разяснителна кампания .

                            Коментар


                            • Моя грешка, до 31 октомври е срока.
                              Да видим утре ще ПАДНАТЛИОКОВИТЕНАБАНКОВОТОРОБСТВО?

                              Коментар


                              • Ще я побългарим казваш.

                                Коментар

                                Working...
                                X