IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Депозит в гръцка банка!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Само интересно толко ли ще се заклати, че Алфата катурнахте?

    Коментар


    • http://dif.bg/wp-content/uploads/201...tchet_2010.pdf
      Това е отчетът на фонда. На 20 страница пише кой ти го изплаща

      Коментар


      • Тъй като лафовете са Гърция да фалира към края март, не е необходимо още днес да тичаш да си закриваш депозита. Въпроса е, когато го направиш тия дни - после къде ще ги вложиш? Каква валута и т.н.

        Иначе щом си се лакомил за лихвата... сега ще си сърбаш попарата. Тя кризата в Гърция се точи от сумати време. Какво си мислеше като ги влагаше парите преди по-малко от година?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от equal Разгледай мнение
          ... Понеже им бях клиент допреди година и нещо знам от някаква тяхна дипляна, че работят в БГ като клон на чужда банка и съответно влоговете са гарантирани, но не от българския, а от гръцкия фонд за гарантиране на влогове.
          Е най-накрая един дето да разбира - на фона на толкоз идиоти ....

          Алфабанк е клон за Бг и не е самостоятелно юрид.лице . Поради тази причина не прави вноски в нашия фонд за гарантиране на депозитите :

          ...Посочените по-долу кредитни институции са клонове на чуждестранни банки и не участват в българската система за гарантиране на влоговете, тъй като са защитени от системата в страната по седалището на банката:

          Алфа банка – клон България....
          http://dif.bg/depositors/banks/

          След фалита на Гърция - между 10 - 20 март тая година - и излизането й от Еврозоната ще ти превалутират депозита в драхми по курс който само Вазилинос знае . След което от драхмите ще минеш на левове и твърде вероятно е тия 20К евро да са колкото еднодневна карта за цялата градска мрежа
          Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

          Коментар


          • Така че, търсиш си ги от Маляките. А те там само за твоите 20К еврака мислят

            Коментар


            • Влоговете в Алфа банка – клон България, БНП Париба С.А. – клон София, ИНГ Банк Н.В. – клон
              София и Регионална инвестиционна банка – клон България не участват в българската система за
              гарантиране на влоговете. Като клонове на банки от държави-членки на Европейския съюз те са
              защитени от системата в страната по седалището на банката

              Коментар


              • Last edited by Данни; 22.11.2012, 12:32.

                Коментар


                • всички държави които имат буквата ъ в името си ще фалират в следващите 12 месеца гърция българия румъния

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от shock_the_rock Разгледай мнение
                    КМЕТЕ,

                    Недей така, че ще настане паника , не съм само аз с депозити..... Питах съвсем сериозно тъй като се знае че са гарантирани ама каква е процедурата просто исках а разбера при евентуален фалит на банка?
                    Без паника моля, просто виж какво правят гърците в Гърция с техните си влогове и техния финансов министър какво ги съветва за швейцарските им влогове!
                    Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                      Ако питаш каква е процедурата - тя е изплащане от фонда за гарантиране на влогове.
                      Ако това те задоволява ОК.
                      Но сред това следват едни такива въпроси, дето никой не може да ти даде отговор, като например: Има ли пари в този фонд? Кога? В какви срокове? Цялата сума или на части? По какъв курс? Такива ми ти работЕ
                      Ако това е така, значи де факто че не са гарантирани, по начина, по който го разбирам аз и предполагам много други. Че нали банките са задължени да държат задължителни резерви в БНБ? Как така няма да има пари в тоя фонд? БНБ за какво е тогава? И въобще няма ли някаква наредба или закон където да са фиксирани тези условия? ( в какъв срок, на части ли и т.н.)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от shock_the_rock Разгледай мнение
                        Здравейте,

                        Искам да попитам какво би се случило при обявяване на фалит от Гърция с гръцките банки които са в България (по-точно Алфа банк), тъй като имам депозит във нея от 20К еуро? Знам че по принцип БНБ гарантира до 100 К ама все пак има ли някаква възможност да ми " изчезне" депозита ? Каква би била ситуацията ако банката фалира? От кой да си търся депозита?

                        Мерси!
                        На първо време им отвори сайта и виж какво пише по въпроса там. Понеже им бях клиент допреди година и нещо знам от някаква тяхна дипляна, че работят в БГ като клон на чужда банка и съответно влоговете са гарантирани, но не от българския, а от гръцкия фонд за гарантиране на влогове.
                        |^^^^^пиво^^^^\\|""\\_,_
                        |___________||__|___|)
                        (@)(@)""*|(@)(@)**(@)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от shock_the_rock Разгледай мнение
                          КМЕТЕ,

                          Недей така, че ще настане паника , не съм само аз с депозити..... Питах съвсем сериозно тъй като се знае че са гарантирани ама каква е процедурата просто исках а разбера при евентуален фалит на банка?
                          Пич няма какво да питаш ..когато те е страх от нещо , не знаеш как да се предпазиш и всяка вечер ставаш и лягаш с мисълта че може да си обран ...просто се оттегляш... има и други места където можеш да си прибереш парата ...Още повече ,че ако се разровиш в другите теми 90 % от драскачите вещаят такива черни картини , че най-добре човек да няма пари нито в банки нито в буркани ... но понеже това е факт за тебе ... просто куит ..
                          предполагам че падежа ти е след някой друг месец ..но ти си преценяваш кое ти е по скъпо за тебе ..майката или интереса.

                          Иначе в съвсем прагматичен план ... НЯМА РИСК за твоя депозит в посочената банка...

                          Коментар


                          • Ако питаш каква е процедурата - тя е изплащане от фонда за гарантиране на влогове.
                            Ако това те задоволява ОК.
                            Но сред това следват едни такива въпроси, дето никой не може да ти даде отговор, като например: Има ли пари в този фонд? Кога? В какви срокове? Цялата сума или на части? По какъв курс? Такива ми ти работЕ

                            Коментар


                            • КМЕТЕ,

                              Недей така, че ще настане паника , не съм само аз с депозити..... Питах съвсем сериозно тъй като се знае че са гарантирани ама каква е процедурата просто исках а разбера при евентуален фалит на банка?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ov4ar4eto_KaliTko Разгледай мнение
                                Иначе 20те хиляди няма да ти изчезнат
                                Нищо не изчезва, само си сменя притежателя.











                                После жалби тук:
                                http://armenskipop.com
                                armenskipop@yahoo.com
                                Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                                Коментар

                                Working...
                                X