IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задачи по Международни финанси.Моля за съдействие!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Venirelita Разгледай мнение
    Имам една молба към вас! Бихте ли ми дали разяснение по тази задача,или Моля Ви да използвате дадените стойности,за да получа правилният отговор! МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ!

    Да се определи при какъв валутен курс за продажба на щатски долари британска банка ще реализира положителен финансов резултат в размер на: 100000 USD, при положение, че са налице следните изходни условия: a) закупена чужда валута - 10000000 USD; b) курс на закупуване на чуждата валута - 1,3000 USD/GBP.
    щом и тая задача те затруднява по-добре сменяй ВУЗ-а

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Venirelita Разгледай мнение
      Имам една молба към вас! Бихте ли ми дали разяснение по тази задача,или Моля Ви да използвате дадените стойности,за да получа правилният отговор! МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ!

      Да се определи при какъв валутен курс за продажба на щатски долари британска банка ще реализира положителен финансов резултат в размер на: 100000 USD, при положение, че са налице следните изходни условия: a) закупена чужда валута - 10000000 USD; b) курс на закупуване на чуждата валута - 1,3000 USD/GBP.
      Разбирам, че това е просто задача, но бива да има лека връзка с реалността. По принцип на валутните пазари се търгува валутната двойка GBP/USD. GBP е базовата валута, а USD е котираната. Обикновено купуваме/продаваме базовата валута, а резултатът се изчиссляа в котираната. В момента тоно GBP/USD е около 1.30, докато USD/GBP е около 0.77. Пип се нарича четвъртият знак, след десетичната точка. Стойността на един пип за позиция от 10 млн. в базовата валута е 1 000 от котираната валута. За да има печалба от 100 000, промяната трябва да е от 100 пипа.

      Коментар


      • Благодаря Ви,добри и умни човеко Скоро имам изпит и тази задача ми остана....но с Ваша помощ всичко ми се изясни! Бъдете все такъв човечен! Този свят има точно от такива хора,като Вас!

        Коментар


        • =1.30*(10000000-100000)/10000000=1.287

          Коментар


          • Имам една молба към вас! Бихте ли ми дали разяснение по тази задача,или Моля Ви да използвате дадените стойности,за да получа правилният отговор! МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ!

            Да се определи при какъв валутен курс за продажба на щатски долари британска банка ще реализира положителен финансов резултат в размер на: 100000 USD, при положение, че са налице следните изходни условия: a) закупена чужда валута - 10000000 USD; b) курс на закупуване на чуждата валута - 1,3000 USD/GBP.

            Коментар


            • Коментар


              • Първоначално изпратено от Venirelita Разгледай мнение

                1.Намерете салдото по платежния баланс в млн. USD, при положение, че по основните аналитични валутни баланси - Външнотърговски баланс (ВТБ), Баланс на услугите (БУ), Баланс на движението на инвестициите и кредитите (БДИК) и Баланс на доходите от задгранични инвестиции (БДЗИ) - се реализират следните експортни и импортни операции: ВТБ Експорт: 2000 , Импорт: 3500 ; БУ Експорт: 3005 , Импорт: 2001 ; БДИК Експорт: 600 , Импорт: 1200 ; БДЗИ Експорт: 1400 , Импорт: 800
                2000-3500+3005-2001-600+1200-1400+800 = - 496 млн. USD.
                Last edited by Специалист по всичко; 03.04.2019, 16:29.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Venirelita Разгледай мнение
                  Знам,че със сигурност съм вече нахална...но ми останаха тези 2 задачи за решаване.В учебника за жалост го няма начина на решение,и аз съм като в небрано лозе.
                  Без коментар.
                  Уникален учебник.
                  Last edited by Kildirim_Bei; 03.04.2019, 16:09.
                  Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                  ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                    Отговора на втора задача е -11 817.06 USD.
                    Това е месечната вноска по анюитета. Формула:

                    Ако К е заетата сума, р е лихвеният процент, n е броят на периодите на олихвяване и V е погасителната вноска, погасителната вноска се пресмята по формулата:


                    Лихвения процент в случая го делиш на 12, защото е годишен в условието, а вноските са месечни.
                    правилно

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Venirelita Разгледай мнение
                      Как ми се иска да видя истинските ви лица,прекрасни хора! Да изпия с вас по едно кафе.Ще се радвам да се запозная с такива умни хора...но най-вече хора,защото в днешно време е много трудно да срещнеш хора! А,вие за мен сте човечни и добри хора в този студен и злобен свят,в който живеем! Останете си със здраве! Благодаря Ви за задачите! Много ми помогнахте!
                      Ако искате да научите материята, а не само да вземете теста, тази помощ е с обратен знак... ще минете изпита, но няма да научите материята и ще сте още една калинка в живота...
                      По- правилно според мен е сама да решите зедечите и да помолите тук за проверка и поправка ако се налага...
                      Location: Terminal Island
                      Institution: FBI Correctional Facility
                      Jurisdiction: Unknown

                      Коментар


                      • Как ми се иска да видя истинските ви лица,прекрасни хора! Да изпия с вас по едно кафе.Ще се радвам да се запозная с такива умни хора...но най-вече хора,защото в днешно време е много трудно да срещнеш хора! А,вие за мен сте човечни и добри хора в този студен и злобен свят,в който живеем! Останете си със здраве! Благодаря Ви за задачите! Много ми помогнахте!

                        Коментар


                        • Отговора на втора задача е -11 817.06 USD.
                          Това е месечната вноска по анюитета. Формула:

                          Ако К е заетата сума, р е лихвеният процент, n е броят на периодите на олихвяване и V е погасителната вноска, погасителната вноска се пресмята по формулата:


                          Лихвения процент в случая го делиш на 12, защото е годишен в условието, а вноските са месечни.
                          Last edited by Kildirim_Bei; 03.04.2019, 11:57.
                          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Venirelita Разгледай мнение
                            Знам,че със сигурност съм вече нахална...но ми останаха тези 2 задачи за решаване.В учебника за жалост го няма начина на решение,и аз съм като в небрано лозе.Ще Ви бъда отново благодарна,ако и този път ми подадете ръка.Благодарение на Вас, придобих представа какво се случва в задачите и откъде тръгват нещата,докато не се стигне до правилният отговор! Наистина,много се радвам,че има такива добри хора,които макар и да не ме познават ми помагат! Бъдете жив и здрав!

                            1.Намерете салдото по платежния баланс в млн. USD, при положение, че по основните аналитични валутни баланси - Външнотърговски баланс (ВТБ), Баланс на услугите (БУ), Баланс на движението на инвестициите и кредитите (БДИК) и Баланс на доходите от задгранични инвестиции (БДЗИ) - се реализират следните експортни и импортни операции: ВТБ Експорт: 2000 , Импорт: 3500 ; БУ Експорт: 3005 , Импорт: 2001 ; БДИК Експорт: 600 , Импорт: 1200 ; БДЗИ Експорт: 1400 , Импорт: 800

                            2. Да се определи размерът на анюитета по валутен заем, отпуснат при следните условия: размер на заема: 100000 USD; годишен лихвен процент - 15% ; брой погасителни плащания (n) - 9 ; константен период за единица погасително плащане в месеци 1,0000 .
                            2ра задача ползвай анюитетния фактор

                            Коментар


                            • Знам,че със сигурност съм вече нахална...но ми останаха тези 2 задачи за решаване.В учебника за жалост го няма начина на решение,и аз съм като в небрано лозе.Ще Ви бъда отново благодарна,ако и този път ми подадете ръка.Благодарение на Вас, придобих представа какво се случва в задачите и откъде тръгват нещата,докато не се стигне до правилният отговор! Наистина,много се радвам,че има такива добри хора,които макар и да не ме познават ми помагат! Бъдете жив и здрав!

                              1.Намерете салдото по платежния баланс в млн. USD, при положение, че по основните аналитични валутни баланси - Външнотърговски баланс (ВТБ), Баланс на услугите (БУ), Баланс на движението на инвестициите и кредитите (БДИК) и Баланс на доходите от задгранични инвестиции (БДЗИ) - се реализират следните експортни и импортни операции: ВТБ Експорт: 2000 , Импорт: 3500 ; БУ Експорт: 3005 , Импорт: 2001 ; БДИК Експорт: 600 , Импорт: 1200 ; БДЗИ Експорт: 1400 , Импорт: 800

                              2. Да се определи размерът на анюитета по валутен заем, отпуснат при следните условия: размер на заема: 100000 USD; годишен лихвен процент - 15% ; брой погасителни плащания (n) - 9 ; константен период за единица погасително плащане в месеци 1,0000 .

                              Коментар


                              • И аз благодаря за хубавите думи!
                                При първата задача е мое недоглеждане, че се търси обратен курс, т.е. не лева за 1 паунд, а паунди за 1 лев. Но в случая отговорът би трябвало да е 0.462.

                                Коментар

                                Working...
                                X