If this is your first visit, be sure to
check out the FAQ by clicking the
link above. You may have to register
before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages,
select the forum that you want to visit from the selection below.
банките вече са най-мразените икономически субекти, а в края на кризата ще бъдат наказани, както това става вече в някои нормални страни от ЕС!!!!!!!!
Банките винаги са били мразени - всеки плебей е твърдо убеден, че парите на другите му се полагат по право и че лихвата е вид грабеж. И същите тия плебеи непрекъснато висят по банките да крънкат кредити я за плазма, я за кола, я за почивка
ама ти пак не се спираш с кретенизмите, егати дървената глава....
Чл. 445. (1) От забраните по чл. 444 не могат да се ползват длъжниците относно вещи, върху които е учреден залог или ипотека, когато взискател е заложният или ипотекарният кредитор.
трудно възприемаш текст май? нищо, повечето БеГе-та са така.
интересно ако имам ипотека, спра да плащам и ми пратят ЧСИ дали мога да те осъдя за умишлено подвеждане?
ей са видях че и във форума на БГ-мама има такава дискусия, НА ПО_ВИСОКО НИВО ОБАЧЕ. явно БГ-мамите са по-умни от БЕ_ГУГЪЛ тъпунгерите....
целия погром в икономиката идва основно по 2 направления- едното от банките, второто от безрезервно подкрепящите ги управляващи (едва ли срещу бирени капачки???? ).....
Това са единични случаи. Същото се отнася и за ипотечните кредити, теглени с цел спекулация. Огромната част от ипотеките са теглени от хора, които възнамеряват да живеят в апартамента, който са купили. При тия няма измъкване - ще плащат до живот и ще са големи късметлии, ако успеят да задържат жилището.
Чл. 445. (1) От забраните по чл. 444 не могат да се ползват длъжниците относно вещи, върху които е учреден залог или ипотека, когато взискател е заложният или ипотекарният кредитор.
а поспрете се вече с идиотщини, като не можете един закон да прочетете като хората поне дайте 50лв за адвокат, или и толкова не останаха вече?
1. вещи за обикновено употребление на длъжника и неговото семейство, съгласно одобрен от Министерския съвет списък,
2. необходимата храна на длъжника и неговото семейство за един месец, а за земеделските стопани - до нова реколта или равностойността й в други земеделски произведения,
3. необходимите горива за отопление, готвене и осветление за три месеца,
4. необходимите на длъжника машини и съоръжения за упражняване на занятието или професията му,
5. част от земите на длъжника /съотв. до 5 дка лозя и градини и до 30 дка ниви/,
6. необходимото количество работен добитък при животновъдите,
7. жилището на длъжника, како е единствено за него и за членовете на семейството му, независимо от това дали длъжникът живее в него по норми определени в Наредба на Министерския съвет.
Банките нарушават директива 48 от април 2008 г. на ЕС, която задължава всички банки, които оперират да спазват правата на потребителите. В случая кредитополучателите, които трябва да бъдат равнопоставени, да могат преди да подпишат, да обмислят своята ситуация, каза пред БНР проф. Кръстьо Петков.
"Това не се спазва, това означава, че и Конституцията е нарушена", допълни проф. Петков. "Следя повече от година развитието на този казус. Банките са започнали едностранна акция по условията за даване на кредитите – повишаване на лихви, на такси и т.н., докато се усетят клиентите.
Най-активни банки са Булбанк, ОББ, има клиенти, които се обръщат към Кооперативна банка, от Райфайзен и т.н.", уточни проф. Петков.
"Банките в България към момента са набрали 37 млрд. лева депозити, а са раздали значително по-малко. От тези 37 млрд. – 25 млрд. са дошли от българските домакинства – хората са си вложили парите в банките, разчитайки че ще получат кредити.
Българските домакинства са получили 19 млрд. кредити, останалите 6 млрд. са спечелени от банките", заяви още проф. Петков.
"След като със закон се дава право на банките едностранно да определят лихвите по кредитите и по този начин се превръщат в казина, българската държава урежда практика, която нито е европейска, нито е пазарна. Това работи срещу интересите на българските кредитополучатели", каза проф. Петков.
"Кризата в САЩ се взриви от ипотечния балон и най-напред в кредитната дейност се получи сериозен срив, в България всички колеги смятат, че такъв модел на взривяване на банковия сектор не може да се очаква заради огромните различия между България и САЩ", добави той.
"Това, което става в банките-майки, няма как да не се отрази на България. Рано или късно нещата ще излязат наяве. Световната банка предупреждава България, Румъния, Сърбия, за верижната криза, започваща от Гърция.
След като БНБ мълчи странно, трябва да се намеси правителството. Трябва да се промени Законът за БНБ, особено в частта за надзора и да се потърсят начини да се изпълнява стриктно директивата на ЕС и да има повече прозрачност, а сега се позовават на банковата тайна", каза още проф. Петков.
"Връх на цинизма е банките да казват: който не знае как се взема кредит, да не взема", заключи проф. Петков. http://www.blitz.bg/news/article/81162
[color=#BF0000]Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или ус
ставаше въпрос за 3 броя от по 80 к на един получател.
Това са единични случаи. Същото се отнася и за ипотечните кредити, теглени с цел спекулация. Огромната част от ипотеките са теглени от хора, които възнамеряват да живеят в апартамента, който са купили. При тия няма измъкване - ще плащат до живот и ще са големи късметлии, ако успеят да задържат жилището.
При потребителските - да, но при ипотечните нещата са доста по-сериозни, защото става въпрос и за доста по-големи суми. Дори да успееш да се скриеш, няма как да запазиш жилището.
ставаше въпрос за 3 броя от по 80 к на един получател.
верно , че навън е горещо и слънцето пече ама толкова слънчасали хора не мислех че има...
За какви мутри ,какви отвличания говориш не ми го побира акъла. Бате слагай шапки и се мажи със слънцезащитен крем , че изтърваш края...
Aми като съм слънчасал що не вземеш кредит и спри да го плащаш.Пък ако е от ЦКБ направо рай.
Коментар