IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Депозит в гръцка банка!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
    Айде стига сте всявали паника. От началото на деня Алфата е само 7% надоле

    ПРЕПОРЪКА НЯМАМ!


    http://www.economynews.bg/%D1%81%D0%...news31079.html

    Коментар


    • Айде стига сте всявали паника. От началото на деня Алфата е само 7% надоле

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
        След фалита на Гърция - между 10 - 20 март тая година - и излизането й от Еврозоната ще ти превалутират депозита в драхми по курс който само Вазилинос знае . След което от драхмите ще минеш на левове и твърде вероятно е тия 20К евро да са колкото еднодневна карта за цялата градска мрежа
        т.е. ти приемаш че като фалира Гърция и Алфа банк и всички други гръцки банки ще фалират ... така ли ще стане.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ov4ar4eto_KaliTko Разгледай мнение
          До Спарт:

          На мен ми е любопитно какво ще се случи валутния пазар в следствие на тоя фалит. Като гледам как заявяваш конкретни дати за фалит на Гърция, явно си много навътре.
          точно спарт е много навътре и аз чакам с нетърпение отговора му...

          Коментар


          • (7) (Предишна ал. 6 - ДВ, бр. 44 от 2009 г., в сила от 01.09.2009 г.) При влог в чуждестранна валута на вложителя се изплаща левовата равностойност на гарантирания размер на влога по курса на Българската народна банка в началния ден на изплащане на гаранцията по влоговете.
            Ей тоз ЧЛЕН Аджиба колкото пъти го чета все не ми става ясно , защо става така - ДАВАШ КОН А ПОЛУЧАВАШ КОКОШКА
            Някой може ли да обясни на мен дрътия ,защо така са го написали ???
            Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Hunter of fools
              .......Чл. 23. (1) Фондът изплаща задължения на съответната банка към нейни вложители до гарантираните размери, когато Българската народна банка е отнела издадената лицензия за банкова дейност на търговската банка....
              Никъде на видях срок за отнемане на лиценза . И като почнат едни обжалвания ...пари - някога . Имаше един случай в Естония , май. Ако някой го издири , нека го постне.

              Коментар


              • shock_the_rock мисля, че вече е пред гишето на Алфа

                Коментар


                • "Seek and destroy!"

                  http://www.google.bg/url?q=http://ww...PROk7-18Az85fg
                  Първоначално изпратено от dosadnik Разгледай мнение
                  Те и готин рейтинг и сложиха - SD - предполагам идва от Slightly Default

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ТАТО Разгледай мнение
                    А пък Гърция от днес е малко фалирала ,както лафа за булката дето била малко бременна
                    Те и готин рейтинг и сложиха - SD - предполагам идва от Slightly Default

                    Коментар


                    • Алфа ще се слива с Пощенска. Последната обаче участва в българския фонд за гарантиране на депозитите. Още не ясно коя към коя ще премине. След като самите гърци не вярват на собствените си банки, коментарите са излишни. Освен това Алфа е доста трагична откъм лихви и обслужване. Не знам как точно си ги избрал.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Данни Разгледай мнение
                        Алфа банк е клон в БГ и депозитите се гарантират от Гърция..
                        Ето инфо от страницата на банката.

                        http://www.alphabank.bg/displaybg.aspx
                        А пък Гърция от днес е малко фалирала ,както лафа за булката дето била малко бременна
                        Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от shock_the_rock Разгледай мнение
                          Ако това е така, значи де факто че не са гарантирани, по начина, по който го разбирам аз и предполагам много други. Че нали банките са задължени да държат задължителни резерви в БНБ? Как така няма да има пари в тоя фонд? БНБ за какво е тогава? И въобще няма ли някаква наредба или закон където да са фиксирани тези условия? ( в какъв срок, на части ли и т.н.)
                          На първо време се порови из "инвестора". Някога имаше подобна тема за гарантирането. Питай и Гуглето.
                          Ето нещо старо , но има някакви отговори

                          http://www.capital.bg/biznes/moiat_k...za_depozitite/

                          Но въпросите на "Наивник"-а остават !!
                          Моето мнение е да сложиш всичко в сейф , но преди това проучи въпроса със застраховането. И как , при проблем (пожар , обир и т.н. ) можеш да докажеш какво е имало в твоята клетка. Ето това ми попадна :

                          http://www.interamerican.bg/bg/faq.html

                          Ако гръмне някоя банка , до дни може да има верижна реакция. Като 96 г. тук. И понеже тогава се полакомих да не изпусна лихвата , 2 дни преди падежа олекнах. Оттогава "банка" е забранена дума в къщи.

                          Коментар


                          • Last edited by Данни; 22.11.2012, 12:29.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
                              Е най-накрая един дето да разбира - на фона на толкоз идиоти ....

                              Алфабанк е клон за Бг и не е самостоятелно юрид.лице . Поради тази причина не прави вноски в нашия фонд за гарантиране на депозитите :



                              http://dif.bg/depositors/banks/

                              След фалита на Гърция - между 10 - 20 март тая година - и излизането й от Еврозоната ще ти превалутират депозита в драхми по курс който само Вазилинос знае . След което от драхмите ще минеш на левове и твърде вероятно е тия 20К евро да са колкото еднодневна карта за цялата градска мрежа
                              Вазелинос има вид на честен и коректен човек , смятам че ще превалутира в драхми при най-добър курс, особено на българите!

                              Коментар


                              • До Спарт:

                                На мен ми е любопитно какво ще се случи валутния пазар в следствие на тоя фалит. Като гледам как заявяваш конкретни дати за фалит на Гърция, явно си много навътре.

                                Коментар

                                Working...
                                X