IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нещо като инструкция, как човек може да започне да инвестира в акции на БФБ-София

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    никой няма да те джоби


    Не си ходил на събрания на Банев

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
      Алкохол не дават ли да се внася?
      Ми донеси си - никой няма да те джоби - ще си поркаме и ще си гласуваме.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
        Безплатно ли? Ако е безплатно идвам на уроци.
        Че ти си знаеш, бе. Баш тебе ли да те уча?
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
          Равен, ти не инвестираш, а играеш тото.

          Ти на 30 пазара ли инвестираше? Как успяваш да ги следиш? Как си подбираш акциите? Или затваряш очи и квото се падне?
          Е, може и да ги тегли от шапчичка, ама не вярвам.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Една камара мъже на средна възраст в официално облекло приказващи и слушащи глупости е далеч от идеята ми за добро изкарване на времето
            Що, ела неофициално - да се запознаем... туканка не си ли приказваме разни работи?
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Една камара мъже на средна възраст в официално облекло приказващи и слушащи глупости е далеч от идеята ми за добро изкарване на времето
              Алкохол не дават ли да се внася?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Браво, Марияне - и ти като мен си учител - аз научил доста хора да инвестират - но: наживо.
                Безплатно ли? Ако е безплатно идвам на уроци.
                Last edited by SOFIX; 21.04.2015, 20:29.

                Коментар


                • Равен, ти не инвестираш, а играеш тото.

                  Ти на 30 пазара ли инвестираше? Как успяваш да ги следиш? Как си подбираш акциите? Или затваряш очи и квото се падне?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Браво, Марияне - и ти като мен си учител - аз научил доста хора да инвестират - но: наживо.

                    Радев - ти си неинвеститор - не че си ми неприятен като съфорумец, но често се чудя какво търсиш туканка, честно.

                    Равновесиев - що не идваш на сборища? - Там винаги е забавно.
                    Една камара мъже на средна възраст в официално облекло приказващи и слушащи глупости е далеч от идеята ми за добро изкарване на времето

                    Коментар


                    • Браво, Марияне - и ти като мен си учител - аз научил доста хора да инвестират - но: наживо.

                      Радев - ти си неинвеститор - не че си ми неприятен като съфорумец, но често се чудя какво търсиш туканка, честно.

                      Равновесиев - що не идваш на сборища? - Там винаги е забавно.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Реално ако ставаше дума за инвестиране изобщо бих казал да си избере между 30 и 50 компании. Ама то на БФБ е трудно да се намерят толкова много читави.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                          И какво ще прави като се сменят дружествата в индекса
                          Това реално е без значение - но като иска да продава, пак постепенно да кажем по една трета на месец, като иска да си запази старото, но да не инвестира повече в него и да си увеличи портфейла с още едно пак от индекса.

                          С всички тези примери искам да кажа че инвестирането е всъщност супер елементарно. Човек просто трябва да диверсифицира и да влиза и да излиза постепенно. Софикс е с що годе добре избрани компании и за последните години единствените пъти когато всъщност е имало проблем с него е или когато прекалено често го сменят или когато една компания има прекалена тежест в него. И за двата проблема всъщност всъщност постепенния вход и изход и относително равните тежести са решение.

                          Финансови анализи, информация, киснене по форуми, ходене по общи събрания, слухтене за слухове и новини - всичко това е просто шум. Ако на човек му забавно да го прави, но ако не е просто приема че пазара е що годе ефективен, оценява що годе добре компаниите и отебава тези глупости.

                          Аз не съм стъпвал на общо събрание никога през живота си. И не мисля да стъпвам. Търгувал съм по слух веднъж през живота си - и не се оказа добра идея . И като се замисля май нямам нито една сделка заради нещо написано в този форум например.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Взима един индекс - мисля си че Софикс е най-подходящ. Избира си поне 10 компании от него - все едно по какви критерии - реално няма значение. Всеки месец вкарва в някоя от тях по 100 лева. Не вкарва никъде втори път преди да е вкарал във всички останали които му харесват.
                            И какво ще прави като се сменят дружествата в индекса

                            Коментар


                            • Взима един индекс - мисля си че Софикс е най-подходящ. Избира си поне 10 компании от него - все едно по какви критерии - реално няма значение. Всеки месец вкарва в някоя от тях по 100 лева. Не вкарва никъде втори път преди да е вкарал във всички останали които му харесват.

                              Коментар


                              • На мен ми хрумна
                                В секцията Борса има Портфейли. Направете един от тях видим за всички. Всеки, който желае, да си попълни видимия портфейл. Той ще му е нещо, като част от профила.


                                И да дадете някой лев за котировки на живо, че е срамота!!!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X