IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко са полезни математиката и физиката (точни науки) за икономиката и финансите?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Така, де. Jeremy Siegel взима точно 30г. като аршин и изследва всички 30 годишни периоди от 1803 до 2013г.


    Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

    Един нормален човек живее към 80 години от тези 80 години е разумно да е на пазара на акции около 30 години. Така че правилния хоризонт е 30 години, а не 100. А ако вземеш този хоризонт в 50% се вътриш ако вярвав в дългосрочния ръст на пазара.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

      Добре де, щом сте казали балон - значи е балон

      Това с ЦБ напълно ме убеди
      Ами това е перфектна дефиниция за балон- щом осазнаем, че имаме нещо ново и уникално в историята- значи вече сме в балон

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Няма смисъл да го гледаш така. Вземи средния реален растеж на БНП на САЩ за последните 100г., който е около 2-2.5% и средната реална възвръщаемост на СиП 500, която е около 6-7% за същия период.

        Един нормален човек живее към 80 години от тези 80 години е разумно да е на пазара на акции около 30 години. Така че правилния хоризонт е 30 години, а не 100. А ако вземеш този хоризонт в 50% се вътриш ако вярвав в дългосрочния ръст на пазара.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

          Да, да, те сигурно 200 години лихвите са 0 и ЦБ наливат в каца без дъно Като сме казали балон, значи балон
          Добре де, щом сте казали балон - значи е балон

          Това с ЦБ напълно ме убеди

          Коментар


          • Няма смисъл да го гледаш така. Вземи средния реален растеж на БНП на САЩ за последните 100г., който е около 2-2.5% и средната реална възвръщаемост на СиП 500, която е около 6-7% за същия период.

            Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

            Чакай малко, това зависи от гледната точка, ако погледнеш това което съм постнал, 70-те , 80 и през финансовата криза номиналния БВП е много по-висок от СП. Ако тогавата ти се е наложило да излезеш ще си вътре с много - все едно колко време си държал, ако тогава си влязъл ще си много напред. Ако си излязъл 2000 си много напред, ако си влязъл 2000 си много назад. Е сега е като през 2000

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              215 години, ако трябва да съм точен. Гледам статистиката на Jeremy Siegel от "Stocks for The Long Term"
              Да, да, те сигурно 200 години лихвите са 0 и ЦБ наливат в каца без дъно Като сме казали балон, значи балон

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Ама вече 200 години...


                Чакай малко, това зависи от гледната точка, ако погледнеш това което съм постнал, 70-те , 80 и през финансовата криза номиналния БВП е много по-висок от СП. Ако тогавата ти се е наложило да излезеш ще си вътре с много - все едно колко време си държал, ако тогава си влязъл ще си много напред. Ако си излязъл 2000 си много напред, ако си влязъл 2000 си много назад. Е сега е като през 2000

                Коментар


                • 215 години, ако трябва да съм точен. Гледам статистиката на Jeremy Siegel от "Stocks for The Long Term"

                  Коментар


                  • Ама вече 200 години...

                    Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                    Мдааа естествено защото има балон

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Добре, не го прави, но възвръщаемостта с реинвестиран дивидент е два-три пъти по-висока от растежа на БНП.


                      Мдааа естествено защото има балон

                      Коментар


                      • Добре, не го прави, но възвръщаемостта с реинвестиран дивидент е два-три пъти по-висока от растежа на БНП.

                        Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                        Не, не го прави. Направих една табличка ей сега от 1960 до 2018 колко би трябвало да е сп ако расте с номиналния бвп
                        1960 - реален - през GDP
                        1970 /90.31 / 115
                        1980 /110.9 /305
                        1990/339 639
                        2000/1425/1099
                        2010/1123/1600
                        2018/2779/2000
                        за 60 години 30 години е бил под тренда и 30 години над тренда в момента надуването не е толкова колкото през 2000 г. тогава е било 40% над реалното, но сега е второто по размер надуване с 30% над тренда

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                          Deep otm put Deutche vs CoCo Bond/perpetual
                          Аз се поспрях със спекулата от известно време, вече не ми е толкова интересно, или по-скоро си намерих други хобита

                          Коментар


                          • Почти винаги купувам неща, които смятам, че могат да се държат дългосрочно. Дори когато имам идеята, че може да продам краткосрочно.

                            Примерно САП, вероятно ще продам ако направя 25-30% за 9-12 месеца. Но смятам, че ако нещата се издънят мога да ги държа и 5-6 години и няма да е грешка, защото са доста стабилна компания.

                            S&P Global Inc. (SPGI) така си ги държа вече 5 години и съм ги "забравил".

                            Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                            О да това е основни правило. Просто аз не харесвам да имам open poisition. Виж лонг терм купувам и забравян unless the idiosyncratic ( firm specific) trend changes. Пример: graphic paper vs digitalization

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Че то пазарът това го прави вече 200г. Защо мислиш, че сега ще се промени.

                              Сега даже има идеални условия това да се засили. Виж разпределението износ/вътрешни продажби на СиП 500 как се променя. При износ маржовете са по-високи.

                              Не, не го прави. Направих една табличка ей сега от 1960 до 2018 колко би трябвало да е сп ако расте с номиналния бвп
                              1960 - реален - през GDP
                              1970 /90.31 / 115
                              1980 /110.9 /305
                              1990/339 639
                              2000/1425/1099
                              2010/1123/1600
                              2018/2779/2000
                              за 60 години 30 години е бил под тренда и 30 години над тренда в момента надуването не е толкова колкото през 2000 г. тогава е било 40% над реалното, но сега е второто по размер надуване с 30% над тренда

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                                Е не съм убеден че прави спекулата си само до лихвите които събира от краткосрочни облигации Иначе си ти трябват милиони, хем да имаш достатъчно приходи от лихви, хем тези приходи от лихви да стигат за диверсифициран порфейл от крайно рискови инвестиции.
                                Deep otm put Deutche vs CoCo Bond/perpetual

                                Коментар

                                Working...
                                X