IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бизнес с 25 000 лева ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fearlessss8 Разгледай мнение
    Брокерска къща . 5000-10 000лв месечно печалба, ама тр и да работиш де.
    Абе, според мен 5-10 000лв. месечно е дооста надвишена сума, зависи и къде я откриеш тази брокерска къща де. Иначе за работата, си е така, но то с капитал 25 000лв. не знам дали може да се инвестира в нещо без да се работи и ти да се налапваш с пачки.

    Коментар


    • 1)
      Купуваш стара селска къща.
      От нея по програмата за развитие на селските райони правиш "семеен хотел".
      По програмата имаш задължение 5 години да го експлоатираш, което преведено на далавераджийски означава да не я продаваш. След 5 години я продаваш на двойна цена и печелиш .
      Ще ти излезе малко повече от 25000 обаче, зависи.

      2)
      Вземаш под аренда колкото можеш повече пустеещи буренясали декари. Ако не знаеш такива не заслужаваш съвети. За "облагородяването" което означава изсичането на тръните, се дават по 80 лева минимум. Сдобиваш се с една машина дето смила тръните на място. Обработваш земята и после продаваш машината. Дори за 3/4 от парите дето си я взел. Печалбата е по-голяма от тази дето я гониш.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от lozko Разгледай мнение
        Как според Вас може да бъде инвестирана тази сума, за да носи доходност ?
        Какъв бизнес препоръчвате ?
        Брокерска къща . 5000-10 000лв месечно печалба, ама тр и да работиш де.

        Коментар


        • Много надалеч ги смятате. Все пак сичките тея бимберици са само абстрактна величина.
          http://georgipiskov.blogspot.com

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
            Да 1к = 1 палка. От хиляда, хилка и после палка ^^
            Бимберици не бяха ли преди инХалацията, демек сега 5 бимберици = 5 кинта?
            Хе-хе: бимберицата винаги си е бимберица.

            1 000 кинта - 1 Б
            1 000 000 кинта - 1 КБ
            1 000 000 000 кинта - 1 МБ
            1 000 000 000 000 кинта - 1 ГБ

            Слава богу терабимбериците засега са само теоретическа величина.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
              Да 1к = 1 палка. От хиляда, хилка и после палка ^^
              Бимберици не бяха ли преди инХалацията, демек сега 5 бимберици = 5 кинта?
              аз ще му кажа ама искам 1 бон комисиона...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                ...ти на бимбериците им казваш Палки ли?
                Да 1к = 1 палка. От хиляда, хилка и после палка ^^
                Бимберици не бяха ли преди инХалацията, демек сега 5 бимберици = 5 кинта?
                #dagoduhatbednite

                Коментар


                • ...ти на бимбериците им казваш Палки ли?
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от lozko Разгледай мнение
                    Мерси Иване за смисленият отговор. От провинциален град съм, около 30 хиляди души. Работил съм няколко години в областта на туризма и по-конкретно - ресторантьорство. Бил съм барман, сервитьор... Поради причината,че съм наясно как горе-долу стоят нещата в тази сфера, бих се насочил в тази посока.
                    Идеален си, сега ако има и по-голям град наблизо си си уредил нещата. Пари нямаш много, с 25 палки бизнес съществен не може да направиш. С твоето know-how и 25 палки си горе-долу сведен до дюнерите, пиците на парче и баничките. Но има и една друга оферта. Имам познати - направиха си с малко пари и много мерак/труд, пот и трески по ръцете/ направиха си къщи за гости. В тоя град с 30 хил. души - 100 броя ще имаш поне някакъв селкси имот, ако пък нямаш - може да купиш нещо, сега са на безценница селските къщи. Купуваш една и я правиш на "къща за гости" - да се разбира място в което се съира 1 компания и се напиват като луди на бясна чалга. Ключов елемент е да им даваш къщата и да се изнасяш от там. С оглед на клиентите - къщата я направи така, че да няма много за трошене, или ако има - да е тънкажен ремонта. Някоя бабушкера от селото ще чисти за 10 лева на чистене, а ти ще прибираш от къщата по 150-200 лева на вечер. Чистите ти пари, след амортизацията ти идват на 120-130 лева на вечер. От сега ти казвам, че около нова година, студентските балове, априлска ваканция - ще имаш много кленти. Поне 10-15 дни в годината са ти сигурни, ако не си тотален чук в бизнеса и оставиш всичко на самотек. Тоест малко реклама тук там, похвърляш на приятели, туй, онуй.

                    И къщата да я избереш така, че в близост да няма живущи, за да могат лудите чалгари да си надуват амет до 5 сутринта. Може и да им вкарваш някакви екстри като долълнителна кинта за огрев през зимата и т.н, ама да не се уливаш. Ако пък си малко по-контактен - ще можеш да си уговориш повечко клиянтела.

                    Аз тоя период с бясната чалга, балове и т.н.го минах преди 5-6 години, спомням си, че тогава имаше страшен дефицит на свободни такива къщурки.
                    Та 10 легла, 200 кинта на вечер, някоя бабошкера да чисти след чалгарите и си ти.

                    Познавам двама-трима, които правят доста кинта от тоя бизнес. Ти си прецени.


                    А и да добавя - ако не искаш да работиш, а "сумата да носи доходност", както се изрази в първия пост - сложи ги под матрака, поне няма да ги загубиш. То ако сума от 25 палки, можеше да ти носи по 5-10 палки годишно, без да правиш нищо - скоро ще да се пенсионирам и да се метна към някое жалко местенце с БВП на глава от $1000 и да живея като цар, ама тоя филм само по HBO го дават.
                    Last edited by vankata23; 03.10.2015, 21:29.
                    #dagoduhatbednite

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от lozko Разгледай мнение
                      Нещо друго ? Ако искам доходността на година да е около 10000 лева чиста сума ?
                      Инвестирай в лешникови насаждения. На международните пазари кило лешници върви по 13 долара.
                      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                      Коментар


                      • С 25 Б трудно ще направиш нещо - това че си работил в някоя сфера не означава, че можеш да управляваш бизнес в нея.

                        Щом искаш: ресторантьорство - намери си съдружник някой китайски човек и направете китайски ресторант - ако в градчето ти няма.

                        Нямаш гаранция за успех - ако ги инвестираш мъдро и самостоятелно имаш по-големи шансове, ама трудно ще правиш по 5, камо ли по 10 Б годишна доходност от твоите 25 Б.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Мерси Иване за смисленият отговор. От провинциален град съм, около 30 хиляди души. Работил съм няколко години в областта на туризма и по-конкретно - ресторантьорство. Бил съм барман, сервитьор... Поради причината,че съм наясно как горе-долу стоят нещата в тази сфера, бих се насочил в тази посока.

                          Коментар


                          • Абе какви са тия глупости. Ужас. Авторе - освен спам - какво друго очакваш?
                            И аз ще ти кажа - дюнери и това е.

                            Ако пък искаш нещо смислено - не е лошо да напишеш от къде си (бизнес в София и в някое село в Странджа са доста различни неща). Също така какви са ти уменията - ако си прост общак и си взел 25 палки от продажба на нива - възможностите са ти едни, ако имаш някакви умения, опит, позиция - възможностите са ти други. Вземи напиши нещо смислено, преди да искаш съвет. Или се наслаждавай на съветите за дюнери, пици, цигари от женския пазар и какво ли още не. А има един форумен идиот тук - той ще ти предложи агенция за НИ. Даже и ще ти останат от 25-те палки. Пъл и чистите пари ще са около 300 палки на година след данъци.

                            пс. В една друга тема - един търсеше пари за пицария - може да се свържеш с него, впъреки, че се съмнявам 25 палки да покрият и 20% от нужната сума.
                            Last edited by vankata23; 03.10.2015, 11:37.
                            #dagoduhatbednite

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Niki Gabrov Разгледай мнение
                              Намери си успешен трейдър да ти ги управлява(ако някой се навие изобщо за такава сума) и ще ги имаш тези 5К годишно.Дори и повече.
                              Ей сега, д-р Черкезов ще го налази и ще стане работата...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от lozko Разгледай мнение
                                На чист доход над 5000 лв. на година ще съм доволен. Какво предлагате ?
                                Намери си успешен трейдър да ти ги управлява(ако някой се навие изобщо за такава сума) и ще ги имаш тези 5К годишно.Дори и повече.

                                Коментар

                                Working...
                                X