IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Могат ли да се прогнозират цените на финансовите инструменти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Забелязвам, че тия които обясняват, че няма как да се прогнозират пазарите, са се съдрали да прогнозират по другите теми
    http://forum.investor.bg/forum/%D1%8...%B8/14727-nyse
    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

    Коментар


    • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
      Не разбирам защо повечето от вас говорят за 100% успеваемост. Ясно е, че е невъзможно. Иначе щяхте да сте подминали отдавна Бъфетовци, Гейтовци и други такива. Обаче успеваемост в прогнозите около 60-70% е достижима за доста хора. Това комбинирано с някаква работеща стратегия и добър money management винаги дава резултати.
      Ъъъ не е. Всъщност въпросът не е в процента на правилно заета посока а в процента на абсолютното изменение на целия портфейл. Където такива вероятности от спекула са невъзможни. Това че някой балък е направил и 99% успешни сделки като е правил дейтрейдинг и е цъкал през 30 секунди купува или продава, няма да го спаси когато 1% му направи 50% загуба в портфейла.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
        Най-хубавите сделки стават когато пазара е вкарал в цената някое събитие на 90%+ и човек заеме обратната страна. Аз съм виждал пазари които имат тикове и при над 100% вероятност понякога - т.нар no brainer...
        За съжаление е рядко явление

        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

          Това е така защото финансовите кризи никога, ама никога е идват сами. Те просто се създават умишлено
          Айся. А мен ми се чини, че каручка се катурва, кога я претовариш и ръгнеш чушка на магарето в...и т.н. Претоварването от лакомия, чушката - от мерак. И те така. Основно, от много слаба памет и /погрешното/ вярване, че " на мен не може да се случи."
          Може. Пое, сменят г лв авЪтЪ на Фед...и пак старата песен "- Ще ни подмине."

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            Никога никой от сериозните анализатори и икономисти не са познавали идващите световни кризи..Извън кризите посоката е предвидима , но цените точно малко вероятно..
            Това е така защото финансовите кризи никога, ама никога е идват сами. Те просто се създават умишлено

            Коментар


            • Никога никой от сериозните анализатори и икономисти не са познавали идващите световни кризи..Извън кризите посоката е предвидима , но цените точно малко вероятно..

              Коментар


              • В началото на 2016 за почти всички беше очевидно, че сме на прага на мечи пазар при американските акции. Това се оказа напълно грешно.

                Все още ли вярвате в прогнозите?

                Коментар


                • Най-хубавите сделки стават когато пазара е вкарал в цената някое събитие на 90%+ и човек заеме обратната страна. Аз съм виждал пазари които имат тикове и при над 100% вероятност понякога - т.нар no brainer...

                  Нямам препоръки
                  Custodite sortem vestram

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
                    Опитният търговец избягва да прогнозира, знаейки, че прогнозите не струват пет пари. Прогностикът не търгува, знаейки, че не струва пет пари.
                    Много точно казано

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                      Не разбирам защо повечето от вас говорят за 100% успеваемост. Ясно е, че е невъзможно. Иначе щяхте да сте подминали отдавна Бъфетовци, Гейтовци и други такива. Обаче успеваемост в прогнозите около 60-70% е достижима за доста хора. Това комбинирано с някаква работеща стратегия и добър money management винаги дава резултати.
                      за форекса нали

                      Коментар


                      • Опитният търговец избягва да прогнозира, знаейки, че прогнозите не струват пет пари. Прогностикът не търгува, знаейки, че не струва пет пари.

                        Коментар


                        • Не разбирам защо повечето от вас говорят за 100% успеваемост. Ясно е, че е невъзможно. Иначе щяхте да сте подминали отдавна Бъфетовци, Гейтовци и други такива. Обаче успеваемост в прогнозите около 60-70% е достижима за доста хора. Това комбинирано с някаква работеща стратегия и добър money management винаги дава резултати.

                          Коментар


                          • Естествено, че 100 % вярна прогноза няма как да има, но с голяма вероятност над 80-90% може да се направи, като точността понякога наближава и 100-те %, но това е вече изключително рядко явление.

                            Но не и по всяко време, не за всеки актив, стока, валута или акция - по всяко време.

                            Но има (аз им казвам така) ''прозорци'' които се отварят понякога за този който умее да ги види и да се определи с голяма точност (няколко дни ако е по-дългосрочна прогноза) дата или ниво на пазара или и двете. Но нон-стоп да се правят верни прогнози няма как да стане. А при сделките винаги, дори прогнозите в голямата си част да са верни има и загуби. Ако съдим по признанието на един лондонски брокер, едва около 2-3% от спекулиращите на пазара са успешни в по-дългосрочен план. Горе-долу и толкова са тия които могат да прочетат пазара, а после и да го ползват в свой интерес, не винаги, а както казах от време на време.

                            Егото обаче пречи на болшинството хора да си признаят, че не умеят нещо и това е причината за отричането му. Друга грешка за мен е желанието на хората на всяка цена да ''прочетат'' някоя цена. Всъщност, ако човек не вижда нищо на графиката или във фундамента, няма смисъл да се занимава с този актив. Има обаче стотици и хиляди други, от които все някой ''ще му каже нещо''. Относно програмите за търговия и прогнози, вероятно част от тях могат добре да предвиждат пазара, но не винаги и те, а все идва момент, когато те трябва да се настройват отново. Проблема при тях е, че те се програмират, а хората пък които се занимават и са добри в това, не са обикновено добри в прогнозите. Казва му се разделение на труда, но както споменах рядко някой може да си признае ''мен в това не ме бива''... А би трябвало. Защото ако един човек не е добър в едно нещо, все става да е добър в нещо друго. Относно прогнозирането то също се разделя. Познавам един - пълен трап е във всички други видове анализи, освен в определяне на цикли. Дай му пазар, кажи му ''дай ми циклите'' и до няколко дни ще ти ги даде. Неясно обаче защо, вместо да се съсредоточи в това което е добър, се мъчи с всичко останало - от фундаментален анализ до вълни на Елиът. При това е малко ''емоционален'' и вярва макар да не си го признава на ''авторитети'', като понякога това му доверие, го кара да се съмнява в собствените си способности да ги отхвърля. Това обаче е ''грях'' пак на над 95 % от хората и пак са единици тия които могат да се дистанцират ако се наложи и от господ, ако имат собствено мнение какво ще се случи.
                            Last edited by Jay Gould; 08.10.2017, 18:38.
                            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                            Коментар


                            • Една пазарна ниша ми се струва, че има тука - софтуеър за радикална прозрачност. Не виждам да има. А този, който ползват в Bridgewater, както изглежда, е proprietory.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                                А тук показва как работи на практика (15мин видео):
                                https://www.ted.com/talks/ray_dalio_...best_ideas_win
                                Благодаря за линка. Бих работил за този пич.

                                Коментар

                                Working...
                                X