IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пенсиониране след 15 г., 3-5% доходност, без злато и биткойн, на БФБ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

    За мен подхода ви е грешен. Загърбихме година, в която преживяхме 21% инфлация, за настоящата година ЕК прогнозира 7,8% инфлация за България и на този фон вие търсите 3-4-5% доходност или вярвате, че ЦБ ще овладеят инфлацията и тя ще се върне под 2% и ще си стои там следващите 15-20години?!?! Готов ли сте да заложите стандарта си на живот след пенсиониране на това допускане?

    Търсете компании с ръст на продажбите и коректен менидмънт, които и в сегашните трудни времена растат, те ще растат и след 5-10-15г. Вярвам, че само така можем да бием инфлацията и да си гарантираме прилични старини.
    Да, като отчетем инфлацията, такава доходност да остава.

    Но постоянно чета оплаквания от мениджмънт на публични компании в България.
    Има ли някакви измерими показатели, метод, по който да се определи дали един мениджмънт е читав?!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

      За мен подхода ви е грешен. Загърбихме година, в която преживяхме 21% инфлация, за настоящата година ЕК прогнозира 7,8% инфлация за България и на този фон вие търсите 3-4-5% доходност или вярвате, че ЦБ ще овладеят инфлацията и тя ще се върне под 2% и ще си стои там следващите 15-20години?!?! Готов ли сте да заложите стандарта си на живот след пенсиониране на това допускане?

      Търсете компании с ръст на продажбите и коректен менидмънт, които и в сегашните трудни времена растат, те ще растат и след 5-10-15г. Вярвам, че само така можем да бием инфлацията и да си гарантираме прилични старини.

      +1111 по императорски!!(дано се поориентирал горкия Имп- беше поизгубил в руските облаци горканчо)!
      Важното е, че си е задал въпроса и да продължава да си го задава,- естествено ще открие отговора,
      колкото по рано - по доходно за него!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BojidarKT Разгледай мнение
        Извинявам се, не се изразих правилно.
        Исках да кажа доходност 3-5% до тогава (а евентуално и след това).
        За мен подхода ви е грешен. Загърбихме година, в която преживяхме 21% инфлация, за настоящата година ЕК прогнозира 7,8% инфлация за България и на този фон вие търсите 3-4-5% доходност или вярвате, че ЦБ ще овладеят инфлацията и тя ще се върне под 2% и ще си стои там следващите 15-20години?!?! Готов ли сте да заложите стандарта си на живот след пенсиониране на това допускане?

        Търсете компании с ръст на продажбите и коректен менидмънт, които и в сегашните трудни времена растат, те ще растат и след 5-10-15г. Вярвам, че само така можем да бием инфлацията и да си гарантираме прилични старини.

        Коментар


        • Извинявам се, не се изразих правилно.
          Исках да кажа доходност 3-5% до тогава (а евентуално и след това).

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            "...което да ми носи 3-5% доходност тогава..."

            BREF няма да съществува след 15г.(ако си спазят поне това обещание) и няма как тогава да почне да снася 3-5%. Никой не може да ви каже след 15г. кои компании ще са на БФБ
            Бих искал да попитам основателя на темата - не е ли по-добре да се качите на влакче с надеждата през(преди) тези 15г. до пенсионирането ви да ви донесе 50-75-100% , а какви компании ще има тогава(след 15г.) на БФБ, каква ще е средата и по колко ще снасят - ще мислите след 15г.
            Изглежда не съм разбрал въпроса - моя грешка. Бях с впечатлението, че човекът пита какво да почне да си купува от сега с цел да му носи ежегоден доход в следващите години. А какво ще е добре да се купува след 15 години наистина само някоя баба Ванга може да каже.

            Коментар


            • "...което да ми носи 3-5% доходност тогава..."

              BREF няма да съществува след 15г.(ако си спазят поне това обещание) и няма как тогава да почне да снася 3-5%. Никой не може да ви каже след 15г. кои компании ще са на БФБ
              Бих искал да попитам основателя на темата - не е ли по-добре да се качите на влакче с надеждата през(преди) тези 15г. до пенсионирането ви да ви донесе 50-75-100% , а какви компании ще има тогава(след 15г.) на БФБ, каква ще е средата и по колко ще снасят - ще мислите след 15г.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BojidarKT Разгледай мнение
                Знам, че въпросът може да е много амбициозен, но все пак.
                Ако се пенсионирам след 15 години и искам да инвестирам в нещо, което да ми носи 3-5% доходност тогава, в кои компании на БФБ си заслужава да се доверя дългосрочно?
                Без злато, биткойн, петрол, сребро и т.н.
                Ако правилно разбирам, търсиш нисък риск и ежегоден доход от дивидент. АДСИЦ-ите са най-подходящи за теб. Фонд за недвижими имоти България и Адванс терафонд са подходящи в случая. Има и други дивидентни компании, които са добри, но при тях може да има значителни флуктуации в цените и годишния дивидент.

                Коментар


                • Пенсиониране след 15 г., 3-5% доходност, без злато и биткойн, на БФБ

                  Знам, че въпросът може да е много амбициозен, но все пак.
                  Ако се пенсионирам след 15 години и искам да инвестирам в нещо, което да ми носи 3-5% доходност до тогава (а евентуално и след това), в кои компании на БФБ си заслужава да се доверя дългосрочно?
                  Без злато, биткойн, петрол, сребро и т.н.
                  Last edited by BojidarKT; 01.04.2023, 18:02.
                Working...
                X