IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Привлечен или собствен капитал

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Legioner Разгледай мнение
    Въпроса ми има чисто практическа насоченост. Не е свързан с дипломна/курсова работа и т.н. Просто искам да разбера как е по изгодно да се финансира една инвестиция за която ние имаме капитала и го държим примерно на влог - като развалим влога и ползваме парите за инвестицията или като държим влога и ползваме кредит от банка.
    Първо се запознай с тръстовете!

    Вкарай парите в тръст. И после ги управлявай....
    Иначе много страшно с лични пари да се работи.
    Учете се от Пеевски, повтарям се, ама так е истината!

    После направи друг тръст, който да тегли заем.
    Звучи елементарно, но не е.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
      проект в които ти участваш с нула а банката с 100% никоя банка няма да финансира
      ако все пак някой финансира лихвата ще е такава че за теб няма да остане нищо

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Legioner Разгледай мнение
        Явно не си ме разбрал... целия капитал за инвестицията го имам и е на влог, въпроса е да разваля ли влога или да ползвам банков кредит и влога да си ми седи.
        проект в които ти участваш с нула а банката с 100% никоя банка няма да финансира

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Legioner Разгледай мнение
          Явно не си ме разбрал... целия капитал за инвестицията го имам и е на влог, въпроса е да разваля ли влога или да ползвам банков кредит и влога да си ми седи.
          не отговори студент ли си

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
            задачата трябва да се формулира така. имам 500К .има проект за 1000к . другите 500к на заем ли да ги взема или да си намеря съдружник.
            Явно не си ме разбрал... целия капитал за инвестицията го имам и е на влог, въпроса е да разваля ли влога или да ползвам банков кредит и влога да си ми седи.

            Коментар


            • Въпроса ми има чисто практическа насоченост. Не е свързан с дипломна/курсова работа и т.н. Просто искам да разбера как е по изгодно да се финансира една инвестиция за която ние имаме капитала и го държим примерно на влог - като развалим влога и ползваме парите за инвестицията или като държим влога и ползваме кредит от банка.

              Коментар


              • задачата трябва да се формулира така. имам 500К .има проект за 1000к . другите 500к на заем ли да ги взема или да си намеря съдружник.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Legioner Разгледай мнение
                  Добре ако се абстрахираме от икономически теории, ако имам възможност да построя сграда примерно или да направя инвестиция за примерно 500к лв. И в момента имам точно 500к на влог в ДСК и възможност да изтегля кредит от Булбанк в размер на 500к. кое ще е по рационално - да разваля депозита или да тегля кредит
                  Да не пишеш дипломна работа?

                  Иначе кой луд държи такива пари в брой в банка?!
                  Малко пак измислена задачка!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Legioner Разгледай мнение
                    Добре ако се абстрахираме от икономически теории, ако имам възможност да построя сграда примерно или да направя инвестиция за примерно 500к лв. И в момента имам точно 500к на влог в ДСК и възможност да изтегля кредит от Булбанк в размер на 500к. кое ще е по рационално - да разваля депозита или да тегля кредит
                    Наполовина. Поделяш рисковете.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Legioner Разгледай мнение
                      Добре ако се абстрахираме от икономически теории, ако имам възможност да построя сграда примерно или да направя инвестиция за примерно 500к лв. И в момента имам точно 500к на влог в ДСК и възможност да изтегля кредит от Булбанк в размер на 500к. кое ще е по рационално - да разваля депозита или да тегля кредит
                      пич ти студент ли си.ако си нищо не си разбрал от учбника

                      Коментар


                      • Добре ако се абстрахираме от икономически теории, ако имам възможност да построя сграда примерно или да направя инвестиция за примерно 500к лв. И в момента имам точно 500к на влог в ДСК и възможност да изтегля кредит от Булбанк в размер на 500к. кое ще е по рационално - да разваля депозита или да тегля кредит

                        Коментар


                        • modigliani and miller theorem I, II for the start

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Legioner Разгледай мнение
                            не съм си го измислил аз...
                            http://s13.postimg.org/78ghowmed/DSC_3461.jpg
                            то ясно че не си го измислил ти. ама не си го и осмислил

                            Коментар


                            • не съм си го измислил аз...
                              http://s13.postimg.org/78ghowmed/DSC_3461.jpg

                              това също е интересно - увеличаването на дела на дълга намаля WACC и увеличава EPS

                              И има пример в който една капиталова структура от 100% СК става на 50% СК и 50% ДК. примера показва че при 50/50 печалбата след лихви пада от 1800 на 1200, WACC също се свива от 15% на 12,5%, но EPS се вдига от 3 на 4. това се дължи на факта, че лихвите по заема се признават за разход ли?
                              Last edited by Legioner; 15.08.2015, 21:20.

                              Коментар


                              • -...дела на дълга от общия капитал на фирмата не оказва влияние върху чувствителността на инвеститорите спрямо финансовия риск

                                това е абсолутно неверно

                                Коментар

                                Working...
                                X