IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвети за инвестиране

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от LipGallagher

    Искрено и разбира се лично мнение :
    1)Форекс - работя за щатите, но живея в България. Съответно се досещаш, че обмяната на валута ми е втора природа. През 2020-та имаше голям срив на долара, предвиждах, че ще се дигне, следях всякакви новини и акъли. Докато на 08.01.2021 когато долара стигна 1.58 лева не се нааках от страх, че още ще падне и обмених толкова долари, които ако ги бях обменял редовно и по-малко щях да си спестя огромни загуби. Не е за всеки.

    2)Крипто - fool's gold, става за спекулация, но китовете отдавна изръсват балъците. По-добре е търкане на билетчета в бензиностанция.

    3)Имоти - балон, та пръска в световен мащаб.

    4)Евентуална инвестиция в някой индекс.

    5) Евентуална инвестиция във взаимен фонд, но много зависи от таксите на входа и изхода.

    6) Прословутите ETF-и

    7) Бондове (крайно безсмислено)

    8) Злато или фючърси за злато (инвестирал съм във физическо злато, за момента на 20К BGN инвестици печалбата ми е около 1.2К за година, НО имай впредвид, че заради стагфлацията се дигна цената му и не е ясно кога ще тръгне надолу)

    9) Игра на борсата с акции - трудно ще биеш 4)

    10) Инвестирай в себе си и близките си

    Аз в момента го играя Мечка, чакам страшната инфлация да ми изяде спестяванията докато централните банки вземат най-накрая решение какво ще правят с лихвите. Та за момента може да седиш и да се грееш или да си пуснеш прескъпо тото като се втурнеш да купуваш каквито и да активи на баснословно високи цени
    И аз чакам да ги видя ама според мен инфлацията не ни мърда следващитетри четири години и то ако спрат печатниците.Ачността и стигна до там че да оберат всички...Изправени сме пред ситуация че каквото и да направиш все губиш.Затова в собствен бизнес по малко.

    Коментар


    • X_Y, грешиш. ТОЧНО по темата е.
      Затова, ще повторя че, момчето може да не е чуло:
      ИНТЕЛЕКТУАЛНА СОБСТВЕНОСТ.
      Дава ти КОНТРОЛ.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Brartond Разгледай мнение
        Здравейте, общност, как сте? Тук съм, за да намеря полезни съвети. Аз съм на 31 години и работя в Германия, обичам работата си, но като другите хора искам да инвестирам в нещо и да получавам пари. Четох за форекс за крипто, но съм новак в това. Можете ли да ми помогнете със съвет каква информация да прочета, преди да инвестирам в нещо? Благодаря много.
        Работи смело пести и се захвани със собствен бизнес.В каквото и да инвестираш ще те оберат.

        Коментар


        • Най-добре в цинк - рядък е колкото никела. Бухай в Toho Zinc
          Подбирай си компании от Forbs2000: https://www.forbes.com/global2000/#6574dd62335d
          Last edited by Кисимов; 13.01.2022, 22:32.

          Коментар


          • Съвети за инвестиране

            Здравейте, общност, как сте? Тук съм, за да намеря полезни съвети. Аз съм на 31 години и работя в Германия, обичам работата си, но като другите хора искам да инвестирам в нещо и да получавам пари. Четох за форекс за крипто, но съм новак в това. Можете ли да ми помогнете със съвет каква информация да прочета, преди да инвестирам в нещо? Благодаря много.
          Working...
          X