IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българинът още работи много ангария (безплатно)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от moviestar4 Разгледай мнение
    Няма така е и е трудно да има. Бих казал, че приятелство има в едно общество, където парите не играят важна роля. В България е голям проблема с парите, защото допреди 10-15 години всички бяхме скъсаняци и заплата от 1000лв. беше почти невъзможна. Този манталитет ни е останъл и предаваме и най-близките си за пари. Преди време мой приятели ми предлагаха да си отворим фирма и да работим заедно и аз им отказах, защото предполагах какво ще последва. Фирмата потръгна, но се изпокараха и я закриха, сега не си говорят.
    Съгласен съм с теб, от това което си написал, явно си около 35 г, щом помниш преди 10-15 г какво беше и имаш житейски опит,

    Единствено между близки роднини може да има голяма подкрепа и коректност: брат на брат да помогне, внук да гледа възрастен или един млад стабилен мъж да е опора на едно семейство,

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
      Докато обядвах разсъждавах върху темата. Знам че сте прави относно българите, но аз не мога да си представя какъв би бил живота ми без приятелите на които съм давал и от които съм получавал толкова много. Ми то какво остава в живота ми тогава? Едно голямо нищо. Ами децата, съпругите, кучетата, котките за какво са ни тогава. По тази логика да не се женим и да нямаме деца защото не ни е изгодно да го правим. какъв е смисълът да трупаме пари и знания ако няма да сме полезни на някого с тях. Ето дори и този форум. За какво да пишем в него ако не за да си помагаме и да се учим един друг. Толкова много неща съм научил от хората пишещи тук а сигурно все и аз съм помогнал на някой с мненията си. Ако го нямаше форума и всеки си четеше новините и си инвестираше дали щеше да е по-хубаво? В заключение мога да кажа че ги съжалявам западняците точно в това отношение. Съгласен съм, че това е основната причина да сме по-бедни от тях / още по-лошото е че сме специалисти по всичко и много често в желанието си да помогнем вредим/, обаче за добро или зло такава ние народопсихологията и така сме възпитани.
      Да търсил съм и сме търсили друг подобен инвеститорски форум и май в света няма никъде (тук има страшни съвети). И при все, че форума е безценен е пълно с хора които твърдят, че западал (това се разправя от първия момент преди 15 години) и че 99% било шит. В БГ е модерно да се дава акъл без пари ( и без да са ти го искали) и затова форума върви (освен схемата купи-похвали-продай, която също върви/вървеше)

      Преди време някои тук беше писал че не трябва да се бъркат приятелските-семейни и парично-предметните отношения.

      В къщи нещата са решени, няма конкуренция, аз съм умния и с парите, ти си красивата и милата и т.н. Всеки си има поле на развитие.

      Големият проблем извън вкъщи е, че рано или късно ако искаш да ти работят без пари, никой не ти работи, и обратното правиш правиш, ама накрая ти писва и така всички губят.

      Илюзия, е че тук между форумците е безплатно. Обменяме идеи, единия каже нещо, другия нещо и който има акъл отсява и печели.

      Аз го обмислям и във връзка с малка инвестицийка, където ще ми трябва помощ на part time и май предпочитам да си платя.

      Тук се сещам, че в България винаги се плаща, ама малко смешно, в натура с яйца. Примерно бабите едно време винаги като ходят на зъболекар и т.н., носеха яйца. Или нещо ти дадат. Забавно е. Приятелите винаги гледат да те почерпят, да ти благодарят 100 пъти. Абе циркове.

      По-принцип нали знаете, благодарността е бреме, от които всеки иска да се отърве, като си платиш го отърваваш. Сещам се за пример от една яка книга (48-те закона на властта, прочетете обезателно), там пише, че някакъв войник ветеран спасил малък италиански град от диктатор. Местните се събрали и почнали да обсъждат как да му се отблагодарят, дали с пожизнена пенсия, дали с позиция. Накрая решили да го убият, за да го направят мъченик и да му издигнат паметник.... Ми помагаш-помагаш, но отсрещните предполагам яко се дразнят, защото не могат да върнат услугата и те намразват...

      Така е устроен човешкия ум. Иначе нормално, ти помагаш-помагаш и се чувстваш ОК, велик и т.н., но имай предвид, че това е его и другия се чувства спаружен.

      Един приятел с малко финанси преди ме черпи фреш в един подлез и купи 2 банана на една просеща наркоманка. Аз го питам "какво правиш, трябва аз да те черпя", той ми каза, че за да има даващ, трябва да има и получаващ и за него е голяма чест да ме почерпи, а да даде 2 банана на просеща наркоманка е много ниска цена за една благословия (тя му благодари), нищо че е наркоманка.

      Има още много ряпа да изям...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от moviestar4 Разгледай мнение
        Има разлика между семейството и приятелите. И аз имам приятели и аз съм помагал и те сами помагали, въпросът е че всичко е до време. Но семейството е друго нещо. Ако има някой, който мисли, че семейството е разход да прочете биографията на Пол Гети и тогава ще си промени светогледа.
        Ми то по тази логика половината от днешните бракове свършват с развод а децата ни като навършат 18 бягат в чужбина и т.н Човек има една уста и един гъз. Другото е суета. Какво правиш като имаш повече пари отколкото можеш да изядеш и изакаш Някои подхранват егото си като си купуват лъскава кола а други като помагат на някой друг. Едно и също е. Въпрос на избор.


        Един много богат турчин легнал на смъртно легло. Повикал при себе си най-големия син и му казал:
        - Сине, всичко оставям на теб, но имам една молба. Имам едни скъсани чорапи, които много обичам и искам да взема с мен на ония свят. Моля те, погреби ме с тях! Оставям ти едно писмо, което да прочетеш, след като ме погребете.
        - Добре тате – съгласил се синът, - ще изпълня желанието ти.
        Споминал се богаташа. Отишъл синът при ходжата, но той бил категоричен, че не може да погребе бащата с чорапи, защото мюсюлманите погребват чисто голи своите покойници. Какво ли не правил синът, давал пари, молил се, но ходжата бил непреклонен. След погребението синът отворил писмото и вътре пишело „ Сине, видя ли, и едни скъсани чорапи не успях да взема със себе си на небето!“
        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
          Докато обядвах разсъждавах върху темата. Знам че сте прави относно българите, но аз не мога да си представя какъв би бил живота ми без приятелите на които съм давал и от които съм получавал толкова много. Ми то какво остава в живота ми тогава? Едно голямо нищо. Ами децата, съпругите, кучетата, котките за какво са ни тогава. По тази логика да не се женим и да нямаме деца защото не ни е изгодно да го правим. какъв е смисълът да трупаме пари и знания ако няма да сме полезни на някого с тях. Ето дори и този форум. За какво да пишем в него ако не за да си помагаме и да се учим един друг. Толкова много неща съм научил от хората пишещи тук а сигурно все и аз съм помогнал на някой с мненията си. Ако го нямаше форума и всеки си четеше новините и си инвестираше дали щеше да е по-хубаво? В заключение мога да кажа че ги съжалявам западняците точно в това отношение. Съгласен съм, че това е основната причина да сме по-бедни от тях / още по-лошото е че сме специалисти по всичко и много често в желанието си да помогнем вредим/, обаче за добро или зло такава ние народопсихологията и така сме възпитани.
          Има разлика между семейството и приятелите. И аз имам приятели и аз съм помагал и те сами помагали, въпросът е че всичко е до време. Но семейството е друго нещо. Ако има някой, който мисли, че семейството е разход да прочете биографията на Пол Гети и тогава ще си промени светогледа.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
            Ама големи капиталисти сте се събрали тук бре! Поне малко човещина не ви ли остана? Да сте чували за помощ от приятел? За всяко нещо ли трябва да се плаща??? Вие бихте ли взели пари от най-добрия си приятел за някоя дребна услуга?
            Не вземам, те ми се отплащат в натурални продукти., кой каквото си произвежда.
            Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

            Коментар


            • Докато обядвах разсъждавах върху темата. Знам че сте прави относно българите, но аз не мога да си представя какъв би бил живота ми без приятелите на които съм давал и от които съм получавал толкова много. Ми то какво остава в живота ми тогава? Едно голямо нищо. Ами децата, съпругите, кучетата, котките за какво са ни тогава. По тази логика да не се женим и да нямаме деца защото не ни е изгодно да го правим. какъв е смисълът да трупаме пари и знания ако няма да сме полезни на някого с тях. Ето дори и този форум. За какво да пишем в него ако не за да си помагаме и да се учим един друг. Толкова много неща съм научил от хората пишещи тук а сигурно все и аз съм помогнал на някой с мненията си. Ако го нямаше форума и всеки си четеше новините и си инвестираше дали щеше да е по-хубаво? В заключение мога да кажа че ги съжалявам западняците точно в това отношение. Съгласен съм, че това е основната причина да сме по-бедни от тях / още по-лошото е че сме специалисти по всичко и много често в желанието си да помогнем вредим/, обаче за добро или зло такава ние народопсихологията и така сме възпитани.
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение
                Аз преди време се запознах с една ГОЛЯМА юристка, компетентна, бърза, дискретна, с голяма клиентела, ерудирана, банковата й сметка също е голяма (с голяма поток работа непрестанно), Жената е на годините на мама.

                И тя ми каза: "В днешно време в България няма приятелство!"

                Склонен съм да се съглася с нея, аз също съм правил доста услуги на хора и след това не са ми се реванширали както трябва, но както и да е.
                Няма така е и е трудно да има. Бих казал, че приятелство има в едно общество, където парите не играят важна роля. В България е голям проблема с парите, защото допреди 10-15 години всички бяхме скъсаняци и заплата от 1000лв. беше почти невъзможна. Този манталитет ни е останъл и предаваме и най-близките си за пари. Преди време мой приятели ми предлагаха да си отворим фирма и да работим заедно и аз им отказах, защото предполагах какво ще последва. Фирмата потръгна, но се изпокараха и я закриха, сега не си говорят.

                Коментар


                • Ама големи капиталисти сте се събрали тук бре! Поне малко човещина не ви ли остана? Да сте чували за помощ от приятел? За всяко нещо ли трябва да се плаща??? Вие бихте ли взели пари от най-добрия си приятел за някоя дребна услуга?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                    И ако Тесла си беше защитил изобретенията и развил философията си, можеше днес света да е различен, а не с димящите ДВГ... Ех Тесла, малко ти трябваше, много малко, и то е да не си наивен ....
                    Тесла е гений.Аз нямам интелект достоен за да го коментирам мога само да му благодаря.На него и на Фарадей дължим цялото днешно благоденствие...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
                      Аз също съм разсъждавал по темата. Вече за почти нищо не ползвам другарска помощ, защото така ми е по-евтино. Сериозно. Смятал съм поне в три случая съотношението между надника на хамали / майстори и стойността на почерпката, която съм давал на помогналите приятели. Всичко е в полза на професионалистите Да не говорим, че често срещу дребна услуга се иска доста скъпа насрещна такава, която "не е удобно" да откажеш...

                      Обаче съм противник на щатския навик да спреш при закъсал с нещо човек и да му обявиш срещу какви пари ще му подадеш ръка. И ако няма пари в момента, да изчезнеш все едно не си спирал никога. Хора сме, все пак.
                      +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                        Голяма разлика между България и Англия (и другите бели страни) е, че там сиренето е с пари, тоест пирон да ти забие съседа или да ти даде съвет, трябва да си платиш... Тук огромен кръг от неща не се плащат директно. Разчита се на слава и най-вече на бъдещо изравняване тип танту за кукуриго. Масово се разчита "ние сме роднини, затова си ми длъжен". Но изравняването танту за кукуриго, тоест, че някога ще върнеш услугата реципрочно е трудно и често и двете страни са недоволни, едната недоволна, а другата гузна.

                        Рано или късно играта свършва и и двамата губят, защото отношенията им спират. Даващата страна спира да дава и получаващата трябва да търси нов балък, а такъв често няма... Защото нямат изчистени отношения, а манджа с грозде.

                        цялото постингче е тук
                        http://zaparite.blogspot.bg/2015/10/blog-post_15.html

                        Къде е границата според вас, между платеното и безплатното и кой вариант ви привлича повече, милата родна картинка или западният?
                        Аз също съм разсъждавал по темата. Вече за почти нищо не ползвам другарска помощ, защото така ми е по-евтино. Сериозно. Смятал съм поне в три случая съотношението между надника на хамали / майстори и стойността на почерпката, която съм давал на помогналите приятели. Всичко е в полза на професионалистите Да не говорим, че често срещу дребна услуга се иска доста скъпа насрещна такава, която "не е удобно" да откажеш...

                        Обаче съм противник на щатския навик да спреш при закъсал с нещо човек и да му обявиш срещу какви пари ще му подадеш ръка. И ако няма пари в момента, да изчезнеш все едно не си спирал никога. Хора сме, все пак.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                          Голяма разлика между България и Англия (и другите бели страни) е, че там сиренето е с пари, тоест пирон да ти забие съседа или да ти даде съвет, трябва да си платиш... Тук огромен кръг от неща не се плащат директно. Разчита се на слава и най-вече на бъдещо изравняване тип танту за кукуриго. Масово се разчита "ние сме роднини, затова си ми длъжен". Но изравняването танту за кукуриго, тоест, че някога ще върнеш услугата реципрочно е трудно и често и двете страни са недоволни, едната недоволна, а другата гузна.

                          Рано или късно играта свършва и и двамата губят, защото отношенията им спират. Даващата страна спира да дава и получаващата трябва да търси нов балък, а такъв често няма... Защото нямат изчистени отношения, а манджа с грозде.

                          цялото постингче е тук
                          http://zaparite.blogspot.bg/2015/10/blog-post_15.html

                          Къде е границата според вас, между платеното и безплатното и кой вариант ви привлича повече, милата родна картинка или западният?
                          Поздрави за мнението Марияне, не се познаваме лично, но ми е удоволствие да видя нормални хора като теб с позитивни и РЕАЛНИ мнения, отговарящи напълно на балканското поведение (не случайно казвам балканско...) тук. Подобни тарикатлъци трябва да се изкореняват ИЗ КОРЕН!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Сините камъни Разгледай мнение
                            https://www.youtube.com/watch?list=P...&v=SsQt39FJieo

                            Тайната на Никола Тесла

                            Незнам защо, но се сетих за този филм в който Тесла казва:
                            .................................................. ...."Не ми трябват пари, трябва ми работа!" / 372

                            Това е разликата между двата свята единият, света на парите се опитва на всяка цена да се наложи над другия, света на емоциите и простия живот, животът, в който семейството е семейство, бракът е в името на доверието, а не брачен договор в името на нечии пари.

                            Западът става все по сух и непродуктивен, но пропагандата работи в тяхна полза.
                            Всичко се измерва само в едно, пари, което е жестоко!
                            Семейството се обезмисля, приятелството също!

                            В края на филма е много показателно, защо Морган скъсва с Тесла.
                            Тесла мисли с душата на природата, в името на всеобщото добро.
                            Морган мисли за парите!
                            И ако Тесла си беше защитил изобретенията и развил философията си, можеше днес света да е различен, а не с димящите ДВГ... Ех Тесла, малко ти трябваше, много малко, и то е да не си наивен ....
                            Last edited by mpy_yordanov; 19.10.2015, 10:50.

                            Коментар


                            • Аз преди време се запознах с една ГОЛЯМА юристка, компетентна, бърза, дискретна, с голяма клиентела, ерудирана, банковата й сметка също е голяма (с голяма поток работа непрестанно), Жената е на годините на мама.

                              И тя ми каза: "В днешно време в България няма приятелство!"

                              Склонен съм да се съглася с нея, аз също съм правил доста услуги на хора и след това не са ми се реванширали както трябва, но както и да е.

                              Коментар


                              • https://www.youtube.com/watch?list=P...&v=SsQt39FJieo

                                Тайната на Никола Тесла

                                Незнам защо, но се сетих за този филм в който Тесла казва:
                                .................................................. ...."Не ми трябват пари, трябва ми работа!" / 372

                                Това е разликата между двата свята единият, света на парите се опитва на всяка цена да се наложи над другия, света на емоциите и простия живот, животът, в който семейството е семейство, бракът е в името на доверието, а не брачен договор в името на нечии пари.

                                Западът става все по сух и непродуктивен, но пропагандата работи в тяхна полза.
                                Всичко се измерва само в едно, пари, което е жестоко!
                                Семейството се обезмисля, приятелството също!

                                В края на филма е много показателно, защо Морган скъсва с Тесла.
                                Тесла мисли с душата на природата, в името на всеобщото добро.
                                Морган мисли за парите!
                                Last edited by Сините камъни; 19.10.2015, 05:53.

                                Коментар

                                Working...
                                X