IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Банкери въртят фирми за имоти

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да 6х49,

    Това за банките и банкерите си е така .
    Но още по-големият проблем е в конфликта на интереси(=корупцията) при държавните служители - особено при висшите чиновници.Понеже рибата се вмирисва от главата.

    Държавата - като управление - ни е слабичка, ако се сравняваме с Белгия,Австрия и т.н.Но все пак има и по-зле от нас - Бирма,Бенин и др.,затова си мисля ,че не сме чак толкова катастрофа.
    Разбира се,ако си лично засегнат, тогава е малко кофти.
    Дано не си !!! Ама и това минава ...

    Коментар


    • Още един интересен линк по темата:

      http://plamen1967.wordpress.com/myloan/

      Коментар


      • ПРОФ. КРЪСТЬО ПЕТКОВ: КЛИЕНТИТЕ НА АЛЧНИТЕ БАНКИ ПОЧНАХА ДА СЕ САМОУБИВАТ

        - Месечно само от такси банкерите печелят 37 милиона лева
        15 февруари 2012, 13:37
        София, България
        http://www.blitz.bg/news/article/130766


        Това, което се случва в последните три-четири години между банките и техните клиенти, е състояние на война, която би трябвало да приключи поне с примирие, смята маститият професор Кръстьо Петков. По-голямата част от банкерите разбраха, че повече така не може. Приятната изненада накрая беше, че правителството в лицето на Симеон Дянков реши, че е крайно време да се намеси.
        - Какво означава всичко това, проф. Петков?

        - От месец и половина гилдията на банкерите е в състояние на глуха защита. Така както преди бяха арогантни и ругаеха българските граждани, че са неграмотни, нека сега бъдат така добри да направят стъпките за връщане на България в европейското банково семейство, а не да превръщат страната ни в една колония на европейските банки, които са си наели тук мениджъри и съдират по десет кожи от гърба на хората.

        - Как става това на практика?

        - Прокара се един благоприятен за банкерите закон за потребителските кредити с помощта на лобисти в парламента. По-конкретно това бяха Мартин Димитров от СДС и Стоян Мавродиев от ГЕРБ. Направи се така, че лихвата по кредитите е плод на субективно решение, което ги поставя в монополно положение. Един прост пример. Вие сключвате договор за потребителски кредит, при който, да кажем, лихвата е 8 процента. След известно време, без дори да ви информират, тази лихва се променя нагоре. Това става едностранно и когато хората не могат да удържат и да плащат навреме, на базата на едно странно правило, вкарано в чл. 417 от ГПК по времето на тройната коалиция, банката има право на базата на счетоводни документи да започне процедура срещу клиентите.

        Ако не плащаш, банката може да ти запорира имотите, при това и тези, които са извън ипотеката. По този начин досега са ощетени хиляди клиенти и когато банкерите казват: ние действаме според пазарните правила, аз бих казал, че 90 на сто от тях не го правят, а просто са си осигурили едно монополно господстващо положение. Другият нов момент, който виждам, е една реакция на може би гузната съвест на Мартин Димитров, защото именно той сигнализира Комисията за защита на конкуренцията за неправомерно взимани такси и налагане на двойни стандарти при определянето на тези такси от банките. Аз имам информация, че месечно само от такси банките печелят 37 млн. лв., което прави около 400 млн. лв. годишно. Колегите, които са вещи в банковия сектор, смятат, че това е една печалба, по-голямата част от която е получена по един некоректен и незаконен начин. Затова неслучайно Дянков, когато постави въпроса за лихвите и определяне на лихвения процент, постави и този за таксите.

        - А какви са аргументите на банкерите?

        - Основният им аргумент е, че в България е много рисково да се дават кредити и трябва да се застраховат, тъй като пазарните условия не са същите, както до 2008 г. Един, ако не несъстоятелен, то доста едностранчив аргумент. Но ние сме единствената страна, където сега не се спазват директивите на ЕС за банкиране, нарушават се елементарни норми на етиката във взаимоотношенията банка-клиент. От 18 проверени банки с участието на потребителите е установено, че в 15 се прилага така наречената собствена методология. Какво значи това? Събира се веднъж месечно управителното тяло, гледа в тавана, плюнчи пръста и казва толкова ще бъде лихвеният процент. Що за методология?! Това е вече произвол. Аз не бих казал, че всички в банковия сектор са измамници и наглеци или хора с ниска квалификация. Но добре, че вече е в действие втората опция. Дянков, каквото и да говорят за него, като захапе нещо, не го пуска. Прояви характер и до дни ще внесе предложения за законови промени. Затова целият гняв и всички хули на говорителите на монополни банки се насочват към него. Как ли не го нарекоха! В това число го оприличиха на икономист, който е дошъл от Северна Корея. Това е голяма обида за човек, който е работил в Световната банка и при всички случаи работи по критерии, по които нашите доморасли банкери не са имали възможност да го правят. С подкрепата на Бойко Борисов се надявам до месеци тези промени да станат факт.

        - В какво ще се изразяват тези промени?

        - Наскоро адвокат Веска Волева, която успя да спечели на първа инстанция едно емблематично дело, излезе на пресконференция. Тя е един от инициаторите на движение за законодателна промяна в ГПК, чл.417. Разбира се, има тънки моменти, виждам, че юристите спорят, но всички са единни, че в този си вид правната уредба не може да остане. Защо? Защото банките са успели да се наредят по привилегии и по статут до държавата и общините. Имат същите права и привилегии, дори в подобрен вариант. Ако нещо или един клиент е неизправен, имат правата да тръгнат едностранно да го гонят до дупка.

        - Нали трябва да си събират дължимото?

        - Да, но не и по този порочен начин. Сега законът им позволява едностранно на базата на изваждането на счетоводни документи, които една банка винаги може да извади, да направят ад живота на клиента си, без практически той да има правото да се защити и трябва да тръгне по дългия съдебен път, който е много труден.

        Тук за пръв път искам да кажа нещо, което е неизвестно, но е на път да взриви огромен скандал. Готвейки делата за защита на своите клиенти, адвокат Волева и нейната група са установили, че събирането на вземанията от неизправни в кавички клиенти, защото те принудително са направени такива, вече не е само поле на действие на специализираните институции в държавата, като тази на частните съдия-изпълнители. Вече има доказателства за две банки, че лица, свързани с тях, са създали свои фирми, които изпълняват функцията да гонят клиентите, те да им събират вземанията, те да им взимат имотите и т.н. Нещо повече – ако видят, че човек е по-мек и недостатъчно оправен във финансовата и правната материя, му предлагат да преструктурират заема и да направи нова ипотека. И, забележете, заемът вече се дава не от банката, а от частните фирми на тези хора. Е, това, ако не е престъпление, здраве му кажи. Ти можеш да бъдеш банкер, съдия-изпълнител или лихвар, но не може да бъдеш и трите едновременно.

        Този назряващ скандал, свързан с конкретни банки, е много конкретен и аз не съм сигурен дали собствениците им в чужбина са информирани, че това се случва. През последните години аз стигам до извода, че тези банкери осъществяват терор – банков терор. Защо? Ами защото, като набележат една жертва, я гонят до дупка и превръщат живота й в ад. Волева вече обяви на пресконференция, че всеки следващ клиент, който идва, или е тежко болен, или е правил опит за самоубийство, или тръгва да се изнася от България. Това си е чист тероризъм. Много са драстични случаите, когато изхвърлят човека на улицата, без да му дадат възможност да се защити. Вече има и пострадали гаранти, а други треперят какво ще се случи, ако човекът, който е поел ангажимента да си обслужва кредита, изведнъж разбира, че банката му е променила едностранно условията и той изпада в несъстоятелност, т.е. не може да обслужва кредита си при новите условия. Тогава гарантите стават следващата жертва на една порочна банкова практика, частично уредена чрез банков лобизъм. Милост няма!

        - Нали е всеизвестно, че в договорите с банките най-важни и най-внимателно трябва да се четат така наречените клаузи със ситни букви. След като е записано, че банката едностранно може да променя лихви и такси, какви претенции може да има клиентът?

        - Тук чуваме най-различни спекулации, съвети и акценти и т.н., които са неприемливи. Аз се доверявам на преценки, в това число и на съдебните решения, че дори и да е подписан договорът, ако той е направен при неравноправни условия, то той е нищожен.

        На това се базира, доколкото знам, определението на съда в трите спечелени дела. Така че не може да се каже, както някои твърдят, включително и от БНБ, че кьорав карти не играе, т.е. да сте гледали текстовете с най-ситните букви, както казвате. Когато говоря за връщането в европейското семейство на банкерите, аз бих посъветвал нашите по следния начин – оставете турбобанкирането – това, че за броени часове бихте могли да станете супербогати брокери, банкирайки парите на хората, е подводен камък, в който сами ще се препънете. Такива банкери подлежат на превъзпитание...

        Едно интервю на Славей КОСТАДИНОВ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
          точно като ника ти - стана въпрос на лотария - ще или няма, законодателят да премахне привилегията на едни за сметка на гражданите й?
          За ника е вярно , но като чета по-долу за какви "законотворчески" хонорари става въпрос (инж. Миланов споменава 1.6 млн. лева), не мисля че става въпрос за лотария. Освен това пак става въпрос как "ръководни на кадри на банки участват като съдружници във фирми за разпродажба именно на такива имоти". Самата дума "разпродажба" говори много - както за цена, така и за скорост при сделките. Участието на който и да било в търговски дружества пък предполага материален интерес и за мен е необяснимо как едно и също лице може да прави сделки със себе си, без да е в нарушение.

          Председателят на Камарата на частните съдебни изпълнители (КЧСИ) Георги Дичев неотдавна обяви, че "частните съдебни изпълнители са събрали 700 млн. лева през миналата година, докато през 2010 г. сумата е била 580 млн. лева". Лесно е да се сметне колко средно са спечелили ЧСИ през тарифата им.
          http://www.dnes.bg/temida/2012/02/09...-rastat.150905

          Лотарията е за по-бедните граждани като мен!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 6x49 Разгледай мнение
            Някои въпроси към комисиите за банков и финансов надзор в България или към този, който регулира тяхната дейност
            .....
            И въпросите, които следват…
            Не е ли това нерегламентирана държавна помощ за банките и не влиза ли тя в противоречие с Директива № 93 на Европейския съюз?

            Следва ли обществото да узнае имената на членовете на работната група, изготвила скандалната промяна в ГПК, за която се твърди, че е получила 1.6 млн. евро „хонорар”?

            В състояние ли е държавата да прекъсне тази порочна връзка и да отнеме нерегламентираната законова привилегия на банките?

            Дали „държавна помощ“ е налице, когато се създава предимство в полза на някаква структура и това предимство е за сметка на държавата?
            В общите условия (ОУ) на една от големите банки у нас (и/или всички останали банки) в чл. 8.4.1 пише: „Кредиторът има право да променя (увеличава) едностранно въз основа на Решение на оторизирания си орган размера на приложимия към даден лихвен период базов лихвен процент, като променя определения към датата на договора размер на премията в съответствие с ценовите условия на кредитния пазар и при спазване на методологията за това, определена в договора и ОУ, без да е необходимо заявеното чрез подписване на отделен анекс изрично съгласие на Кредитополучателя и солидарните длъжници.” Забележете, банката сама е определила, че може само да увеличава!!!
            ...
            Сиреч, подписвате договор с някой за нещо със срок и цена. Изведнъж обаче на контрагента му се приисква да печели повече от сделката с вас. Той, в случая банката, дори не е необходимо да търси съгласието ви и едностранно променя цената на договора. Представете си физио*номията на премиера, ако някой от строителите на магистрали му поднесе договор с подобен текст за подпис с включени разходи от Хан Аспарух с всичките археологически разкопки до ден днешен?!? Защо кредитополучателите в Германия в 40% и в Швеция в 70% от случаите получават кредит с фиксирана лихва, а в България това е по изключение за малки кредити и само в срок за 0.5, 1 или максимум 2 години?

            ...
            точно като ника ти - стана въпрос на лотария - ще или няма, законодателят да премахне привилегията на едни за сметка на гражданите й?

            Коментар


            • Някои въпроси към комисиите за банков и финансов надзор в България или към този, който регулира тяхната дейност


              http://vestnikstroitel.bg/post_35770/

              Инж. Искрен Миланов е завършил Софийската математическа гимназия, след което Университета за архитектура, строителство и геодезия (тогава ВИАС) през 1991 г. Започва професионалния си опит като технически ръководител в КЗУ. Работи на същата длъжност в Германия, град Хилден. През 1992 г. основава строително дружество „Вълканов и Миланов“ ООД съвместно със своя баща Милан Миланов и инж. Михаил Вълканов. Член на Областния съвет на ОП на КСБ – София.


              Поводът за този материал е един от милионите у нас частни случаи, при които някой обикновен гражданин се чувства притиснат между нуждата от пари и алчността на банките. В конкретния става дума за български строител. Той в поредната тежка година на световната криза, предизвикана тъкмо от банките, е принуден да се моли за обикновен потребителски кредит. Човекът се нуждае спешно от 5000 лв. за здравето на жена си. Моли се, попълва документи, доказва платежоспособност и накрая получава одобрение.
              В дъното на документа обаче става ясно, че операцията, за която лекарите искат 5000 лв., всъщност ще струва близо 7000 лв. Защото, като се теглят всички черти след всички условия, т. нар. ГПР, крайната лихва достига 33%.
              И тъй като този строител, който търси помощ от банката, може да намери спасение само в протегната приятелска ръка, ние си направихме труда да разчоплим как и за кого работи банковата ни система, как и за кого държавата пише банковите закони, както и да подскажем някои въпроси на комисиите за банков и финансов надзор и на този, който регулира тяхната дейност.

              В чл. 417 на Гражданско-процесуалния кодекс (ГПК), приет през 2007 г. и влязъл в сила на 1 март 2008 г., дата, символично съвпадаща с датата на смъртта на известния български специалист по ГПК проф. Живко Сталев, търговските банки (дружества) са получили законовата привилегия за приравняване на техните вземания с тези на държавата и общините.

              Какво означава това ли?
              Просто и чудесно… за банката! Въз основа на банковите извлечения тя директно се снабдява с изпълнителен лист срещу длъжника – без да води дела, в едностранно производство, което се развива само по документи. След това с помощта на съдебен изпълнител запорира банковите сметки на длъжника, работната заплата, възбранява недвижими имоти, изважда на продан ипотекиран имот и т. н. Едва в този момент длъжникът разбира, че банката е предприела съдебни действия. И трябва да се защити, като минимум подаде възражение до съда, че не дължи посочената сума. След това банката ще трябва да предяви иск по общия ред. Възражението на длъжника обаче НЕ води до спиране на изпълнението – т. е. банката започва да получава пари, докато се води съдебният спор.
              Банката има свободата напълно и при каквато цена намери за добре да разпродаде имуществото. Длъжникът обаче продължава да бъде такъв и след разпродажбата на неговото имущество, тъй като то се продава на символични цени и на практика банките го „закрепостяват” доживот. Наскоро станаха известни случаи от спечелените три дела от адв. Веска Волева, в които ръководни кадри на банки участват като съдружници във фирми за разпродажба именно на такива имоти.

              Дължи ли се изобщо сумата и колко се дължи?
              Обичайно длъжниците не спорят по въпроса, че дължат главницата и лихвите, дори не спорят, че лихвите им са били увеличавани. Най-големият проблем често са неустойките по договорите за кредит. Обикновено хората, пък и управителите на дружества, не обръщат внимание на клаузите относно неустойки в договорите или считат, че никога няма да изпаднат в положение да не плащат кредита, или цифри от примерно 0.5% на ден или 45% годишно върху забавената вноска им се вижда малка сума и не си правят труда да сметнат колко точно би се получило, ако забавят вноските си за 6 месеца или година. Така в един момент се оказва, че длъжникът дължи не просто главница и лихва върху нея, която удвоява сумата на главницата, но и неустойка, която утроява или учетворява дължимата сума. Отделно от това се дължат разноски, като в тях вече са включени значителните такси на съдебните изпълнители. И още – много от договорите за кредит не предвиждат автоматично прекратяване при неплащане на една или няколко вноски, също не предвиждат прекратяване от страна на длъжника. Банките не търсят парите си след първите две неплатени вноски, а след месеци или дори година-две. Те изчакват натрупване на огромните неустойки и лихви.
              Процедурите за предоговаряне на условия текат през различни управителни органи на банките с месеци и невинаги приключват с приемлив резултат за длъжника. Често длъжникът чака и се надява на приемливо предоговаряне, което включва опрощаване на част от неустойката срещу допълнителни обезпечения на кредита, но се оказва, че след 6 или 8 месеца преговори единственото, което се е случило, е, че дългът му неимоверно е нараснал с допълнителни неустойки.
              Тук голяма роля играят въведените пак с новия ГПК ограничения в изпълнителния процес. С новия ГПК (в сила от 2008 г.) длъжникът има възможност да обжалва пред съда не всички, а само някои от действията на съдебния изпълнител. Това е направено с цел да има бързина на изпълнителния процес, защото негативът на предната редакция беше, че всяко действие на съдебния изпълнител все от някого се обжалва и не може да се финализират процедурите. Това, което в сегашната редакция обаче ГПК предоставя на частния съдебен изпълнител, си е чист произвол.

              И въпросите, които следват…
              Не е ли това нерегламентирана държавна помощ за банките и не влиза ли тя в противоречие с Директива № 93 на Европейския съюз?

              Следва ли обществото да узнае имената на членовете на работната група, изготвила скандалната промяна в ГПК, за която се твърди, че е получила 1.6 млн. евро „хонорар”?

              В състояние ли е държавата да прекъсне тази порочна връзка и да отнеме нерегламентираната законова привилегия на банките?

              Дали „държавна помощ“ е налице, когато се създава предимство в полза на някаква структура и това предимство е за сметка на държавата?
              В общите условия (ОУ) на една от големите банки у нас (и/или всички останали банки) в чл. 8.4.1 пише: „Кредиторът има право да променя (увеличава) едностранно въз основа на Решение на оторизирания си орган размера на приложимия към даден лихвен период базов лихвен процент, като променя определения към датата на договора размер на премията в съответствие с ценовите условия на кредитния пазар и при спазване на методологията за това, определена в договора и ОУ, без да е необходимо заявеното чрез подписване на отделен анекс изрично съгласие на Кредитополучателя и солидарните длъжници.” Забележете, банката сама е определила, че може само да увеличава!!!
              ...
              Сиреч, подписвате договор с някой за нещо със срок и цена. Изведнъж обаче на контрагента му се приисква да печели повече от сделката с вас. Той, в случая банката, дори не е необходимо да търси съгласието ви и едностранно променя цената на договора. Представете си физио*номията на премиера, ако някой от строителите на магистрали му поднесе договор с подобен текст за подпис с включени разходи от Хан Аспарух с всичките археологически разкопки до ден днешен?!? Защо кредитополучателите в Германия в 40% и в Швеция в 70% от случаите получават кредит с фиксирана лихва, а в България това е по изключение за малки кредити и само в срок за 0.5, 1 или максимум 2 години?
              Наскоро търговските банки – 32 на брой, в които има заети 32 000 души, новогодишно си повдигнаха т. нар. „тарифа на банката за такси и комисиони”. Стана известно, че за 2011 г. само от тази си дейност банките скромно са спечелили 800 млн. лв. (вж. „Строител“, бр. 5). Ще припомним, че не отделни фирми, а цели отрасли на икономиката ни приключват 2009, 2010 и 2011 г. на загуба и перспективата за 2012 г. не е бляскава. Може да се даде пример със строителството, където заетите от 260 хил. през 2008 г. намаляха на 150 000 през 2011 г., или загубилите работните си места в строителството надвишават трикратно заетите в целия банков сектор. Едва ли е необходимо да припомняме какво е сътворено от строителите и какво от банките през последните 20 години. Ще припомним също така, че никога и по никакъв повод пред Народното събрание не се появиха строители, които да протестират, на които не са им платени заплати, с които държавата, общините и електро*разпределителните дружества не са се разплатили за свършената от тях работа. Но и като капак на всичко отгоре никога строители не са стачкували за това, че са били уволнени, за това, че държавата не им е платила новогодишни надбавки, 13, 14, 15 и 16 заплата, бонуси, евросубсидия, още по-малко ДДС и акциз върху горивото.
              ...

              Не е ли време държавата да спре този произвол? Един известен банков директор твърди, че: „Банковият кредит е възможност, а не задължение”, т. е. можеш да върнеш веднага дължимото и проблемът приключва. Логично, нали?
              Но за съжаление се потвърждава напълно поговорката, че банкерът е човек, който ти подава чадър, когато навън грее слънце, и си го взема, когато завали!

              (текстът е съкратен поради лимита на Инвестора)

              Коментар


              • http://www.sofia-press.com/images/st..._bg_biznes.MP3

                За по-мързеливите (исках да кажа по-заетите, извинете), чуйте сами записа след 21:55 мин. и ми кажете, коя е банкерката и банката.

                Ако имате проблеми със слуха като медиите, няма проблем.

                Коментар


                • Е кажете кои са тея банки де, тука надявам се няма цензура, да не си губим времето да слушаме!

                  Коментар


                  • Светлозар Николов е позакъсал бизнесмен от Варна. Участва и в политическия живот на града. Беше кандидат за кмет (ако не се лъжа). Фирмата му е в несъстоятелност и се занимава понастоящем с консултантска дейност каквото и да значи това.

                    Коментар


                    • Е, това ако не е цензура, здраве...! Адвокат Волева си каза директно коя директорка (и от коя банка) "върти фирми за имоти", а медиите си замълчаха тотално по въпроса. В mp3 файла по-долу е записът на пълното й изказване.

                      Поне двадесет медии отразиха общите приказки от пресконференцията и нито една - конкретните имена и факти, които бяха изнесени.

                      Коментар


                      • Време е за харчене,не спестявайте,защото явно от нашите спестявания банките захранват централите си в Европа/"бедна" България храни "богата" Европа/.Парите ни трябва да са в обръщение за да се подобри ситуацията,харчете ,купувайте неща произведени в България/дори и да са по-скъпи от вносните/,ходете по ресторанти ,яще и пийте български храни,само така бавно но сигурно нещата ще се подобрят.Иначе ще си кътаме левчетата в банки ,които не дават нормални кредити,а изнасят парите ни навън,ние ще озлобяваме все повече,ще купуваме вносни стоки/що да купувам от обувките дето ги шие Пешо /,произведени в чужди предприятия построени с кредити от нашите изнесени от банките пари. Харчете ,сега му е времето и пазарете български продукти.

                        Коментар


                        • това е абсолютно верно,
                          само че участието е само
                          "фиктивно"
                          макар при разпределението
                          на печалбата да не е,
                          в схемата участват
                          освен банкера,
                          адвокат и нотариус,
                          всички те продажни
                          гадни копелета,
                          едно ще ви кажа, внимавайте много
                          при боравене с казуса
                          "влизане в дълг"

                          Коментар


                          • Само разстрел за банкерите, които потъпкват законите.
                            Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                            Коментар


                            • А тази банкерка, която обявиха (със свързаните фирми дето сключвали допълнителни договори с кредитополучателите), не беше ли в борда още една банка? Е на това му викам работлива жена: две банки и 5-6 фирми...


                              http://www.sofia-press.com/images/st..._bg_biznes.MP3

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 6x49 Разгледай мнение
                                На 23 януари (понеделник) от 12 ч. в Националния пресклуб "София прес" ще се проведе пресконференция на Националната асоциация на българския бизнес и адвокат Веска Волева /адвокат по дела срещу банки в България/. Това става ясно от информация на пресклуба.

                                Тема:

                                Как банковият картел унищожава българската икономика и застрашава националната сиурност
                                Как се разширява бизнесът на банкерите с имотни фирми - схемата с бързата разпродажба на имотите била последната брънка от веригата за ощетяване на клиентите чрез неправомерно вдигане на лихвите по изтеглените от тях кредити.
                                Участници:

                                Адвокат Веска Волева





                                Светлозар Николов – председател на Национална асоциация на българския бизнес
                                Извинете за невежеството, ама кой точно е Светлозар Николов?
                                http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=496684
                                Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                                Коментар

                                Working...
                                X