IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Начинаещ 24г инвеститор

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
    Както няма някой забогатял от някакъв БГ фонд, така и няма да се намери такъв забогатял от съвети давани във форума !!!!!!!!!!!
    Причини - много !!!!!!!!!!!!! едната е, че даващите съвети не са го направили, че приемащия съвети да го направи !!!!
    заботели може да няма, но определено има направили пари от съвети във форума
    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Както няма някой забогатял от някакъв БГ фонд, така и няма да се намери такъв забогатял от съвети давани във форума !!!!!!!!!!!
      Причини - много !!!!!!!!!!!!! едната е, че даващите съвети не са го направили, че приемащия съвети да го направи !!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
        Императора не е от тоя свят. Той е човек-вселена - идва обвит в собствен ореол (с утежняващо влияние на елмази сапфири, смарагди и цветни метали) но най-вече и във собствен персонаж. Технология, терминология - строго различни )))
        Ха-ха-ха - това: яко - 38 покланящи се човеченца.

        Балаев - не че съм адвокатин - но по тая логика всички тука са за оковки на рачичките.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
          Импе, ако ще даваш съвети на начинаещите, поне ползвай точна терминология и не обърквай хората с разни жаби и други подобни термини, които идват от твоя си речник!!!

          Страшно несериозно е човек да има сериозен въпрос и да му отговаряш по неразбираем начин!!!

          Редактирах ти публикацията, за да не се бърка човекът.
          Императора не е от тоя свят. Той е човек-вселена - идва обвит в собствен ореол (с утежняващо влияние на елмази сапфири, смарагди и цветни метали) но най-вече и във собствен персонаж. Технология, терминология - строго различни )))
          Last edited by precakanoto; 15.11.2015, 21:01.
          Не е препоръка... !!!
          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

          Коментар


          • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
            (4) (Предишна ал. 3, изм. - ДВ, бр. 61 от 2002 г.; изм. и доп., бр. 103 от 2012 г.) Който привлича или допуска привличането на парични средства и/или други имуществени права, освен при условия и по ред, определени в друг закон, чрез покани (изявления), отправени до повече от 150 лица или до неопределен кръг лица, включително и чрез средствата за масово осведомяване, без да е спазил изискванията на този закон и актовете, издадени за неговото прилагане, се наказва с глоба от 5000 до 50 000 лв., ако деянието не съставлява престъпление, а при повторно нарушение - от 50 000 до 100 000 лв.

            Ако те интересува най-добре прочети цялата 21 -ва глава на ЗППЦК.
            така си и мислех, тотално си в грешка. оставам на теб да прецениш къде ти е грешката, ако все още мислиш, че това забранява на импето да каже на някой да си купии акции от публично дружество, това си е твое право.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
              можеш ли да цитираш член и закон къде го пише това?
              (4) (Предишна ал. 3, изм. - ДВ, бр. 61 от 2002 г.; изм. и доп., бр. 103 от 2012 г.) Който привлича или допуска привличането на парични средства и/или други имуществени права, освен при условия и по ред, определени в друг закон, чрез покани (изявления), отправени до повече от 150 лица или до неопределен кръг лица, включително и чрез средствата за масово осведомяване, без да е спазил изискванията на този закон и актовете, издадени за неговото прилагане, се наказва с глоба от 5000 до 50 000 лв., ако деянието не съставлява престъпление, а при повторно нарушение - от 50 000 до 100 000 лв.

              Ако те интересува най-добре прочети цялата 21 -ва глава на ЗППЦК.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
                Захарче, нали си "заслужил инвеститор", би трябвало да знаеш, че не е законно да препоръчваш покупка на определени ценни книжа. Още повече на компании в които и ти имаш, макар и малко. А и човека сега започва, при това с ограничени финансови средства. Не е и морално. Хайде Лек ден!
                можеш ли да цитираш член и закон къде го пише това?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от белот Разгледай мнение
                  27 ст. в края на 2008.
                  НЕ. Личи си, къде си бил тогава.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Благодаря, драги - написал съм така по навик.

                    Балаев: ходи при Любо Пенев да ти каже какво да направиш, вместо да се изказваш за неща, които не разбираш и за хора, които не познаваш.
                    Захарче, нали си "заслужил инвеститор", би трябвало да знаеш, че не е законно да препоръчваш покупка на определени ценни книжа. Още повече на компании в които и ти имаш, макар и малко. А и човека сега започва, при това с ограничени финансови средства. Не е и морално. Хайде Лек ден!

                    Коментар


                    • Послучай човек, който е почнал с малко. Парите които смяташ да отделиш са твърде малко ако смяташ да допълваш само с по 50лв на месец! Тогава разходите ти за покупки, а и после за продажби ще бъдат прекалено големи спрямо инвестираната сума и упражнението намалява ефекта си.
                      Не е ли по-добре спестоовна сметка или спестовен план във Взаимен фонд, за да нарастне сумата и тогава я раздели на 3-4 и се присъедини към нас.
                      Е всъщност аз не знам и какви цели преследваш..... та така иначе - ДОБРЕ ДОШЪЛ! Това е един от пътщата към финансовата свобода


                      п.п. все още имам доста малко! Размера на сумата е важен
                      Last edited by tony1975; 13.11.2015, 06:29.

                      Коментар


                      • За Български акции тези които е дал Императора са добри към тях моежем да добавим и Стара Планина Холдинг и дъщерните му дружества като за мен най - доброто е M + C хидравликс Казанлък имам акции тук http://www.investor.bg/companies/SFTRD/view/ и тук http://www.investor.bg/companies/BREF/view/.

                        Иначе ако ти се занимава с данъчни по - добре инвестирай навън. Печалбата от тъговията с европейски акции не се облага но за дивидентите от европейски акции трябва да попълваш една тъпа декларация в края на годината. При търговия с акции на компании извън европейското икономическо пространство печалбата се облага с 10% данък. Освен това има още една тъпа годишна декларация която уж е само информативно в която попълваш какви акции притежава но не съм сигурен за какви акции се попълва.

                        Та заключението ми е ако имаш свободни пари малко в акции в бг и отиди при някои адвокат да ти каже как да се оправяш с данъците и по - голяма част от парите инвестирай навън ето няколко добри компании със солиден дивидент

                        http://finance.yahoo.com/echarts?s=ED+Interactive{"range":"max","allowChart Stacking":true}

                        http://finance.yahoo.com/echarts?s=T...bol=T;range=my
                        http://finance.yahoo.com/echarts?s=MO+Interactive#{"range":"max","allowChar tStacking":true}
                        http://www.proflashgame.com

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                          Новобранка, я кажи Унимаш колко струваше лятото на 2008-ма и после ментосвай!
                          27 ст. в края на 2008.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от белот Разгледай мнение
                            Значи мента няква си...Монти бил лъжец , а...
                            Новобранка, я кажи Унимаш колко струваше лятото на 2008-ма и после ментосвай!
                            The strongest stand last.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                              Новобранка, тук съм от 2007ма. Ако искам, ще вляза с ник ing6rov утре, това не ме прави новодошъл, тролещ в полза на Путин.
                              Значи мента няква си...Монти бил лъжец , а...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ing5rov Разгледай мнение
                                Manyface God"
                                , регистриран на 14 Август 2015 г.

                                А преди да те баннат кой юнак беше ?
                                Новобранка, тук съм от 2007ма. Ако искам, ще вляза с ник ing6rov утре, това не ме прави новодошъл, тролещ в полза на Путин.
                                Last edited by Manyface God"; 12.11.2015, 22:29.
                                The strongest stand last.

                                Коментар

                                Working...
                                X