IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

В какво да инвестираме!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
    аз инвестирам в уиски .......... мисля че след няколко години ще съм уцелил някои доста добри попадения..........ако ли не съм ще си спестя разходи за пиенЪе в бъдеще
    Кои уискита харесваш? Купуваш ли японски?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение

      + 1
      Имотите са най-сладкото нещо. Всеки месец по 300 евро от двустаен. Благинка! Няма нужда от обява във весници...времето на Куриер 5 и Позвънете отмина. Брокерите те надушват и всеки ден ти звънят дали случайно нещо няма да се освобождава:-)
      И не 2-3-5, ами 20-30-50 хапартамента. То колелото като набере инерция лесно се докупува хапартамент. Буквално по 1-2 нови на година

      Не ти трябва работа, но на който му е скучно може да работи за кеф или за тр.стаж:-)
      Хайде братчед- един познат продава 2 кооперации във варна с наемателите. Иска да се маха от бг. Поне по 3 етажа са кооперациите сигурно имат поне 10 наемателя

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение

        + 1
        Имотите са най-сладкото нещо. Всеки месец по 300 евро от двустаен. Благинка! Няма нужда от обява във весници...времето на Куриер 5 и Позвънете отмина. Брокерите те надушват и всеки ден ти звънят дали случайно нещо няма да се освобождава:-)
        И не 2-3-5, ами 20-30-50 хапартамента. То колелото като набере инерция лесно се докупува хапартамент. Буквално по 1-2 нови на година

        Не ти трябва работа, но на който му е скучно може да работи за кеф или за тр.стаж:-)
        Само Внимавай Хакерите пак да не те накарат да купиш 6 Биткоина (дано да НЕ де) че тогава Хапатаменти ще трябва да се продават ....
        Last edited by marin1; 12.12.2017, 22:44.
        remember remember the fifth of november

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Nikodim Разгледай мнение
          Искам да закупя oil futures. Имам чувството че цената ще расте. Може ли някой да ми каже къде трябва да отида и да платя?
          По-добре слузести компании тогава. Аз ще увеличавам тежестта на моят газов микс: Газпром-Shell. Газчицата е горивце на бъдещето, не толкова слузта.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение

            + 1
            Имотите са най-сладкото нещо. Всеки месец по 300 евро от двустаен. Благинка! Няма нужда от обява във весници...времето на Куриер 5 и Позвънете отмина. Брокерите те надушват и всеки ден ти звънят дали случайно нещо няма да се освобождава:-)
            И не 2-3-5, ами 20-30-50 хапартамента. То колелото като набере инерция лесно се докупува хапартамент. Буквално по 1-2 нови на година

            Не ти трябва работа, но на който му е скучно може да работи за кеф или за тр.стаж:-)
            Наивно.

            Домовете са рисков актив, защото:

            1. Негативен демографски тренд. Както е тръгнало - след 20 години може да няма кой да живее в тях - или поне плащащи хора.
            2. Тромава инвестиция - трудно се излиза от нея, частична ликвидност просто няма.
            3. Пазарът сега е балониран.
            4. Политически риск - живеем в държава, която отказва да защитава частната собственост. Това се вижда основно по селата - всяка тумба гнусници може да ти се настани в къщата докато те няма и нито властите ще ги изгонят, нито на теб ще позволят... а че в Конституцията било пишело, че частната собственост е неприкосновена, на кой му пука бе - нали Хъхрю има ПРАВА? Скоро това може да започне и по градовете... а може и самите управляващи да ти кажат: Ти, Бонвиванов, имаш 18 Хапартамента - а нещастният Хъхрю с чааветата и клетият бежанец Хасан Талибанов с неговите чаавета нямат дом. Защо са ти толкова Хапартаменти? - Настаняваме ти 17 катуна в тях (за теб остава най-малкия), ако се договориш да ти плащат наем, ок, ако не - не отговаряме, оправяй се. Какво правиш тогава?
            5. Ниска доходност вече - от наеми - на тоя етап дори аз да нямах дом, но да имах парите да си купя - в сухичко - пак нямаше да си купя, дори за мене си - по горните причини. Щях да си купя секси акции и само от дивидентът да живея под наем дето си искам, а ако мястото дето съм се приютил спре да ме кефи - дигам си шапчичката и си заминавам. Ето сега - мен не ми се живее в кварталът (хубав, но с 30 000 проблема в съседство) - особено зимата, когато не мога да дишам. Ако бях под наем, щях да се чупя отдавна, ама не съм. А трудно мога да го продам и на 50% от реалната му стойност - домът ми, де.


            Инвестиция - предпочитам по-ликвидни активи.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • В червено вино и пастърма !

              Коментар


              • Искам да закупя oil futures. Имам чувството че цената ще расте. Може ли някой да ми каже къде трябва да отида и да платя?
                Не препоръчвам никому нищо.

                Коментар


                • ще се сетите ама не може лесно ))
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                    имотите са сладко нещо. Купуваш 2-3-5 апартамента, пускаш обяви по вестниците и събираш наема
                    + 1
                    Имотите са най-сладкото нещо. Всеки месец по 300 евро от двустаен. Благинка! Няма нужда от обява във весници...времето на Куриер 5 и Позвънете отмина. Брокерите те надушват и всеки ден ти звънят дали случайно нещо няма да се освобождава:-)
                    И не 2-3-5, ами 20-30-50 хапартамента. То колелото като набере инерция лесно се докупува хапартамент. Буквално по 1-2 нови на година

                    Не ти трябва работа, но на който му е скучно може да работи за кеф или за тр.стаж:-)
                    Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                      Ами как няма да ги гледат, имотите са сладко нещо. Купуваш 2-3-5 апартамента, пускаш обяви по вестниците и събираш наема, отделно ходиш на работа за 500-800 лв - си щракам си със пръсти. Я направи магазин- то главоболия с доставчици данъчни хеи пожарна, отделно ще има ли оборот или няма, ще се избият ли вложенте пари или ще потъне. А за производство да не говорим, всъщност има един хем вдига бариерата на портала, хем е производител на софтуеър/ изписвам го както производителя го изписва/ с няколко мангала. Май други производители не знам/ ти искаше да правиш дронове, ама май остави тази работа. Отделно производството иска повече пари и тичане, а така имота го даваш на някой той да се главоболи с него и пей сърце
                      И как с 500-800лв заплата ще си купи 5 Хапартамента? Иначе 5 кокошарника може да си купи с тия пари!

                      Коментар


                      • аз инвестирам в уиски .......... мисля че след няколко години ще съм уцелил някои доста добри попадения..........ако ли не съм ще си спестя разходи за пиенЪе в бъдеще

                        Коментар


                        • С това изискване за постоянна месечна доходност няма много възможности. Отделно е много относително какво разбираш под ниска - 5-6% не е ниска доходност в сегашния момент. Ако искаш да капе по нещо всеки месец имаш избор между дивидентни акции, плащащи всеки месец - има такива американски, но там доходността е наистина ниска - 2-3% на година макс + разправии с данъци за приходи от САЩ. За по-големи суми това е избора и недвижимите имоти. За по-малки суми може да пробваш p2p лендинг, ама там всеки сам си преценява риска - доходността е доста голяма - спокойно се правят 10%+ и лихвите текат ежедневно, ама утре съответната платформа, ако хлопне кепенците гориш. Аз лично ги слагам в категория високо рискова инвестиция.
                          Естествено нищо от мнението ми не е препоръка за каквито и да е инвестиции или покупки на ценни книжа или друго разпореждане с лични средства.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от gtomm Разгледай мнение
                            Здравейте, интересува ме в какво е разумно да се инвестира с ниска и постоянна месечна доходност.
                            Изключвам недвижимите имоти - скоро ще се качват данъците, а наемите ще падат.
                            като те чета разбирам, че имаш способности да предвиждаш бъдещето.
                            може да си отвориш TV канал и да станеш телевизионен Маг.
                            ще ти звънят хората в ефир а ти ще им гадаеш.
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                              Ами как няма да ги гледат, имотите са сладко нещо. Купуваш 2-3-5 апартамента, пускаш обяви по вестниците и събираш наема, отделно ходиш на работа за 500-800 лв - си щракам си със пръсти. Я направи магазин- то главоболия с доставчици данъчни хеи пожарна, отделно ще има ли оборот или няма, ще се избият ли вложенте пари или ще потъне. А за производство да не говорим, всъщност има един хем вдига бариерата на портала, хем е производител на софтуеър/ изписвам го както производителя го изписва/ с няколко мангала. Май други производители не знам/ ти искаше да правиш дронове, ама май остави тази работа. Отделно производството иска повече пари и тичане, а така имота го даваш на някой той да се главоболи с него и пей сърце
                              Ах, не ми казвай, че и ти си бръснар на калинки по тревога...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                                Вие тези имоти ги гледате като напушени. Айде стига, разчупете омагьосания кръг, излезте от калъпа, да му се не види!
                                Ами как няма да ги гледат, имотите са сладко нещо. Купуваш 2-3-5 апартамента, пускаш обяви по вестниците и събираш наема, отделно ходиш на работа за 500-800 лв - си щракам си със пръсти. Я направи магазин- то главоболия с доставчици данъчни хеи пожарна, отделно ще има ли оборот или няма, ще се избият ли вложенте пари или ще потъне. А за производство да не говорим, всъщност има един хем вдига бариерата на портала, хем е производител на софтуеър/ изписвам го както производителя го изписва/ с няколко мангала. Май други производители не знам/ ти искаше да правиш дронове, ама май остави тази работа. Отделно производството иска повече пари и тичане, а така имота го даваш на някой той да се главоболи с него и пей сърце
                                Last edited by v_tin; 12.12.2017, 01:05.

                                Коментар

                                Working...
                                X