IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

CFA

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Бравус!

    Сега бъди по-активен в NYSE и DAX

    Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
    Явно няма много CFA-ци във форма, е да ви се похваля минал съм и 3-тото ниво сега ще видя към какво да се насоча като допълнително четене но доста ще ми липсва CFA-я. Като цяло ми беше интересна програмата пък и изкарах късмет предполагам че не ме скъсаха на никой изпит - колкото и да е интересно две години да четеш едно и също омръзва.

    Коментар


    • Мерси Ники Иначе кое ми се стори най трудно може би второто ниво- като материал беше най-много. Но и третото ниво не е лесно с тези отворени въпроси сутрин, досега винаги стратегията ми е била няколкото въпроса които си нямам идея какъв отговор имат да ги налучкам набързо което ми оставя време да се позанимавам по-дълго с въпрос, на който бих могъл да отговорая. Ако си много бърз може с отговорите да си проверяваш въпросите. Всичко това не работи на 3-тото ниво с отворените въпроси Първото ниво се припокрива донякъде с университета и там единственото по-сложно е големият брои въпроси.

      Коментар


      • Felbuzz честито, кое ниво ти се стори най-трудно
        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
          Явно няма много CFA-ци във форма, е да ви се похваля минал съм и 3-тото ниво сега ще видя към какво да се насоча като допълнително четене но доста ще ми липсва CFA-я. Като цяло ми беше интересна програмата пък и изкарах късмет предполагам че не ме скъсаха на никой изпит - колкото и да е интересно две години да четеш едно и също омръзва.
          Аз пък си искарах един сертификат по алтернативна медицина. Билки добре се продават в България и по света. Сега смятам и един сертификат по фитнес или диетология. Иначе имам FRM и CFA 1, ама не ми се занимава. Ако си аналист има само една величина която е важна: Cash Flow и business trend. Браво за успеха

          Коментар


          • Явно няма много CFA-ци във форма, е да ви се похваля минал съм и 3-тото ниво сега ще видя към какво да се насоча като допълнително четене но доста ще ми липсва CFA-я. Като цяло ми беше интересна програмата пък и изкарах късмет предполагам че не ме скъсаха на никой изпит - колкото и да е интересно две години да четеш едно и също омръзва.

            Коментар




            • Шапки долу за Felbuzz!

              Коментар


              • Как са резултатите, аз съм минал второто ниво

                Коментар


                • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                  Имаш пропуски в монетарната история, 50% от златото се случва през ВСВ и именно това е основната на Бретън Уудската монетарна система от 44-та, която фалира 71-ва.
                  Ако погледнеш разпределението на златото между Великобритания, Франция, Германия и САЩ през 1918, ще видиш, че САЩ са имали над 67% от златото измежду споменатите държави.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    Двамата с needtoknowmore сега се запитайте дали пък това, че през 1918г. над 50% от златото в света се озовава в САЩ не предизвиква кредитния бум. Разсъдете също и по въпроса дали ако Федералният резерв беше вдигнал лихвите това нямаше да доведе до още по-голям приток на злато и т.н.
                    Имаш пропуски в монетарната история, 50% от златото се случва през ВСВ и именно това е основната на Бретън Уудската монетарна система от 44-та, която фалира 71-ва.
                    Last edited by needtoknowmore; 07.08.2016, 17:26.
                    Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                      .
                      само да допълня, че след голямата кредитна експанзия на ФЕД (същото, което наблюдаваме през последните 10-тина години по света), е последвало рязко свиване на кредитите и паричното предлагане,
                      и това...
                      е размазало всичко
                      и се почва Голямата депресия...
                      Има много писано по темата, който може и не го мързи и му се чете, да чете...

                      по-нататък знаете какво е станало... подготовка и провеждане на Втора Световна Война, което слага край на депресията и, заедно с плана Маршал, прави от Европа и Япония това, което те бяха до преди 15-тина години.

                      Сега не знам.
                      Явно има друг план, План Х
                      Двамата с needtoknowmore сега се запитайте дали пък това, че през 1918г. над 50% от златото в света се озовава в САЩ не предизвиква кредитния бум. Разсъдете също и по въпроса дали ако Федералният резерв беше вдигнал лихвите това нямаше да доведе до още по-голям приток на злато и т.н.

                      Коментар


                      • Пак пр-р-равилно

                        Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                        Ти направо ме уби прочети America's Great Depression - https://www.amazon.com/Americas-Grea.../dp/1607960656 защото градиш теза на греша основа. Причината за депресията е именно кредитната експанзия на ФЕД, 33-та конфисакцията и забраната на златото - като цяло твърдиш, че това са причините едва ли не за ВСВ и това е лошото на златният стандарт пък то няма нищо злато в този стандарт. Хубаво е да прочетеш за симптомите и причините како последиците по хорнологичен ред и ще разбереш, че няма нищо общо със златен стандарт. Това е и тезата ЦБ и държавата по дефиниция разказват играта на икономиката емпирично доказано!
                        .
                        само да допълня, че след голямата кредитна експанзия на ФЕД (същото, което наблюдаваме през последните 10-тина години по света), е последвало рязко свиване на кредитите и паричното предлагане,
                        и това...
                        е размазало всичко
                        и се почва Голямата депресия...
                        Има много писано по темата, който може и не го мързи и му се чете, да чете...

                        по-нататък знаете какво е станало... подготовка и провеждане на Втора Световна Война, което слага край на депресията и, заедно с плана Маршал, прави от Европа и Япония това, което те бяха до преди 15-тина години.

                        Сега не знам.
                        Явно има друг план, План Х
                        Last edited by Kildirim_Bei; 07.08.2016, 14:59.
                        Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                        ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                        Коментар


                        • Пр-р-равилно

                          Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                          След създаването на ФЕД и печатницата надуването на кредитният балон през 20-те депресията и конфискацията на злато и криминализирането на прижанието на злато от 33-та ... по принципно нямат нищо общо с периода до началото на 20 век. Това са провалените опити на централната власт да балансира, чрез хартийки икономиката и редица мизерни политик - като започнеш в САЩ правителството е унищожавало стотици хиляди тонове зърнени култури само за да стимулира ръст на цените и докато стигнеш до Smoot–Hawley Tariff Act ... направо се пазарни неща, в добавка с огромна напечатана парична маса ....
                          .
                          Attached Files
                          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                            Ти направо ме уби прочети America's Great Depression - https://www.amazon.com/Americas-Grea.../dp/1607960656 защото градиш теза на греша основа. Причината за депресията е именно кредитната експанзия на ФЕД, 33-та конфисакцията и забраната на златото - като цяло твърдиш, че това са причините едва ли не за ВСВ и това е лошото на златният стандарт пък то няма нищо злато в този стандарт. Хубаво е да прочетеш за симптомите и причините како последиците по хорнологичен ред и ще разбереш, че няма нищо общо със златен стандарт. Това е и тезата ЦБ и държавата по дефиниция разказват играта на икономиката емпирично доказано!
                            Остави го ти златния стандарт и помисли върху това как работи т. нар. реална икономика.

                            Златото е доста имагинерна величина
                            Last edited by Misho ILIEV; 07.08.2016, 13:09.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                              Ти направо ме уби прочети America's Great Depression - https://www.amazon.com/Americas-Grea.../dp/1607960656 защото градиш теза на греша основа. Причината за депресията е именно кредитната експанзия на ФЕД, 33-та конфисакцията и забраната на златото - като цяло твърдиш, че това са причините едва ли не за ВСВ и това е лошото на златният стандарт пък то няма нищо злато в този стандарт. Хубаво е да прочетеш за симптомите и причините како последиците по хорнологичен ред и ще разбереш, че няма нищо общо със златен стандарт. Това е и тезата ЦБ и държавата по дефиниция разказват играта на икономиката емпирично доказано!
                              Голямата депресия има много общо със златния стандарт. И дори ниските лихви в САЩ през 20-те години са продиктувани от златния стандарт и от начина, по който функционира балансирането на търговските дефицити (и външния дълг) в международен план при златния стандарт.

                              Беджамин Стронг е бил абсолютно предан фен на златния стандарт и точно затова е държал лихвите ниски. Иначе златният стандарт щеше да се срине още в началото на 20-те години.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                                Златният стандарт си остава и при Феда.

                                Въпросите на парите не са ти съвсем ясни. Има още много да четеш и да мислиш по въпроса.

                                Ако имаш време направи курса The Economics of Money and Banking в сoursera.org. Почва през септември. Аналитичен ум имаш и ако подходиш без предубеждения ще ти просветне.
                                Ти направо ме уби прочети America's Great Depression - https://www.amazon.com/Americas-Grea.../dp/1607960656 защото градиш теза на греша основа. Причината за депресията е именно кредитната експанзия на ФЕД, 33-та конфисакцията и забраната на златото - като цяло твърдиш, че това са причините едва ли не за ВСВ и това е лошото на златният стандарт пък то няма нищо злато в този стандарт. Хубаво е да прочетеш за симптомите и причините како последиците по хорнологичен ред и ще разбереш, че няма нищо общо със златен стандарт. Това е и тезата ЦБ и държавата по дефиниция разказват играта на икономиката емпирично доказано!
                                Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                                Коментар

                                Working...
                                X