IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко са полезни математиката и физиката (точни науки) за икономиката и финансите?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

    Мисля, че ще бъдеш по-доволен, ако секретарицата може да ти напише на компа една страница без граматични грешки, да ти подреди писмото според изисванията на кореспонденцията, да следи за входящата и изходяща поща и да ти направи силно и ароматно кафе. Задължително е да умее да мълчи като гроб.

    Пък ако и допаднеш, мое те интегрира, ако ли не - ще се деференцира
    Чекай са обърка секретаритацата с неква даскалица пред пенция.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

      Дали ше може да решават тройни интеграли и диференциални уравнения
      заедно
      Мисля, че ще бъдеш по-доволен, ако секретарицата може да ти напише на компа една страница без граматични грешки, да ти подреди писмото според изисванията на кореспонденцията, да следи за входящата и изходяща поща и да ти направи силно и ароматно кафе. Задължително е да умее да мълчи като гроб.

      Пък ако й допаднеш, мое те интегрира, ако ли не - ще се деференцира
      Last edited by tnm; 28.05.2019, 21:14.
      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
      Мечо

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

        Благодаря за пожеланието.
        Наздраве, Пеше!

        П.П. За секретарката не разбрах какво точно дали може или не може!?
        Дали ше може да решават тройни интеграли и диференциални уравнения
        заедно

        Коментар


        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

          Тънъмънчева наздраве.Виждам разбираш ги нещата.Пожелавам ти да станеш шеф.Само не разбрах секретарката може ли да я ....
          Благодаря за пожеланието.
          Наздраве, Пеше!

          П.П. За секретарката не разбрах какво точно дали може или не може!?
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

            На първо място, ръководителят на едно предприятие трябва да е професионалист. Да е запознат със законодателството на сферата, в която работи, трудовото законодателство, счетоводните закони, ЗОП, и прочие.

            Да уважава колегите си и да изисква адекватно поведение от тяхна страна. Не задължително да го харесват, но трябва да приемат авторитета му. Когато някой от тях стъпи в самодивско, никога да не му прави забележка пред целия колектив - най-много в присъствието не прекия му ръководител.

            Трябва да умее да накара подчинените си да работят в екип и никога да не допуска да бъде зависим от един свой служител / по отношение на служебните му задължения/. Същото е положението с клиенти и доставчици - да бъдат достатъчно на брой, според естеството и обема на работата.

            Когато е на съвещание със служителите си, повече да слуша, да анализира какво му се говори и едва тогава да дава окончателното си разпореждане. За сключването на договорите важи горе - долу същото изискване. Умението да водиш преговори е от решаващо значение понякога.

            И хмммм, задължително да умее да брои бавно до 10, ако трябва и до 20, а секретарката и шофьорът да са най-верните му хора.

            Наздраве!

            Тънъмънчева наздраве.Виждам разбираш ги нещата.Пожелавам ти да станеш шеф.Само не разбрах секретарката може ли да я ....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

              Е как да не съм ,,ШЕВ,,

              Те ти моята рецепта за шарена картофена салата са я измислих,и си мезим от нея в момента. Понеже и ти обичаш да готвиш.

              Сваряваш картофи и малко моркови като за картофена салата,
              Нарязваш червен лук и не много люти чушки за да можеш да сложиш повече чушлета за аромат . Подправяш лука и чушлетата с истински ябълков оцет морска сол и смес олио и шарлан . След това нарязваш картофите и морковите и добавяш малко грах . После смесваш всичко и пак добавяш още от солта и олиото и оцета без да прекаляваш с бъркането , Може да се поръси с черен пипер или магданоз по желание И оставаш всичко да поседи поне еди час да се овкоси и каниш некоя туристка от АЛБЕНА да дегустира с некоя хубава домашна ракия, И никви местни девойки
              Мерси, Тоше

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                Да бре май обърках темата с кръчмата.Пък все си мисли че с теб и с некой хора от кръчмата сме все на еди акъл. Кажи за тайната рецепта с лапата с гъби на баба ти. Че латата почна да цъфти. Иначе го опасох сериозно и съм ,,железен,,
                Ще я напиша у Кръчмата, ама нали знаеш, че после ще те гърмя с карабината? Тайната трябва да си остане тайна.
                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                Мечо

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                  OK
                  Това е така.

                  Те сега приемат лесно българските вузове и се завършва сравнително лесно. Освен написано от теб, един ръководител на предприятие трябва да има финансова дисциплина, да е рестриктивен и да има и други качества, освен добър математик, трябва да планира, организира и управлява, да мотивира и да подбере персонал,

                  След завършване е трудно да се реализираш в БГ, за хубави места трябва препоръчване.
                  На първо място, ръководителят на едно предприятие трябва да е професионалист. Да е запознат със законодателството на сферата, в която работи, трудовото законодателство, счетоводните закони, ЗОП, и прочие.

                  Да уважава колегите си и да изисква адекватно поведение от тяхна страна. Не задължително да го харесват, но трябва да приемат авторитета му. Когато някой от тях стъпи в самодивско, никога да не му прави забележка пред целия колектив - най-много в присъствието не прекия му ръководител.

                  Трябва да умее да накара подчинените си да работят в екип и никога да не допуска да бъде зависим от един свой служител / по отношение на служебните му задължения/. Същото е положението с клиенти и доставчици - да бъдат достатъчно на брой, според естеството и обема на работата.

                  Когато е на съвещание със служителите си, повече да слуша, да анализира какво му се говори и едва тогава да дава окончателното си разпореждане. За сключването на договорите важи горе - долу същото изискване. Умението да водиш преговори е от решаващо значение понякога.

                  И хмммм, задължително да умее да брои бавно до 10, ако трябва и до 20, а секретарката и шофьорът да са най-верните му хора.

                  Наздраве!


                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                    Сър Събев, викни му едно питие на младежа у Кръчмата. Виж как те подмлади - около 30-сет годишен те изкара
                    Наздраве!
                    Да бре май обърках темата с кръчмата.Пък все си мисли че с теб и с некой хора от кръчмата сме все на еди акъл. Кажи за тайната рецепта с лапата с гъби на баба ти. Че латата почна да цъфти. Иначе го опасох сериозно и съм ,,железен,,
                    Last edited by Todor Sabev; 28.05.2019, 18:16.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                      Според мен ти си младичък (към 30 г) и не си шеф още.
                      Е как да не съм ,,ШЕВ,,

                      Те ти моята рецепта за шарена картофена салата са я измислих,и си мезим от нея в момента. Понеже и ти обичаш да готвиш.

                      Сваряваш картофи и малко моркови като за картофена салата,
                      Нарязваш червен лук и не много люти чушки за да можеш да сложиш повече чушлета за аромат . Подправяш лука и чушлетата с истински ябълков оцет морска сол и смес олио и шарлан . След това нарязваш картофите и морковите и добавяш малко грах . После смесваш всичко и пак добавяш още от солта и олиото и оцета без да прекаляваш с бъркането , Може да се поръси с черен пипер или магданоз по желание И оставаш всичко да поседи поне еди час да се овкоси и каниш некоя туристка от АЛБЕНА да дегустира с некоя хубава домашна ракия, И никви местни девойки
                      Last edited by Todor Sabev; 28.05.2019, 18:58.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                        Колко преки наблюдения имаш предвид, примерно дали аз ги назначавам. ли.
                        Сър Събев, викни му едно питие на младежа у Кръчмата. Виж как те подмлади - около 30-сет годишен те изкара
                        Наздраве!
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                          OK
                          Това е така.

                          Те сега приемат лесно българските вузове и се завършва сравнително лесно. Освен написано от теб, един ръководител на предприятие трябва да има финансова дисциплина, да е рестриктивен и да има и други качества, освен добър математик, трябва да планира, организира и управлява, да мотивира и да подбере персонал,

                          След завършване е трудно да се реализираш в БГ, за хубави места трябва препоръчване.
                          Е ти как си го представяш завършваш и хоп на хубаво място без знания без опит???Хубавите и добре платени работни места са малко и за тях се чака.Може и никога да не дочакаш....Аз като завърших започнах на сравнително високо място и много отговорно.В ел часта бързо влязох в час ама с топлотехническата и химическата ми трябваха три четири години учене.Такова учене каквото съм учил на първата си работа не съм учил в живота си.Гадно е хората които управляваш да знаят и могат повече от тебе...Така беше в началото.От моя опит ти казвам че не ти трябва такова място веднага след училище...Много учене голяма отговорност за човешки животи и техника за десетки стотици милиони...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                            Колко преки наблюдения имаш предвид, примерно дали аз ги назначавам. ли.
                            Според мен ти си младичък (към 30 г) и не си шеф още.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                              Те така и правят. Не знам дали имаш преки наблюдения?
                              Колко преки наблюдения имаш предвид, примерно дали аз ги назначавам. ли.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                                Също така описания ръководител требва да назначи млада и убава секретарка от дълбоката провинция . Кво ще кажеш Евго требе ли
                                Те така и правят. Не знам дали имаш преки наблюдения?

                                Коментар

                                Working...
                                X