IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Интервюта с активни участници във форума

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение

    Абе накрая ще се ядосам и аз ще дам едно интервю, за да ви покажа как се прави
    йес ще разберем как се лупкат мечки
    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
      Еййй, по гръб не падаш , казах, че харесвам лекцията, но ти явно си идеалист! Всичко си описал както трябва, но усещам някаква високопарност в думите ти .
      Еми не съм съгласен . Стратегията да забогатееш от борсата и тази да изкарваш 2-3 пъти над депозит според мен е коренно различна, "това е положението" !.
      Извинявам се за езика си, но съм на над бутилка концентрат . Винаги помни откъде си тръгнал и това, че се разкарваш около "ЕСТЕ" не те прави безпогрешен . С подобно ароганто поведение се представяш като поредния селянин /като характер, нямам нищо против хората от провинцията, аз съм един от тях/, видял се с малко повечко парички. "Това е положението. "
      Доколкото те разбирам търсиш решение за лаици, които не им се занимава ( или нямат време) с четене и борсoви спекулации, но искат x 2-3 депозит.

      Ми няма нужда да се открива топлата вода. Нарича се перманентно портфолио за всички възможни развития и се ребалансира само веднъж на 6м или по добре годишно.
      Вариации има доста, но класическото си е комбинация от индекс, злато и хай грейд трежърита.
      От рода на SPY/TLT/GLD

      Доходността за последните 30-40г е приблизително същата като тази на SPY и е около 7% средногодишно.
      При много по малка волатилност от пазарите като цяло.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
        откога чакам
        хайде дай интервю
        Ма с подробни скриншотове на 15г лупкане.
        Нали това му бе претенцията към всички преждеинтервюирани..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
          Maрияне, ами покани и Булсона да даде , той пък има още по- интересни теории..
          Изобщо харесвам тази либералност- самопредлагаш се и хоп готово..То като лупкането и боя...За 15% съм сигурен , че ще стане добре, а Софиксов го чакам с интерес- там ще проличи опита му и колко голям играч е, за което има големи претенции всеки ден
          За това не се бях сетил... но е супер идея.

          Още 1 глас от мен за интервю с Булсона !!!

          Коментар


          • Все още нямам желание да ставам медийна звезда.

            Коментар


            • Maрияне, ами покани и Булсона да даде , той пък има още по- интересни теории..
              Изобщо харесвам тази либералност- самопредлагаш се и хоп готово..То като лупкането и боя...За 15% съм сигурен , че ще стане добре, а Софиксов го чакам с интерес- там ще проличи опита му и колко голям играч е, за което има големи претенции всеки ден

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                Според мен в тези материали е добре да се говори повече за следните неща:
                • какви борсови стратегии се използват
                • какви индикатори се гледат
                • в какви сектори предпочита да инвестира даден инвеститор
                • в какви активи

                Абе накрая ще се ядосам и аз ще дам едно интервю, за да ви покажа как се прави Последното е шегичка разбира се
                откога чакам
                хайде дай интервю

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                  Еййй, по гръб не падаш , казах, че харесвам лекцията, но ти явно си идеалист! Всичко си описал както трябва, но усещам някаква високопарност в думите ти .
                  Еми не съм съгласен . Стратегията да забогатееш от борсата и тази да изкарваш 2-3 пъти над депозит според мен е коренно различна, "това е положението" !.
                  Извинявам се за езика си, но съм на над бутилка концентрат . Винаги помни откъде си тръгнал и това, че се разкарваш около "ЕСТЕ" не те прави безпогрешен . С подобно ароганто поведение се представяш като поредния селянин /като характер, нямам нищо против хората от провинцията, аз съм един от тях/, видял се с малко повечко парички. "Това е положението. "
                  не знам защо се е получило да изглеждам арогантно. просто съм ти отговорил мнението си, нали сме в демокрация

                  каня те да дадеш интервю
                  ти си един от много стойностните коментатори
                  и със сигурност с много интересната теория и дори ник за 15% таргет на година

                  Коментар


                  • Какво излиза .. От борси и футбол всеки разбира и накрая някои хора пълни със шитове, други фалирали, трети въртят демо и акъл дават.Когато им казват, че трябва четене отговарят , че всичко знаели.
                    Съгласен съм напълно с Мариян- без четене всеки ден, следене и анализ на отчети не става..Независимо дали си малък или голям..И само със претенции не става- трябва много търпение, упоритост и умение да се търпят загуби...Заради последното загубихме много стойностни участници във форума
                    Last edited by Kiro; 20.09.2016, 08:05.

                    Коментар


                    • Според мен в тези материали е добре да се говори повече за следните неща:
                      • какви борсови стратегии се използват
                      • какви индикатори се гледат
                      • в какви сектори предпочита да инвестира даден инвеститор
                      • в какви активи

                      Абе накрая ще се ядосам и аз ще дам едно интервю, за да ви покажа как се прави Последното е шегичка разбира се

                      Коментар


                      • Бива го материалчето, но има още какво да се желае.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                          Здравей
                          което казвам е валидно и за таргет групата, която описваш. Работят си друго, и искат да бият депозитите 3-4 пъти.

                          Нима очакваш за тези полупрофесионалисти правилата да са други? Същите са. Пак трябва да четат да мислят и да не са от стадото. Вместо да гледат поредния безмислен мач или реалити да прегледат за 15 минути отчетите и новините.

                          И орела лети и врабчето лети. Така и добрия инвеститор мисли и този на заплатка, дето иска да бие депозитите пак трябва да мисли.

                          Това е положението.
                          Тоест пенсионен фонд с милиарди активи, спекулант с 5 млн. и работник с 5 000 лв. на борсата трьбва да правят едно и също. Анализи четене мислене, стратегии, дебнене на замушка...
                          ПФ мислят, но за тяхната заплата и нещо отгоре........

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                            Здравей
                            което казвам е валидно и за таргет групата, която описваш. Работят си друго, и искат да бият депозитите 3-4 пъти.

                            Нима очакваш за тези полупрофесионалисти правилата да са други? Същите са. Пак трябва да четат да мислят и да не са от стадото. Вместо да гледат поредния безмислен мач или реалити да прегледат за 15 минути отчетите и новините.

                            И орела лети и врабчето лети. Така и добрия инвеститор мисли и този на заплатка, дето иска да бие депозитите пак трябва да мисли.

                            Това е положението.
                            Тоест пенсионен фонд с милиарди активи, спекулант с 5 млн. и работник с 5 000 лв. на борсата трьбва да правят едно и също. Анализи четене мислене, стратегии, дебнене на замушка...


                            Еййй, по гръб не падаш , казах, че харесвам лекцията, но ти явно си идеалист! Всичко си описал както трябва, но усещам някаква високопарност в думите ти .
                            Еми не съм съгласен . Стратегията да забогатееш от борсата и тази да изкарваш 2-3 пъти над депозит според мен е коренно различна, "това е положението" !.
                            Извинявам се за езика си, но съм на над бутилка концентрат . Винаги помни откъде си тръгнал и това, че се разкарваш около "ЕСТЕ" не те прави безпогрешен . С подобно ароганто поведение се представяш като поредния селянин /като характер, нямам нищо против хората от провинцията, аз съм един от тях/, видял се с малко повечко парички. "Това е положението. "
                            Last edited by 15%; 20.09.2016, 04:55.
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                              Хубава лекция, но според мен не е застъпен масовия и най-важен случай. Този, в който даден човек работи нещо съвсем различно /като мен например/, може да си позволи да заделя някаква сума на месец, която да инвестира, но няма качествата или амбициите да стане преуспял спекулант на БФБ /имам предвид спекуланти, равно отдалечени от всяка една компания/. Всъщност, колко хора са такива на БФБ? Според мен 10- 20 човека от 4-5 млн. активно население. Това прави 0,00033%. Та ако човек е в този % в каквато и да било друга област /дори да пече семки/, той би бил не по-малко зле . Та липсват съвети как подобен човек да изкарва 2-3 пъти доходност над депозит. Има много уебинари, които говорят точно за това, но те са предимно с рекламна цел и винаги се стига до фондове и в крайна сметка до доверие. Доверие, което е АБСОЛЮТЕН дефицит и не виждам начин това да се промени скоро време. Казвам го от опит, защото аз не разбирам много от борси, но ви казвам, че буквално съм отпращал 5-6 приятели и познати с 5- цифрени суми! На всички тях съм обяснил, че съм последна дупка на кавала, но те предпочитат да дадат парите си на някой, в който вярват, отколкото на професионалисти. Цялата идея е да се правят лекции, по-практично насочени, които да зарибяват този тип хора. Представяте ли си каква тъпотия: все едно да дам на гумаджията да ми поправя двигателя, защото нямам доверие на сервиза за двигатели . Дотам сме стигнали с доверието

                              П.П. Поздравявам те за лекцията Марияне, не искам да бъда разбран погрешно! Просто пиша неща, които аз бих включил/като човек, от другата страна на нещата/ без да съм капацитет нито в журналистиката, нито в борсите.
                              Здравей
                              което казвам е валидно и за таргет групата, която описваш. Работят си друго, и искат да бият депозитите 3-4 пъти.

                              Нима очакваш за тези полупрофесионалисти правилата да са други? Същите са. Пак трябва да четат да мислят и да не са от стадото. Вместо да гледат поредния безмислен мач или реалити да прегледат за 15 минути отчетите и новините.

                              И орела лети и врабчето лети. Така и добрия инвеститор мисли и този на заплатка, дето иска да бие депозитите пак трябва да мисли.

                              Това е положението.
                              Тоест пенсионен фонд с милиарди активи, спекулант с 5 млн. и работник с 5 000 лв. на борсата трьбва да правят едно и също. Анализи четене мислене, стратегии, дебнене на замушка...
                              Last edited by mpy_yordanov; 19.09.2016, 23:45.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                                само не разбрах кой е този с мекиците ?????
                                щом си стигнал до въпроса с мекиците, значи си изслушал цялото за което благодаря

                                Коментар

                                Working...
                                X