IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвети за инвестиране

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от LipGallagher
    Една питанка за ETF-ите имам. Всички бягат към тях като спасение от инфлацията. Обаче всички са негативно настроени към дялове от споделени фондове, дори и такива с добри такси на входа и без такива на изхода. Всичко много хубаво ама нали всички като се набутат при ЕТF-ите цената почва да се надува яко, или поне такова ми е впечатлението.

    https://finance.yahoo.com/quote/VTI/chart/?guccounter=1

    Защо те са толкова предпочитани, а фондовете са толкова лоши?
    Заради символичните такси управление и добрата ликвидност.Иначе ETF също е фонд.

    Коментар


    • Злато ,земеделски земи ,фотоволтаични системи

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kosyo Разгледай мнение
        аз продавам но съм скъпар и си чакам цената до дупка и става! въпрос на време
        Може, бе. Може. Ала животът, не спира да тече и, твърде силно зависи твоята печалба от това, кой е навит и доколко, да играе дълги игри. Ако за едного хоризонт от 5-15 години е добър, за други не е, и рискуваш да не дочакаш по биологични причини...

        Коментар


        • аз продавам но съм скъпар и си чакам цената до дупка и става! въпрос на време

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fbr65 Разгледай мнение
            Зависи от терена. Съседа на село се сдоби с терена до мен преди 10 години с цел препродажба, и сега ми го предлага за 500 лева, толкова бил платил за данъци в продължение на 10 г. да се отърве от терена на тотал щета, но да избегне бъдещи щети.
            Аз затова се шегувам с Косьо.

            Коментар


            • Зависи от терена. Съседа на село се сдоби с терена до мен преди 10 години с цел препродажба, и сега ми го предлага за 500 лева, толкова бил платил за данъци в продължение на 10 г. да се отърве от терена на тотал щета, но да избегне бъдещи щети.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kosyo Разгледай мнение
                Предлагането драстично ще намалява (говоря за терени, не за апартаменти), та купувайте когато Ви изпаднат!
                Относно срока на доходност, няма кой да ти даде смислено инфо по въпроса.
                ...ако си беше взел една ябълка за 1$ през 70-80 години, то сега 50 год. по-късно щеше да ти донесе хиляди доходност
                Тъй, ами. От нахапаните.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  Аха купувайте сега и, АКО продавате, го правете след 50 години. Тъй де.
                  Предлагането драстично ще намалява (говоря за терени, не за апартаменти), та купувайте когато Ви изпаднат!
                  Относно срока на доходност, няма кой да ти даде смислено инфо по въпроса.
                  ...ако си беше взел една ябълка за 1$ през 70-80 години, то сега 50 год. по-късно щеше да ти донесе хиляди доходност

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kosyo Разгледай мнение
                    Има решение! Купувайте терени! земя, упита, технически - всевъзможни терени!
                    Планетата основно губи земна площ, т.е. цената само ще расте във времето, няма никаква връзка с това колко непосилни ще стават за редовия планетянин.

                    /аз продавам такива/
                    Аха купувайте сега и, АКО продавате, го правете след 50 години. Тъй де.

                    Коментар


                    • Има решение! Купувайте терени! земя, упита, технически - всевъзможни терени!
                      Планетата основно губи земна площ, т.е. цената само ще расте във времето, няма никаква връзка с това колко непосилни ще стават за редовия планетянин.

                      /аз продавам такива/

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                        И аз чакам да ги видя ама според мен инфлацията не ни мърда следващитетри четири години и то ако спрат печатниците.Ачността и стигна до там че да оберат всички...Изправени сме пред ситуация че каквото и да направиш все губиш.Затова в собствен бизнес по малко.
                        Петъре, не е така. ИМА какво да се направи но, за да стигнеш до него, се иска нещо, дето го душат у човек, откак проходи. Съответно, не е лесно да опазиш детето в себе си и да устоиш на натиска за окалъпване. Оттам, се и явяват такива тъжни заключения като твоето. По-ведро, ей! Животът продължава.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от LipGallagher

                          Имам малка софтуерна аутсорс фирмичка (буквално аз и още няколко човека на контракторски начала) и по абсолютно никакъв начин не се чувствам сигурен за нищо в текущата ситуация. Дори и да правих собствен продукт, пак трябва да търся големи риби, които да ги вържа за него за да оцелея. Сигурна е само смъртта и това, че шефа на НАП дига 150 от лежанка.
                          И смъртта не е сигурна. Ей ги на, едни юнаци, онзи ден скокнаха пред парламента и, ти да видиш, някои от тях, ще оцелеят дори и след омикрона, дето си го предадоха. Съвсем като хлебарки при ядрена война, според липсите на ЦНС в главите си. За другите, и те не са сигурни, даже.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Brartond Разгледай мнение
                            Здравейте, общност, как сте? Тук съм, за да намеря полезни съвети. Аз съм на 31 години и работя в Германия, обичам работата си, но като другите хора искам да инвестирам в нещо и да получавам пари. Четох за форекс за крипто, но съм новак в това. Можете ли да ми помогнете със съвет каква информация да прочета, преди да инвестирам в нещо? Благодаря много.
                            Пусни си един Ристер и не се занимавай с глупости, ще си го приспадаш и отъ данъците.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от LipGallagher
                              Quantitative easing-a се търка като стара гъба за чинии от 89-а в Япония, 2008-ма в цял свят и още по-активно от 2020. Никой не знае кога обаче ще видят дебелия. Съгласен съм с теб, че в момента печеливши ходове няма, освен някакви високорискови и краткосрочни в рамките на няколко месеца.
                              За собственият бизнес не те разбирам - продуктов, услуги или аутсорс ?
                              Ми кой какъвто си има..че дори и малък да е.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                                И аз чакам да ги видя ама според мен инфлацията не ни мърда следващитетри четири години и то ако спрат печатниците.Ачността и стигна до там че да оберат всички...Изправени сме пред ситуация че каквото и да направиш все губиш.Затова в собствен бизнес по малко.
                                Инфлации и печатници с основание притесняват хората без контрол. Ако иска доходност и стабилност, човек трябва да може да управлява активите си И активно. Затова, и му обяснявам: КОНТРОЛ, КОНТРОЛ И ПАК, КОНТРОЛ. А, дали ще развива бизнес след това, да решава сам. Прав си, бизнесът не е за всеки.

                                Коментар

                                Working...
                                X