IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

GARP - Financial Risk Manager (FRM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
    niki5, FRM

    +1
    Niki5, RG
    Съкратено от risk guru

    Коментар


    • niki5, FRM

      +1

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
        Да не си видял резултатите си от последния изпит, и ся да мислиш некви схеми?

        Не вярвам да са много - както ти казаха, не се търси. От друга страна, от няколко години го има в Бг => респ. има кандидати. Аз залагам на 50-100 парчета.
        И аз си мисля, че някъде там е броя, имайки предвид, че CFA тази година прескочиха тъкмо числото 200

        Коментар


        • Да не си видял резултатите си от последния изпит, и ся да мислиш некви схеми?

          Не вярвам да са много - както ти казаха, не се търси. От друга страна, от няколко години го има в Бг => респ. има кандидати. Аз залагам на 50-100 парчета.

          Коментар


          • Всъщност и аз питам за какво са ви? И още питам, ако си го минал в следването, за какво би ми послужил един такъв сертификат?
            И като отговор едва ли има някой в бг точно защото е неприложимо, ако ще да са по чужбина, щото там има реализация...
            Last edited by pepe1234; 10.02.2015, 14:22.

            Коментар


            • Явно някакво неразбиране се е получило - аз не питам нищо за приложимост, практичност, търсене и т.н., аз зададох много прост въпрос, който ще повторя отново -

              Някой има ли идея колко FRMs има в България?

              Коментар


              • За какво са ви тези сертификати? То освен за чужбина аз полза не съм видял. Тук в бг е голяма кретения, тук риска е така изопъчен, че напряво свят ми се завива. Имам в следването рисков мениджмънт вземани изпити и оценки на риска. И всякви подобни там финансови модели CAPM, Black–Scholes и какво ли там още не.Но това в бг е тотално неприложимо. Няма търсене за подобни хора... Като отидеш в банка те гледат като теле. И ти викат одела по риска се занимава главно с това да звъни на хора с просрочени вноски по кредити, че има риск да не ги върнат WTF? Като отидеш при застраховател ти викат върви за тапия за актюерство... Обречена кауза за бг...
                Last edited by pepe1234; 10.02.2015, 14:09.

                Коментар


                • Някой има ли идея колко FRMs има в България?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от m.ivanova Разгледай мнение
                    Здравейте
                    Някой има ли представа къде мога да намеря човек за Quantitative Developer. Изискват се добри финансови познания, включително, ценообразуване на облигациите, лихвени проценти и т.н., също така C#; Excel. Работи се предимно в Лондон.
                    Благодаря ви предварително!
                    ха,да намериш квантов физик в бг е се едно търсиш марсиянец на луната..... моа и да успееш,ама надали
                    или ако използваме кванотва математика-демек човек с тази специялност,дето го търсиш, ще ти отговори :

                    намирането на квантов математик в бг се равнява на 20 сигма . което преведено на бгетовска математика ще рече:
                    "МОЖЕ,НО НЕВЕРОЯТНОСТТА НА МОЖЕНЕТО КЛОНИ КЪМ БЕЗКРАЙНОСТ "

                    п.п.
                    да не говориме и че 90% от "профилираните" квантови механици са по опасни в изчисленията си и от средностатистическа овца от обора на дедо марин от неделино.
                    та ако ти требат такива,търси ги в цивилизацията демек западна европа и сащ .... ще намериш колкото си искаш.... в момента тях повече ги уволняват,отколкото наемат ..... или предлагането на кватови финансисти надхвърля търсенето и тепърва ще продължава тва късане на еластисити

                    Коментар


                    • Quantitative Developer

                      Здравейте
                      Някой има ли представа къде мога да намеря човек за Quantitative Developer. Изискват се добри финансови познания, включително, ценообразуване на облигациите, лихвени проценти и т.н., също така C#; Excel. Работи се предимно в Лондон.
                      Благодаря ви предварително!
                      Last edited by m.ivanova; 15.07.2011, 12:13.

                      Коментар


                      • FRM учебни материали 2011

                        Здравейте,

                        някой може ли да ми помогне откъде мога да намеря материалите FRM core readings Part I и Part II за 2011. Aко някой ги има и не ги ползва съм готов да ги купя втора употреба.

                        Благодаря предварително!

                        Коментар


                        • Здравейте. Има ли някой който ще се явява на FRM Level 1 през ноември 2010 и иска да разделим парите за материалите от Schweser? Някой случайно да е чул за сформиране на няква група за подготовка?

                          Всяка информация ще е полезна.

                          Благодаря

                          Коментар


                          • то в големите американски компании като са се фиксирали в управление на риска, та прокопсаха много ...

                            Първоначално изпратено от Тъпо парче
                            Aми за България са много... :lol:
                            Да не говорим за (липсата на) ползата, или по-скоро заинтересоваността на мениджмънта към управлението на риска.

                            Коментар


                            • Aми за България са много... :lol:
                              Да не говорим за (липсата на) ползата, или по-скоро заинтересоваността на мениджмънта към управлението на риска.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Тъпо парче
                                Aуе, мноо хора ги четат тия книжки...ама разбирате ли ги? :lol:
                                20 4oveka v BG mnogo li sa ?

                                Коментар

                                Working...
                                X