IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

40% от децата смятат, че четенето на книги е безсмислено!!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • i az da se opla4a- predi na lekcii njma6e po-burzo pi6e6t ot mene
    (i po-grozno de ;-))
    sega pi6a bavno i grozno ;-(

    Коментар


    • "Делът на ромите сред младежта се увеличава и след 25 години те ще се половината от младите хора, отбеляза още Колев като се позова на изследването на агенцията".

      Ето това е обезпокоителното!!!

      Коментар


      • по времето на социализЪма пътува със влак в едно купе с 3 ромки.
        (само да вметна, че това показва, че няма нищо расистко в мене, ако някой от оназ тема за ромите ме обвини)

        Та една ромка се караше на другата, че чете вестник. Защото тази едната имала родника, която четяла книги и полудяла от това?!?!
        От четенето се било полудявало?!?!?!

        Тогава ми беше смешно.....а сега се сетете сами

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bondinio
          абсолютно съм съгласен - хартиените книги са отживелица.
          признавам си - за последните 5 години съм прочел 3-4.
          забравил съм и да пиша почти, ама с клавиатурата съм като самурай
          Така е. И аз вече трудно пиша с химикалка.
          * think positive * think simple * think big *
          * be moderate * be cool * be yourself *

          Коментар


          • абсолютно съм съгласен - хартиените книги са отживелица.
            признавам си - за последните 5 години съм прочел 3-4.
            забравил съм и да пиша почти, ама с клавиатурата съм като самурай

            Коментар


            • Е и какво толкова, станахме си като американците.
              Те като са толкова зле с общата култура да не би да не могат да продават каквото им хрумне?! За какво му е на човек , пък било то и американец да знае неща, които няма да му трябват? Ако е решил да направи впечатление на някое гадже или група хора, той ще го направи с това, което знае. И което му е било приятно да усвои и научи. Най-важните неща, които всъщност всеки трябва да научи от малък са:
              1. Винаги да има цел /таргет/ в живота. Поне една основна. И реалистична. И малки краткосрочни подцелички, които ще постига
              регулярно и ритмично, с удоволствие и без огромни усилия;
              2. Да разбере още от съвсем малък "що е то пазар и има ли почва у нас", с елементарни образно-нагледни, оф-лайн, он-лайн и игрови похвати;
              3. Да се опитва да се придържа до колкото може към следните принципи:
              Think positive
              Think simple
              Think big

              Be moderate
              Be cool
              Be yourself

              До всиичко това съм достигнал на базата на личния си опит и не е препоръка за покупко/ продажби

              П.С.
              И за какви книги говорим тук? При положение , че сега сме заляти от купища информационни източници, които независимо от тяхната дължина и формат, няма да ни стигнат 10 живота да ги прочетем. За това човек естествено си слага приоритети и дава превес на по-кратките и синтезирани форми. И в това няма нищо лошо. Кратките разкази и послания и преди интернет епохата , в повечето случаи са били по-полезни от дългите романи.
              * think positive * think simple * think big *
              * be moderate * be cool * be yourself *

              Коментар


              • Re: 40% от децата смятат, че четенето на книги е безсмислено

                Делът на ромите сред младежта се увеличава и след 25 години те ще се половината от младите хора, отбеляза още Колев като се позова на изследването на агенцията.
                Ето това е вече обезпокоително, а вместо книги в старият им вид може да се чете и друго!
                не е препоръка за нищо...

                Коментар


                • Резултатите от това изследване са много тъжни

                  Коментар


                  • Re: 40% от децата смятат, че четенето на книги е безсмислено

                    Авторът на статията ако ми каже стойността на числото пи ще го черпя едно голямо уиски

                    Коментар


                    • А не трябва да е така!

                      Това може да помогне на много хора http://xotspot.blogspot.com/2007/05/10_31.html
                      --

                      Коментар


                      • 40% от децата смятат, че четенето на книги е безсмислено!!!

                        http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=372407



                        Около 40% от децата смятат, че четенето на книги е безсмислено


                        Автор: Dnevnik.bg
                        днес, 14:20


                        Знанията на младите са три пъти по-лоши от тези на хората на средна възраст, сочи изследване на "Медиана", поръчано от ДАМС.

                        Младежите получават все по-лошо образование, коментира социологът Кольо Колев. Изследването показва, че една трета от тях не знаят какво е число на квадрат, 40 не сто не са чували за Чарлз Дарвин, 20 на сто не знаят стойността на числото "Пи", над 60 процента смятат, че САЩ и Русия са били противници във Втората световна война, само 30 на сто знаят къде се намира държавата Андора, но почти всички знаят кой е Азис. Около 40 процента от децата смятат, че четенето на книги е безсмислено.
                        Делът на ромите сред младежта се увеличава и след 25 години те ще се половината от младите хора, отбеляза още Колев като се позова на изследването на агенцията.

                        Младежката общност се разделя на две части - около 85 процента получават добро образование и шанс за развитие, а други остават изолирани, неграмотни и бедни, посочи Колев.

                        85 процента от младите хора имат мобилни телефони, 43 на сто - компютри по домовете, уточни той.

                        Практически във всички сфери се наблюдава подобрение на живота на младежите - достъп до образование, компютърна грамотност, владеене на чужди езици, пътуване в чужбина.

                        Достъпът до средно и до висше образование е изключително тясно обвързан с материалните възможности на родителите. По думите на социолога за решаването на този проблем държавата трябва да отпуска стипендии за средно и за висше образование за бедните деца.

                        Раждаемостта се увеличава най-вече сред ромската общност и е обвързана с получаването на детски надбавки, смята Колев. Младите хора с добро материално положение не се интересуват от тези надбавки и биха искали повече детски заведения - ясли, детски градини и облекчения за наемане на жени, добави той.

                        Колев отбеляза, че 12-и клас в училищата служи само за намаляването на безработицата сред учителите и в него почти нищо не се учи.

                        Двойно е нараснала употребата и на леки, и на твърди наркотици сред младежите на възраст между 15 и 19 години. Това показват още резултатите от изследване на агенция "Медиана", на което се позовава в годишния си доклад Държавната агенция за младежта и спорта (ДАМС). Докладът беше одобрен от Министерски съвет.

                        25 на сто от младежите са употребявали трева, а два процента - твърди наркотици, като очакването е този процент да се увеличи, заяви Кольо Колев, изпълнителен директор на "Медиана".

                        Държавната агенция е подготвила законопроект за развитие на младежта, който предвижда да се създаде фонд за финансиране на младежки дейности не само с пари от бюджета, но и с процент от приходите от хазартна дейност в страната. Предстои с Министерството на финансите да се уточни каква точно сума годишно може да се задели за целта.
                      Working...
                      X