IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задачи по Международни финанси.Моля за съдействие!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Venirelita Разгледай мнение
    Вие сте велик! Не знаете колко ми помагате,за което още веднъж благодаря! И пак ще го кажа,нито за миг не съм спряла да вярвам в доброто на хората! А,Вие сте точно такъв в моите очи-добър човек.Останете си такъв и продължавайте да помагате с остроумието си на такива прохождащи хора,като мен.......

    Рядко срещано мнение на жена за мъж...

    Остроумието /му/ е най-малкото в случая. По-важно е нивото на знанията му в определена област!

    Поздрави за опита и познанията! /възможно е дори това да е преподавателят, съставил теста.../ ))

    Коментар


    • Благодаря Ви за всичко!!!

      Коментар


      • Вие сте велик! Не знаете колко ми помагате,за което още веднъж благодаря! И пак ще го кажа,нито за миг не съм спряла да вярвам в доброто на хората! А,Вие сте точно такъв в моите очи-добър човек.Останете си такъв и продължавайте да помагате с остроумието си на такива прохождащи хора,като мен.Само да спомена при първата задача,отговора е 0,427513228.Защото в онлайн теста,който решавам е споменат точно този резултат за правилен.

        Коментар


        • 1. (2.25/105)/(1/101) = 2.164286.
          105 и 101 са индексите на потребителските цени в България и Великобритания, които измерват инфлацията. 5% при база 100 е индекс 105.

          2. Тук го решавам по логика и с уравнение. Щом банката е закупила 10 000 000 USD по курс 1.3, значи е дала 7692307.69 GBP (10 000 000/1.3). Тук трябва да се внимава каква е котировката, за да знаем дали се дели или умножава по курса.
          След това: Като продадем 10 000 000 USD по курс Х получаваме Y GBP. (=10 000 000/Y). Но в същото време този Y GBP, умножен по новия курс Х трябва да е със 100 000 повече от горните 7692307.69 също умножени по новия курс Х.
          Следователно имаме две уравнения:
          10 000 000/Х=Y
          Y*X - 7692307.69*X = 100 000
          Във второто уравнение заместваме Y с 10 000 000/Х и получаваме:
          10 000 000*Х/Х - 7692307.69*Х = 100 000.
          И се решава уравнението, за да се намери Х. А по-горе казахме, че Х е търсеният курс в задачата.
          Със сигурност може да се изведе и по-лесно решение.

          3. Тук трябва да се знае какво е кол опция. Това е правото, но не и задължението да купиш базов актив по предварително определена цена (цена на упражняване в задачата), заплащайки премия за това право. И в случая емитентът продава правото купувачът да купи 750 GBP по курс 3.22. В деня на падежа курсът е 3.24, т.е. 750 GBP струват 2430 BGN (750*3.24). Но за купувача е по-изгодно да се възползва от опцията и да купи по по-изгоден курс 3.22 лева за паунд. Следователно емитентът му продава 750 GBP за 2415 BGN (750*3.22), т.е. емитентът губи 15 BGN. Но по условието на задачата купувачът в началото е платил 15 BGN опционна премия на емитента, за да получи валутната опция и финансовият му резултат е 0.
          Last edited by Специалист по всичко; 01.04.2019, 16:41.

          Коментар


          • Сърдечно Ви благодаря за отговорите! Радвам се,че има все още такива добри хора,като Вас! Моля Ви ,ако може да ми кажете начина на решение.Благодаря!

            Коментар


            • хехе
              "the trend is your friend until the end..."

              Коментар


              • Може ли да ми напишете самото решение! Много благодаря!

                Коментар


                • 1. Реален курс 2.164286 BGN/GBP.
                  2. При курс 1.287 USD/GBP.
                  3. Финансовият резултат е 0.00 BGN.

                  Коментар


                  • Задачи по Международни финанси.Моля за съдействие!

                    1.Намерете реалния валутен курс по косвена котировка между българския лев и британския паунд при положение, че:

                    - Номиналния валутен курс по пряка котировка е: 2,25BGN/GBP;

                    - Годишната инфлация във Великобритания е 1%;

                    - Годишната инфлация в България е 5%;

                    2.Да се определи при какъв валутен курс за продажба на щатски долари британска банка ще реализира положителен финансов резултат в размер на: 100000 USD, при положение, че са налице следните изходни условия: a) закупена чужда валута - 10000000 USD; b) курс на закупуване на чуждата валута - 1,3000 USD/GBP.

                    3.Финансово брокерска къща “Свищов” емитира валутна опции, при следните параметри: Вид на опцията – кол; Опционна премия – 15 BGN/контракт; Валутен актив – 750 GBP; Цена на упражняване 3,22 BGN/GBP. Да се посочи финансовият резултат за емитента в случай, че в деня на падежа на опцията спот курсът е 3,24 BGN/GBP.

                  Working...
                  X