IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пътеводител на Българския инвеститор

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vendetta89 Разгледай мнение
    Здравейте, колеги, нов съм във форума и съвсем нов (даже все още не съществуващ официално) в инвестирането. Не намерих по-подходяща тема и за това пиша тук - до колкото виждам основните посредници са Карол, Еuro Finance и Елана Трейдинг. Има ли някаква съществена разлика между тях или е въпрос на предпочитание и на това къде им се намира офиса примерно? Как се взема решението с кой от тях да се сключи договор, като целите са дългосрочни ниско-среднорискови инвестиции на БФБ?

    Благодаря предварително за информацията и се извинявам, ако не съм уцелил темата.

    Поздрави
    Това са големи посредници и не са за теб...( минал съм през 4 посредника и имам някакъв опит )
    Няма да ти обръщат внимание и комисионните за дребните не са изгодни ( поне така си мисля..)
    Ако искаш инфо, мога да ти пиша към кой съм сега ...

    Коментар


    • Съвет за брокер?

      Здравейте, колеги, нов съм във форума и съвсем нов (даже все още не съществуващ официално) в инвестирането. Не намерих по-подходяща тема и за това пиша тук - до колкото виждам основните посредници са Карол, Еuro Finance и Елана Трейдинг. Има ли някаква съществена разлика между тях или е въпрос на предпочитание и на това къде им се намира офиса примерно? Как се взема решението с кой от тях да се сключи договор, като целите са дългосрочни ниско-среднорискови инвестиции на БФБ?

      Благодаря предварително за информацията и се извинявам, ако не съм уцелил темата.

      Поздрави

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
        Кога ще издавате книгата?
        не виждам добри шансове да излезе някога. вече над два месеца седи темата, а само аз съм драснал повече от половин страница


        Първоначално изпратено от Mammita Разгледай мнение
        Книга със съвети от форума ли? Не ставай смешен. Аз бих си купила такава само, за да се посмея от сърце на бисерите събрани на едно място
        може да се научи много и от успехите и от неуспехите на инвеститорите.

        като каза бисери, още помня как в темата на сфи очакваше 40% дивидент от адсиц , така че или чети мнооого или по-добре за портфейла ти стой далеч от борсата
        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
          Кога ще издавате книгата?
          Когато напишеш своята глава от.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
            Кога ще издавате книгата?
            Книга със съвети от форума ли? Не ставай смешен. Аз бих си купила такава само, за да се посмея от сърце на бисерите събрани на едно място

            Коментар


            • Кога ще издавате книгата?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от The Senator Разгледай мнение
                Импи, спадът до 290 показа, колко ни е реална нац. икономика. Горниците до 1800-2000 си бяха чисто спекулативни, без покритие. Харесвам те, кефиш ме и би ме натъжило, ако си изгубил много от този спад но, дано поне урок си си извадил и не те споходи отново такова "щастие": Спукват се всички балони но, издишат само надутите и само дотам, доде се изравнят наляганията вън/вътре. Няма всмукнал се навътре балон - дори след спукването, остава реалното от него.
                - Често малка, спукана гумичка.
                ...да но и спадът до 253 беше абсурден.

                Загубих в смисъл на пропуснати ползи - спрямо цените на които съм пазарувал, в нито един момент не съм бил на минус.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                  Моята история е подобна на пандата. Не е за пътеводител, по-скоро е за човек попаднал на непознато място и намерил някакъв път благодарение и на късметът. Започнах 2007 с форекс...
                  И вашата история е интересна колега. Щом сте оцелял след кредита от 2008-ма значи сте се справил добре. Не е въпрос само на късмет искам да кажа. Въобще всеки оцелял от "борсовия Армагедон" разпердушинил БФБ-то през 2007/08 заслужава уважение. Тъй мисля аз.

                  Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                  ами някои от щатско ако има, че то приложението е само за американци
                  Жалко... Явно у наше село брокерите (интерактивни и други) все още са незаобиколими
                  Vanitas vanitatum...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                    Браво наистина! Някой от форума може ли да сподели впечатления за този Robinhood...?
                    ами някои от щатско ако има, че то приложението е само за американци
                    “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      Браво наистина! Някой от форума може ли да сподели впечатления за този Robinhood...?
                      Vanitas vanitatum...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        А дали спадът до 290 беше реален и разумен? Тоест Попов е казал същото.
                        Импи, спадът до 290 показа, колко ни е реална нац. икономика. Горниците до 1800-2000 си бяха чисто спекулативни, без покритие. Харесвам те, кефиш ме и би ме натъжило, ако си изгубил много от този спад но, дано поне урок си си извадил и не те споходи отново такова "щастие": Спукват се всички балони но, издишат само надутите и само дотам, доде се изравнят наляганията вън/вътре. Няма всмукнал се навътре балон - дори след спукването, остава реалното от него.
                        - Често малка, спукана гумичка.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
                          Taка направената аналогия е пример за ползване на некоректна база. Да не би през година 2008-ма индексът, след като е спаднал 10 пъти, това непременно да означаваше, че 10-пъти е спаднала и икономиката? Няма такава връзка.
                          Имаше афоризъм на Костолани по този въпрос, чрез който прави сравнение на икономиката с човек, разхождащ куче - сравнявайки кучето с индекса. Както кучето подтичвало напред-назад около човека, така и индекса се отклонявал около икономиката. Отклоненията могат да бъдат и драстични и може да нямат в същата степен отражение в икономиката.
                          Ами то някои "икономиката" я четат отделно от благосъстоянието на гражданите, а ръстът-като заклинание. Какво да чакаш от такива? Индексите са хубаво нещо но, всеки в своята координатна система. Най-нелепото е, когато те самите станат обект на спекулация.
                          - Само, дето не всеки и Дж. Сорос.

                          Коментар


                          • Браво на това момче.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              450 е 55% над 290. А колко се е вдигнала българската икономика от дъното си - дали има 55% ,

                              Собствения капитал на БРЕФ само и единствено пада през годините. А за всеки АДСИЦ най-важното нещо са му нетните активи. Ако нетните му активи падат от къде мислишq че ще се получи дългосрочен растеж в цената.
                              А дали спадът до 290 беше реален и разумен? Тоест Попов е казал същото.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                450 е 55% над 290. А колко се е вдигнала българската икономика от дъното си - дали има 55% ,

                                Собствения капитал на БРЕФ само и единствено пада през годините. А за всеки АДСИЦ най-важното нещо са му нетните активи. Ако нетните му активи падат от къде мислишq че ще се получи дългосрочен растеж в цената.
                                Taка направената аналогия е пример за ползване на некоректна база. Да не би през година 2008-ма индексът, след като е спаднал 10 пъти, това непременно да означаваше, че 10-пъти е спаднала и икономиката? Няма такава връзка.
                                Имаше афоризъм на Костолани по този въпрос, чрез който прави сравнение на икономиката с човек, разхождащ куче - сравнявайки кучето с индекса. Както кучето подтичвало напред-назад около човека, така и индекса се отклонявал около икономиката. Отклоненията могат да бъдат и драстични и може да нямат в същата степен отражение в икономиката.

                                Коментар

                                Working...
                                X