IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Такси внасяне/теглене от IB

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от checho Разгледай мнение
    ...Ще споделиш ли как да си пусна котировки от BATS в Trader Workstation? Тази платформа найстина е много дървена, но за мойте цели трябва да върши работа - акции и ЕТФ. ...
    за съжаление не мога да се сетя как ставаше работата, въпреки че лично в моята
    платформа съм го направил
    тази платформа не я ползвам много и не съм много навътре с нея
    Attached Files
    “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

    Коментар


    • Първоначално изпратено от checho Разгледай мнение
      Няколко въпроса:
      1. В IB само долари ли се внася, евро става ли, за да не се губи от разликата? Вие в каква валута нареждате преводите? Също, има ли минимум, някъде срещнах, че искат 10000 USD?

      ОТГОВОР: подържат се най-различни валути, включително и евро. Не видях за изискуем минимум (аз внесох <10USD)

      2. тука има т.нар signals: https://www.mql5.com/en/signals, където доколкото разбирам си плащаш такса и в платформата мета трейдър, каквото търгува този за който си абониран, същите сделки прави и платфрормата автоматично. Това дали може да се ползва в IB? Ако ли не, коя платформа бихте препоръчали за целта?

      3. За тези който са превеждали, успяли ли са по СЕПА да наредят превод, че моето банкиране казва:

      Към посочената банка на получателя не може да бъде изпълнен SEPA или БИСЕРА7 превод. Моля проверете въведените данни и направете необходимите корекции, като за целта изберете бутон "Редактирай". В противен случай, може да наредите превода като "Междубанков валутен превод (SWIFT)". За целта, използвайте бутон "SWIFT" и попълнените от Вас данни ще бъдат прехвърлени автоматично към необходимата форма.
      В IB няма такива signals mignals, тука си вършиш всичко сам, ако искаш автоматика ти дават API и си програмирай на воля и си пускaй програмите да си работят. IB не е за форекси, той е за всичко друго но не и за форекс. На поръчка ти се взимаха някви % от сумата за сделка. Всъщност може и от акаунта да зависи аз съм там на Reg T Margin за другите не знам какви са условията.
      А приемат няколко валути но еквивалента трябва да е 10К $ нещо такова беше и за наща държава не работи SEPAта аз българска банка нямам, но нашите с банките са още в каменната ера и затова не се занимавам с тях, може би след години, като се цивилизоват.

      Коментар


      • В акаунта ти трябва да има минимум $10К иначе ще ти закрият сметката след известно време.

        Коментар


        • Валута за IB

          Няколко въпроса:
          1. В IB само долари ли се внася, евро става ли, за да не се губи от разликата? Вие в каква валута нареждате преводите? Също, има ли минимум, някъде срещнах, че искат 10000 USD?

          ОТГОВОР: подържат се най-различни валути, включително и евро. Не видях за изискуем минимум (аз внесох <10USD)

          2. тука има т.нар signals: https://www.mql5.com/en/signals, където доколкото разбирам си плащаш такса и в платформата мета трейдър, каквото търгува този за който си абониран, същите сделки прави и платфрормата автоматично. Това дали може да се ползва в IB? Ако ли не, коя платформа бихте препоръчали за целта?

          3. За тези който са превеждали, успяли ли са по СЕПА да наредят превод, че моето банкиране казва:

          Към посочената банка на получателя не може да бъде изпълнен SEPA или БИСЕРА7 превод. Моля проверете въведените данни и направете необходимите корекции, като за целта изберете бутон "Редактирай". В противен случай, може да наредите превода като "Междубанков валутен превод (SWIFT)". За целта, използвайте бутон "SWIFT" и попълнените от Вас данни ще бъдат прехвърлени автоматично към необходимата форма.
          Last edited by checho; 03.05.2015, 20:34.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от NYSERookie Разгледай мнение
            Още се връзва ка IB.
            Предния месец IB са придобили http://covestor.com/ , ще има още разнообразяване на екселските таблици

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
              https://www.quotetracker.com/
              Eй тва беше много добро навремето. Медвед
              Ама сега май са го купили Америтрейд
              Още се връзва ка IB.
              Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

              Коментар


              • https://www.quotetracker.com/
                Eй тва беше много добро навремето. Медвед
                Ама сега май са го купили Америтрейд

                Коментар


                • Първоначално изпратено от checho Разгледай мнение
                  Аз питах алианз и те подържат СЕПА. Ако нареждаш превода през интернет банкирането, дори такса СЕПА не плащаш, само за превода който беше 15 или 20 лв.
                  Егати идиотите, аз ги питах преди няколко месеца и ми казаха, че разликата между онлайн и да ходя до клон е 0,05%, за СЕПА-та ме отрязаха...В клон 0,15%, онлайн 0,10 %. Всеки прави каквото си иска.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от checho Разгледай мнение
                    Аз питах алианз и те подържат СЕПА. Ако нареждаш превода през интернет банкирането, дори такса СЕПА не плащаш, само за превода който беше 15 или 20 лв.

                    И накрая, информацията по сайтвете като yahoo finance не е ли live или и тя е със забавяне?
                    Така както си го написал звучи като голяма далавера че не плащаш "дори" СЕПА Само дето СЕПА-та реално струва некви стотинки и това че Алианц "поддържат" СЕПА не те топли много, след като те плющят с 20 кинта за превод.

                    По сайтовете котировките също са със забавяне но става въпрос за секунди, така че става за неактивна търговия.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                      Доволни са банковите таксички... Като изпращам пари през Алианц банк ме клатят Суифт 8 евро + 0,15% от размера на превода, но не по-малко от ХХХ, и Ситибанк имат някакви дребни такси за получаване или минава през кореспондент ... За СЕПА никой нищо не е чувал
                      Аз питах алианз и те подържат СЕПА. Ако нареждаш превода през интернет банкирането, дори такса СЕПА не плащаш, само за превода който беше 15 или 20 лв.

                      Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                      в на IB платформата trader workstation, мисля също можеш да си пуснеш котировки от BATS, които са без забавяне и такса, но няма да имаш всички инструменти, a и не всички акции се тургуват активно през ecn на bats.
                      п.с. нинджата е нещо като смартфон - има много функции, които ако няма да използваш - няма смисъл да плащаш;
                      въобще избора на платформа зависи от начина на търговия, ако знаеш как ще търгуваш - ще ти е ясно, какво ти трябва в платформата
                      Ще споделиш ли как да си пусна котировки от BATS в Trader Workstation? Тази платформа найстина е много дървена, но за мойте цели трябва да върши работа - акции и ЕТФ. Имат и мобилно приложение с нотификации, което за мен е важно.

                      Нинджата им писах и те казаха, че платформата им не подържа търгуване с акции.

                      И накрая, информацията по сайтвете като yahoo finance не е ли live или и тя е със забавяне?
                      Last edited by checho; 02.05.2015, 15:31.

                      Коментар


                      • Добре де не може ли да си напрайте банкови сметки някъде навънка, тея наште са ебаси парцалите с техните измишльотини ала "такси добър ден" тамън ше имате повод за екскурзия ...... И няма връщане на парата в Булгаристан докато нашите не се вразумят и не премахнат таксите със SEPAта ......
                        Тъкмо и тея банки навънка ше ви служат и за международни плащания на стоки, поръчки ала бала ...... не само за борсата

                        Коментар


                        • Доволни са банковите таксички... Като изпращам пари през Алианц банк ме клатят Суифт 8 евро + 0,15% от размера на превода, но не по-малко от ХХХ, и Ситибанк имат някакви дребни такси за получаване или минава през кореспондент ... За СЕПА никой нищо не е чувал

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Lupus Разгледай мнение
                            По темата - зареждах сметка преди 2-3 седмици през Булбанк. Платих 2*29,34 лв. за такси при превода и 9 евро (такса SWIFT).

                            Гледах им тарифата. Евала на българския банков гений!!!! Той е способен върху превод за 30 цента да натовари такси по 5 подточки!!!! Евала още веднъж, банкерчета гадни!!!! И вашият час ще дойде!!!

                            7. При SEPA преводи и преводи през Bisera 7, в допълнение на таксите по чл. чл. 16.1., 16.2., 16.5. и 16.6. се събира такса PORTO.

                            Коментар


                            • По темата - зареждах сметка преди 2-3 седмици през Булбанк. Платих 2*29,34 лв. за такси при превода и 9 евро (такса SWIFT).

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от checho Разгледай мнение
                                Еее с тая нинджа няма да се разберем, ся и лиценз да и плащам. Котировките май са само за форекс, аз с акции мися да търгувам. Плюс това ми се струва тъпо да ползвам 2 програми за едно и също. ти така ли работиш?
                                в на IB платформата trader workstation, мисля също можеш да си пуснеш котировки от BATS, които са без забавяне и такса, но няма да имаш всички инструменти, a и не всички акции се търгуват активно през ecn на bats.
                                п.с. нинджата е нещо като смартфон - има много функции, които ако няма да използваш - няма смисъл да плащаш;
                                въобще избора на платформа зависи от начина на търговия, ако знаеш как ще търгуваш - ще ти е ясно, какво ти трябва в платформата
                                Last edited by ceneto; 03.05.2015, 14:13.
                                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                                Коментар

                                Working...
                                X