IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Знаете ли каква е мотивационната схема за екипите в Треска за злато например?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
    Добивът на злато е една от малкото възможни дейности, при които е възможно създаването на някакви бонусни схеми за количество. Причината за това е, че качеството на златото не може да пострада.

    Иначе аз съм пробвал едно време бонусни схеми, и при тях наистина се постигаше по-голямо количество, но то винаги е било за сметка на качеството или за сметка на потрошаване на производственото оборудване поради неправилна експлоатация.
    значи остава бг варианта
    заплата заплата и на Коледа бонус 1 заплата или по-малко, примерно 600 лв.?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
      Здравейте,
      гложди ме един въпрос
      гледам по Discovery Channel и други канали как в предавания като Треска за злато, Треска за бодливо злато, Австралийски ловци на Омари, Смъртоносен улов, Каубои в студени води и т.н. хората работят мотивирано.

      Целият екипаж знае за какъв дял работи, знае че трябва да работи и работи.

      Говорят за "дял", "бонус", "няма да вземем нищо ако не изкараме Х", "ако изкараме Х ще има и за нов кораб" и т.н.

      Но не казват, кой колко взима. Например в Треска за злато служителите на Паркър се радват, когато при седмичното мерене са извадени ХХХ, примерно 600 унции. Явно усещат че ще има бонус от някаква горница.

      Дразни ме в тези предавания, че не обясняват схемата. Примерно казват, че някой понеже е новак, нямало да получи пълен дял.

      Някой знае ли детайлите?

      Мисля, че за българската действителност, където никой нищо не бонуфицира, е добре това ноу-хау да дойде.

      Благодаря

      Ако се включваш в нечий екип - какво очакваш? Да получаваш колкото шефа-основател, или - да работиш повече от него в началото? За какво изобщо са те наели в екипа?

      Моята логика показва, че не си кандидатствал за хонорар, който е по-висок от тоя, на мениджъра...

      ........

      Има алтернатива: там работят с техника. Прехвърлят няколко десетки кубически метра камъни от речните наноси... Багерът върти цял ден. Купуваш техниката. Мотивираш си екипа и си ОК!


      Коментар


      • Добивът на злато е една от малкото възможни дейности, при които е възможно създаването на някакви бонусни схеми за количество. Причината за това е, че качеството на златото не може да пострада.

        Иначе аз съм пробвал едно време бонусни схеми, и при тях наистина се постигаше по-голямо количество, но то винаги е било за сметка на качеството или за сметка на потрошаване на производственото оборудване поради неправилна експлоатация.

        Коментар


        • Знаете ли каква е мотивационната схема за екипите в Треска за злато например?

          Здравейте,
          гложди ме един въпрос
          гледам по Discovery Channel и други канали как в предавания като Треска за злато, Треска за бодливо злато, Австралийски ловци на Омари, Смъртоносен улов, Каубои в студени води и т.н. хората работят мотивирано.

          Целият екипаж знае за какъв дял работи, знае че трябва да работи и работи.

          Говорят за "дял", "бонус", "няма да вземем нищо ако не изкараме Х", "ако изкараме Х ще има и за нов кораб" и т.н.

          Но не казват, кой колко взима. Например в Треска за злато служителите на Паркър се радват, когато при седмичното мерене са извадени ХХХ, примерно 600 унции. Явно усещат че ще има бонус от някаква горница.

          Дразни ме в тези предавания, че не обясняват схемата. Примерно казват, че някой понеже е новак, нямало да получи пълен дял.

          Някой знае ли детайлите?

          Мисля, че за българската действителност, където никой нищо не бонуфицира, е добре това ноу-хау да дойде.

          Благодаря
        Working...
        X