IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за гарантиране на влоговете в банките

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз с Гръцките банки вземане даване нямам от мисля 2 год. когато Пощенска даваха 10 % лихва по едномесечните депозити беше добре, защото депозирах началото на декември до Януари ,като се има впредвид ,че 1/2 от дните бяха почивни беше добре ...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marinbg Разгледай мнение
      Не разбирам от потребителско, но се говори, че лихвата хубаво са я фиксирали, но за таксите им е "в зависимост от ик. условия и тн."..
      е, чак до там не съм задълбавал, но е много вероятно. факт е, че първи предложиха реално фиксирана лихва, което си беше сериозен пробив на пазара, но пък не успяха да го рекламират достатъчно и остана помежду другото и хората не го разбраха. Иначе загубите им също са факт, както и това, че не се покриват депозитите им (за добро или лошо) от родния фонд за влоговете, така че всеки сам да си решава.
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bloom Разгледай мнение
        Пиреос е трета в списъка. Няма как банка да извършва дейност ако не е в системата за гарантиране на влоговете.
        Даа, извинявам се. Изказах се без да проверя внимателно.

        Коментар


        • Deutsche Bank: “Nationalization” Through HFSF Highly Risky

          http://english.capital.gr/News.asp?id=1328918
          Last edited by mpy_yordanov; 15.11.2011, 13:35.

          Коментар


          • FINANCIAL NEWSMonday, 14 November 2011 - 15:20
            Deutsche Bank: “Nationalization” Through HFSF Highly Risky

            http://english.capital.gr/News.asp?id=1328918

            Прочетете го много внимателно!
            Н

            Adding potential loan losses on the back of the Blackrock study, Deutsche Bank estimates a shortfall of €22 billion.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              точно така е, а като добавим, че алфа са на загуба в последните 18-20 месеца (по спомени) + кризата в гърция и става весело. макар засега да не дават признаци - даже бяха първите предложили фиксиран кредит в кризата. не съм му гледал подробно условията, но спореде рекаламите им, наистина е фиксиран
              Не разбирам от потребителско, но се говори, че лихвата хубаво са я фиксирали, но за таксите им е "в зависимост от ик. условия и тн."..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Данни Разгледай мнение
                Алфа банк не е в списъка.
                Няма как и да бъде,тя е клон на чужда банка,не се гарантира от ФГВБ,а от Хеленики

                Все още двете банки не са се обединили,имат само разрешението и желанието да се обединят.
                Ще поживеем,ще видим
                точно така е, а като добавим, че алфа са на загуба в последните 18-20 месеца (по спомени) + кризата в гърция и става весело. макар засега да не дават признаци - даже бяха първите предложили фиксиран кредит в кризата. не съм му гледал подробно условията, но спореде рекаламите им, наистина е фиксиран
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Last edited by Данни; 22.11.2012, 12:37.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ебльо Еблев Разгледай мнение
                    Прясна новина от Гърция >>>>
                    В. "Вима" пише, че пред банките са се образували опашки и че несигурност и страх са тласнали гърците да теглят спестяванията си. За тези опашки пред банките не евиновна само паниката от кризата, а и безработицата и опасенията от спиране на плащанията на работещите, които са принудени да харчат за препитание спестените си пари, отбелязва вестникът.
                    пропуснали са и тая "причина":With additional tax at risk thousands of taxpayers will suffer fewer costs in 2012, purchases and deposits from annual real income and the loans that might take. The Finance Ministry has decided to implement e 'Occupying' by completing a special form with the code E10. According to reliable information "Vima", the new form will include the following basic categories of financial assets of the taxpayer and spouse in the case of married: on the one hand, revenues and loans also the other costs, purchases and deposits.

                    If the difference between total revenue to total costs and savings are greater than 10% of total revenue, then the taxpayer will be burdened with additional tax of 10%. "

                    П.П Превода е от Гугъл ,но се разбира за кво иде реч

                    Коментар


                    • аз пък напоследък се зарових в агенцийте за кредитен рейтинг и мога да ви кажа, че по отношение на банките в БГ има само няколко за които може да получи човек информация ... е, за тези бг банки който ги няма в S&P, Fitch или Moody's има няколко български рейтингови компании, които рейтинг под ВВВ не определят
                      Унитех

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от oiling the gears Разгледай мнение
                        http://www.dif.bg/banks.php?lang=bg
                        Списък на банките, влоговете в които са гарантирани от ФГВБ
                        Във фонда участват 26 банки и като гледам Пиреос май не е в списъка.
                        Пиреос е трета в списъка. Няма как банка да извършва дейност ако не е в системата за гарантиране на влоговете.

                        Коментар


                        • http://www.dif.bg/banks.php?lang=bg
                          Списък на банките, влоговете в които са гарантирани от ФГВБ
                          Във фонда участват 26 банки и като гледам Пиреос май не е в списъка.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от brutas Разгледай мнение
                            Здравейте

                            Четейки този документ ми направи впечатление следното изречение:

                            "Влоговете в клоновете на чуждестранни банки от държави-членки на Европейския съюз са защитени от съответната система за гарантиране на влоговете в тези държави и не се гарантира от ФГВБ." - стр. 4

                            Та въпросът ми е:
                            Правилно ли да разбирам, че ако банка Пиреос фалира, Гърция като държава е тази, която трябва да обезщети вложителите, а Българската държава (съответно ФГВБ) няма нищо да предприеме?

                            Мерси за отговорите
                            много си се филмирал!
                            ОББ са българска банка и това че майка и е гръцка си е друг въпрос....
                            въпроса е че ако си вложил в Германска банка, тогава гарант е Германия

                            Коментар


                            • Минало незабравимо

                              Спомням си че преди 3-4 години фонда имаше идея да направи вноските не по комунистически модел по равно за всички а пропорционално на риска за всяка банка. обикаляха банките с новия модел и накрая така и не го приложиха. ккво стана с тоя модел та сега се питаме с коя да се почешем зад врата. битият - бит да ама не. не за ония които нямат къса памет.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
                                Е вярно ,че нищо не се повтаря абсолютно по същия начин ,ама защо си мислиш че всичко се дирижира и планира ,не би ли предположил , банките могат да фалират поради некадърност например ...
                                А вярвай ми и лошите кредити са много повече от официално обявяваните ,и само една искра е достатъчна хората да се юрнат да си теглят депозитите и кво става тогава...
                                .Малко е нужно страха да надделее над алчността
                                малко по-апокалиптичен си отколкото е реалността - алчността е много силен фактор, който почти винаги бие страха. Аз лично знам доста хора, които (е, може би им беше подсказано) януари 97-ма си продадоха доларите, купиха левове и ги сложиха на депозити с нечувани лихвени проценти. Мани бъзика, ми и доста кинта направиха. Знам и други, дето купуваха на 3К долара, даже си спомням за един познат дето купи на 5К на примоция

                                Та така - кризата в Гърция е нож с 2 остриета за банковата ни система и реално много сериозен тест за управленските способности на Ванката Искров: от една страна маляшките майки ще искат да си дръпнат некое евро от дъщеричките тук, а те са 25% от цялата система (тук е ролята на БНБ да не допусне източване в големи размери, а че си се точи полекичка си е факт от доста време и си личи от статистиките), но пък от друга страна, гръцката криза би могла да се завърти като супер плюс за Бг - маляките си теглят кинтата от техните банки и какво да ги правят, ами набиват ги на депозити в Бг, това води до спад в цената на ресурса, а оттам с известен лаг и в цената на кредитирането и до известна степен в достъпността му, а това е жизненонеобходино за Бг, но май не се разбира много от Тиквоча и Джанката, дето си мислят, че има още дупки в колана, които могат да се затягат.

                                Въпрос на завъртане на зара и правилно изиграване от наша страна, само дето не съм убеден, че ще можем да го отиграем парвилно......
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X