IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Декларации на физически лица за 2018 г

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз ги писах в същото приложение, ама като доход от чуждестранно лице. Тва с кодовете само за български. Майната му, каквото - такова. Ако имат грижи - да ми дЗвъннат

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
      В кое приложение навряхте доходите от IUVO?
      • Облагаема лихва за 2018: xxxx лв.
        Тази сума се обявява в "Приложение № 6", Част IIІ, № 4 на годишната данъчна декларация. Кодът на дохода е: 603.
      • Облагаеми капиталови печалби за 2018: xxxx лв

      Коментар


      • В кое приложение навряхте доходите от IUVO?

        Коментар


        • Декларации на физически лица за 2018 г

          До физическите лица, които подават годинишни данъчни декларации по чл. 50 от ЗДДФЛ за лични доходи и имат проблем с попълване на платежните, пиша общ пост, понеже ме заляхте на ЛС със странни въпроси, касаещи онлайн банкиране Пък аз не съм банков експерт и не познавам всички он-лайн банкирания в България
          Значи
          1) Избирате от банкирането си, каквото и да е то , не кредитен превод, ами плащане към бюджета Това платежно изглежда по малко по-различен начин и в някои банкирания логиката му е, че не можете да продължите с попълването, ако прескочите поле. За това попъвате всички полета хронологично ( едно след друго) , а не избирателно!

          2) След като вече сте избрали плащане към бюджета, трябва да попълните получателя. Как се определя той ? Това е териториалната дирекция на НАП по вашето местоживеене, или казано простичко по лична карта. Гледате кварталът ви в кой район се пада и си търсите офиса на НАП на този линк: https://nap.bg/page?id=546
          Ако линкът не се отваря, трябва да напишеше в гугъл "Списък с офисите на НАП ". И така, ако живеете в лагера или в Крива река, посочвате на получател ТД на НАП София- Красно село. Ако живеете в район Витоша, Овча купел и Банкя, посочвате за получател ТД на НАП София- офис Витоша. За ваше удобство под всеки офис е написано кои райони обслужва.

          3)Банкова смета! Всеки офис на НАП си има собствена сметка. Списъкът със сметките е на сайта на НАП ей тук: https://nap.bg/page?id=313
          н линка в най- дясната колконка , 10-тия ред от горе надолу. Като кликнете, се сваля един екселски файл с изброени офисите на НАП, техните адреси и банкови сметки. Прилагам картинка в коментарите.

          4) След като напишете получателя , продължавате към лседващото поле, което и да е то. Най-често в он-лайн банкиранията излиза полето с кода на плащането. Ако декларирате данъци, по всяка вероятност кода ви е 11 00 00. И ще се покаже в падащото меню. Това няма да стане, ако предварително не сте попълнили офиса на НАП и техния IBAN. Можете да прочетете за кодовете, тук:https://nap.bg/page?id=313
          в дясната колонка, деветия ред. Отново се сваля екселски файл. , на който ще приложа скрийншот в коментарите.

          5) основание- пишете си данък ддфл за 2018 година съгласно декларация.
          6) още пояснения- ако не ви стигне мястото, може текста от точка 5 да го пренесете и тук ,

          7) Задължено лице- вашите 3 имена и ЕГН
          8) Вид документ- 9 (други)
          9) период- от 01. 01. до 31. 12 . 2018 г
          10) Дата на документа- днешна.





          Ами дано да е полезно
          Успех
        Working...
        X