IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как инвестираме? - Нашите любими инвестиционни стратегии

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Талеб мисля говори за събития, които са много малко вероятни. Те обикновено трудно се прогнозират. Примерно следващата криза от мащаба на 2008.


    Та това е много вероятно събитие

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

      импе стига спами темата, отиди някои четвъртък в нап от 2-3 и ли колкото е приемният час, да ти обяснат как да си платиш 5% данък за дивидентите дето са ти освободени от данък в юк
      Обясни ми ти. Не става дума за плащането като такова, но за документалното доказване на. Ето - по-долу обясних къде е проблемът. Нали всеки доход се доказва с документ? Всъщност единственото правилно действие би било ПОСРЕДНИКЪТ да плати данъците за британските акции на своите клиенти и после да им го удържи.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

        Опасявам се - че деклариране на - може да вкара човекът в такава каша, че просто - таковата.
        импе стига спами темата, отиди някои четвъртък в нап от 2-3 и ли колкото е приемният час, да ти обяснат как да си платиш 5% данък за дивидентите дето са ти освободени от данък в юк
        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

          Точно затова съм решил бъдещите ми сделки да са през платформа. Насочил съм се към Елана глобъл трейдър, но ми трябва мнение и инфо от човек които го ползва. Комисионните ги виждам от сайта, но ме интересува дали има някакви скрити такива. За декларирането пред НАП ще питам и в офиса, но ми се искаше също някой да сподели опит как точно става декларирането.
          Опасявам се - че деклариране на - може да вкара човекът в такава каша, че просто - таковата.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Според мене хората са прави да подценяват катастрофалните сценарии. Примерно сблъсък на Земята с метеорит. Или ядрена война.

            Е - дори и тогаз все някои бизнеси и могъщи компании ще оцелеят - ето - и на апокалиптически филм има туй:

            Click image for larger version

Name:	18582340_10211418003278754_7841161360565444494_n.jpg
Views:	1
Size:	46.1 КБ
ID:	3319690
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Талеб мисля говори за събития, които са много малко вероятни. Те обикновено трудно се прогнозират. Примерно следващата криза от мащаба на 2008.

              Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

              Значи и никви застраховки не ти трябват, да отидеш на профилактичен преглед също

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                50 кинта минимум ?!?!? Това си е разбойничество. Тоже и таксата за съхранение: те да не би да ги вземат на хартия и да ги пазят с трезор? Какво съхраняват пукълите с пукъли? нищо - просто чешат.

                Относно документът - ето това е ного сложен правен въпрос. Първо - посредникът като какъв ще ти издава документ? Да не би ТОЙ да ти снася дивидентът? Ти - ако подаваш данъчна декларация и си декларираш трудовият доход (напримерно) - от работодателят ли вземаш този документ, или от бамката, която практически ти дава заплатата... ама след като работодателят я е турил в нея? Я иди в бамката и поискай такъв документ, да видиш как ще ококорят.
                Такъв документ може или по-точно - според мен - има право - да ти издаде само компанията, дето снася дивидент... ама я пробвай да си искаш? Дори да ти пратят, от НАП ще кажат: "Ама това е по някакъв котешки език - норвежки ли казахте? Ние не го разбираме - заклет преводач да го преведе." - и то тоя дивидент ще ти излезе през носът.

                Тоже има значение и дали сам ти се водиш собственик на акциите си (пред компанията) или това е посредникът ти... защото във вторият случай - нали се сещаш, че ако и други клиенти на имат такива акции, от компанията ще пратят документ с написана общата сума? И какво - ти ще декларираш дивидентите на всичките фенове на скандинавски акции в България ли?
                Точно затова съм решил бъдещите ми сделки да са през платформа. Насочил съм се към Елана глобъл трейдър, но ми трябва мнение и инфо от човек които го ползва. Комисионните ги виждам от сайта, но ме интересува дали има някакви скрити такива. За декларирането пред НАП ще питам и в офиса, но ми се искаше също някой да сподели опит как точно става декларирането.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Според мене хората са прави да подценяват катастрофалните сценарии. Примерно сблъсък на Земята с метеорит. Или ядрена война.

                  Значи и никви застраховки не ти трябват, да отидеш на профилактичен преглед също

                  Коментар


                  • Според мене хората са прави да подценяват катастрофалните сценарии. Примерно сблъсък на Земята с метеорит. Или ядрена война.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Трудна работа е един ритейл да стане Талеб. А и е трудно да се разориш ако инвестираш дългосрочно в индекси, по стандартните правила.


                      Не си разбрал: тази мисъл се отнася за всички аспекти на живота.

                      Коментар


                      • Трудна работа е един ритейл да стане Талеб. А и е трудно да се разориш ако инвестираш дългосрочно в индекси, по стандартните правила.

                        Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                        Не смятам че си разбрал посланието на Талеб. Тъи като тои е наѝ познат на повечето хора, много се спекулира с неговите книги итн. Аз лично харесвам други "писатели", но като цяло посланието може да се съкрати до едно изречение: хората подценяват неочаквани събития защото да се конфронтират с това не е удобно и води до напрежение. Но именно тези събития а) могат да те направят много богат или б) да те разорят. Затова човек трябва да ги обмисли. Това да имаш талант не е достатъчно. Важно е, но не е определящо. Защо всичко се решава от таиминг, величина която не е управляема. Или мислиш че половината спекуланти в крипто имат талант. Не, те имат нюх и таиминг ако са излезли навреме итн. Примери от историята много. Моята стратегия е проста: аз търся не линеене ефекти където от 1 да направя 100: това е convexity betting. Но всичко зависи от ликвидност, хоризонт и риск ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          Mr. Prifit, не харесвам форекса. Това нещо не е за мен. Аз също не харесвам Талеб. Всичко зависи от това дали успеха е случайност или в следствие на умения. Ако вярвал, че всичко е случайно ще харесаш Талеб. Ако вярваш в личните умения не. Проблема е, че при достатъчен брой повторения дори и пълен идиот може с късмет да направи много. Това е основен аргумент в защита на тезата. Обаче аз не съм видял идиот направил и задържал цяло състояние. Едно от възможните обяснения е, че никой не действа на случаен принцип. Всеки си следва някаква логика. Накрая успяват тези с уменията. Затова концепцията, че успеха е плод на случайност за мен издиша. След като действията не са на случаен принцип, то и резултатите не са.
                          Съгласен съм с теб. Преди доста време харесах биткойна и направих проучване колко от приятелите ми са чували за него и колко от тях реално притежават някакви криптоси и резултатът беше, че около 2 процента са чували, но 0.001% реално притежаваха и реших да си взема защото ми се стори много подценен на база потенциала. Спадът от 1000 надолу ме изхвърли от играта и реших да опитам с неймкойна... след като направи този ръст осъзнах, че е бил пред мен шансът, но съм го подминал Ако трябва да съм честен дори и да имах едва ли щях да държа до нивата, които достигна, но това си е опит и си мисля, че след редица такива случаи някой път ще си изиграя картите както трябва ако анализирам къде съм сбъркал в предишните ама колко още пъти ще се издъня не знам Във форекса тези възможности следват сравнително бързо една след друга, но все още не мога да я превъртя тази игра
                          Keep going ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                            Колеги, предварително се извинявам за може би глупавите въпроси, но искам да ви питам няколко неща. Досега инвестирах с поръчки, и то основно на БФБ. За чуждите борси комисионната ми е разЛична, но примерно за Норвегия тя е 0,5%, но минимум 50 евро. Въпроса ми е следния, виждам че комисионните при Елана глобъл трейдър са значително по-ниски. Дължи ли се такса съхранение за акциите в сметката (при мен има такава от 0,05% на месец за чуждите акции). Накрая на годината от платформата или от офиса, ще ми издадат ли някакъв документ за получените дивиденти, които да декларирам пред НАП? Смятам да се насоча към скандинавските акции, раздаващи дивидент, с дългосрочна перспектива, но тази такса съхранение допълнително ми изяжда дивидента (впредвид високия данък дивидент). Ще съм благодарен за всяко мнение и препоръка.
                            50 кинта минимум ?!?!? Това си е разбойничество. Тоже и таксата за съхранение: те да не би да ги вземат на хартия и да ги пазят с трезор? Какво съхраняват пукълите с пукъли? нищо - просто чешат.

                            Относно документът - ето това е ного сложен правен въпрос. Първо - посредникът като какъв ще ти издава документ? Да не би ТОЙ да ти снася дивидентът? Ти - ако подаваш данъчна декларация и си декларираш трудовият доход (напримерно) - от работодателят ли вземаш този документ, или от бамката, която практически ти дава заплатата... ама след като работодателят я е турил в нея? Я иди в бамката и поискай такъв документ, да видиш как ще ококорят.
                            Такъв документ може или по-точно - според мен - има право - да ти издаде само компанията, дето снася дивидент... ама я пробвай да си искаш? Дори да ти пратят, от НАП ще кажат: "Ама това е по някакъв котешки език - норвежки ли казахте? Ние не го разбираме - заклет преводач да го преведе." - и то тоя дивидент ще ти излезе през носът.

                            Тоже има значение и дали сам ти се водиш собственик на акциите си (пред компанията) или това е посредникът ти... защото във вторият случай - нали се сещаш, че ако и други клиенти на имат такива акции, от компанията ще пратят документ с написана общата сума? И какво - ти ще декларираш дивидентите на всичките фенове на скандинавски акции в България ли?
                            Last edited by Императорът; 31.03.2018, 18:46. Причина: Още едно голямо тоже към кашата.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              Mr. Prifit, не харесвам форекса. Това нещо не е за мен. Аз също не харесвам Талеб. Всичко зависи от това дали успеха е случайност или в следствие на умения. Ако вярвал, че всичко е случайно ще харесаш Талеб. Ако вярваш в личните умения не. Проблема е, че при достатъчен брой повторения дори и пълен идиот може с късмет да направи много. Това е основен аргумент в защита на тезата. Обаче аз не съм видял идиот направил и задържал цяло състояние. Едно от възможните обяснения е, че никой не действа на случаен принцип. Всеки си следва някаква логика. Накрая успяват тези с уменията. Затова концепцията, че успеха е плод на случайност за мен издиша. След като действията не са на случаен принцип, то и резултатите не са.
                              Не смятам че си разбрал посланието на Талеб. Тъи като тои е наѝ познат на повечето хора, много се спекулира с неговите книги итн. Аз лично харесвам други "писатели", но като цяло посланието може да се съкрати до едно изречение: хората подценяват неочаквани събития защото да се конфронтират с това не е удобно и води до напрежение. Но именно тези събития а) могат да те направят много богат или б) да те разорят. Затова човек трябва да ги обмисли. Това да имаш талант не е достатъчно. Важно е, но не е определящо. Защо всичко се решава от таиминг, величина която не е управляема. Или мислиш че половината спекуланти в крипто имат талант. Не, те имат нюх и таиминг ако са излезли навреме итн. Примери от историята много. Моята стратегия е проста: аз търся не линеене ефекти където от 1 да направя 100: това е convexity betting. Но всичко зависи от ликвидност, хоризонт и риск ...

                              Коментар


                              • Mr. Prifit, не харесвам форекса. Това нещо не е за мен. Аз също не харесвам Талеб. Всичко зависи от това дали успеха е случайност или в следствие на умения. Ако вярвал, че всичко е случайно ще харесаш Талеб. Ако вярваш в личните умения не. Проблема е, че при достатъчен брой повторения дори и пълен идиот може с късмет да направи много. Това е основен аргумент в защита на тезата. Обаче аз не съм видял идиот направил и задържал цяло състояние. Едно от възможните обяснения е, че никой не действа на случаен принцип. Всеки си следва някаква логика. Накрая успяват тези с уменията. Затова концепцията, че успеха е плод на случайност за мен издиша. След като действията не са на случаен принцип, то и резултатите не са.

                                Коментар

                                Working...
                                X