IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Такси внасяне/теглене от IB

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • А от американските брокери/платформи коя ще препоръчате? С добри анализи, такси като за рядка търговия/инвестиране по скоро/ и държане на акциите по няколко месеца до няколко години....
    (предполага се захранване през чекинг акаунт на ам.банка)
    "the trend is your friend until the end..."

    Коментар


    • Първоначално изпратено от checho Разгледай мнение
      Еее с тая нинджа няма да се разберем, ся и лиценз да и плащам. Котировките май са само за форекс, аз с акции мися да търгувам. Плюс това ми се струва тъпо да ползвам 2 програми за едно и също. ти така ли работиш?
      Еми така е младеж, всичко се плаща, аз имам две демота едното е на SaxoBank за да си гледам графиките на акциите и ала бала и другото е на Thinkorswim да гледам за опциите и си ги ресетвам всеки път. Тва е положението пълно щастие няма.......
      Ей ти тука тая страница има live charts от BatsExchange разни котировки на ETF и ала бала ако искаш live data защото платформите на Saxo и Thinkorswim са с delay 15 min ..

      https://www.tradingview.com/

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
        самата нинжа също е платена - плащаш си лиценза за нея, според това каква функционалност използваш(безплатно мисля може да я ползваш само за форекс), а от брокера взимаш котировки (data feed) и съответно плащаш различни комисионни според брокера, които си избрал
        Еее с тая нинджа няма да се разберем, ся и лиценз да и плащам. Котировките май са само за форекс, аз с акции мися да търгувам. Плюс това ми се струва тъпо да ползвам 2 програми за едно и също. ти така ли работиш?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от checho Разгледай мнение
          Благодаря за отговорите.

          Значи, трябва да имам еврова сметка в БГ банка, и от там нареждам превод до сметката ми в ИБ. Тези международни преводи не са ли и те по 15-30 евро? След това като тегля, само 8 евро да ми ги пратят по сметката отново.

          Ще прегледам и нинджата. Там не намирам таксите при търгуване с акции. Имат някакви 53 цента за contract при futures.
          самата нинжа също е платена - плащаш си лиценза за нея, според това каква функционалност използваш(безплатно мисля може да я ползваш само за форекс), а от брокера взимаш котировки (data feed) и съответно плащаш различни комисионни според брокера, които си избрал
          “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

          Коментар


          • Преводът си е по таксата на БГ банката предполагам. Лоша работа

            Мерси за помоща.

            Коментар


            • Не 8. По СЕПА е 1 еврак. Нашите банки също ползват СЕПА, но преводът си е СОПА

              Коментар


              • Благодаря за отговорите.

                Значи, трябва да имам еврова сметка в БГ банка, и от там нареждам превод до сметката ми в ИБ. Тези международни преводи не са ли и те по 15-30 евро? След това като тегля, само 8 евро да ми ги пратят по сметката отново.

                Ще прегледам и нинджата. Там не намирам таксите при търгуване с акции. Имат някакви 53 цента за contract при futures.
                Last edited by checho; 25.04.2015, 10:51.

                Коментар


                • Платформата на IB наистина е доста тегава за търговия, затова можеш да позваш Ninja Trader със захранване от IB и да си търгуваш към тях.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от checho Разгледай мнение
                    Здравейте,
                    искам да попитам хората които ползват IB, какви са начините за внасяне/теглене от там и какви са таксите за това.
                    https://gdcdyn.interactivebrokers.co...s&p=withdrawal

                    Withdrawals

                    IB allows one free withdrawal request every 30 days. After the first withdrawal (of any kind), IB will charge the fees listed below for any subsequent withdrawal:

                    Europe

                    Currency Wires..........SEPA
                    EUR ..........8.00..........1.00


                    чек че забравихме за внасяне

                    https://www.interactivebrokers.com/en/?f=funding

                    Също коя друга платформа бихте препоръчали за търговия с акции и ЕТФ?
                    никоя защото са по-дебели таксите при другите, нищо, че платформите им са по добри, но можеш да си напраиш демо някъде другаде ако искаш да гледаш графики и толкоз ....
                    Last edited by michaelis; 24.04.2015, 10:40.

                    Коментар


                    • Такси внасяне/теглене от IB

                      Здравейте,

                      искам да попитам хората които ползват IB, какви са начините за внасяне/теглене от там и какви са таксите за това.

                      Също коя друга платформа бихте препоръчали за търговия с акции и ЕТФ?
                    Working...
                    X