IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Интервюта с активни участници във форума

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от troll feeder Разгледай мнение
    Абе, курифей от к*р ли произлиза?
    Да. Точно от там произлиза. Курифей и корифей са две различни неща. Нащо като образОвание и образУвание.Явно не сте схванали тънкия намек на Мариянски
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от troll feeder Разгледай мнение
      Абе, курифей от к*р ли произлиза?
      дам пише се с о

      In Attic drama, Coryphaeus, or Koryphaios (Greek κορυφαῖος koryphaîos, from κορυφή koryphḗ́, the top of the head, and often corypheus in English) was the leader of the chorus.
      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

      Коментар


      • Абе, курифей от к*р ли произлиза?
        Last edited by mibova; 21.09.2016, 14:24.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
          +1

          получавал разочарования (загуби) от курифей, които почват да бъркат и вече ще ги оценявам ход по ход а не "Пешо така каза, значи е вярно". ПримЕрно ти си ми от курифейте, но няма да ти вярвам сляпо.


          -ХА ТАКА ! Те тва е моята изповед!!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
            Два пъти го гледах. Много готино и систематизирано. Обаче от вчера ето това:
            По думите му четвъртото успешно правило е да не се влюбвате в акциите си, или в някой корифей, като създателят на Tesla Илон Мъск или на Facebook Марк Зукърбърг.
            ми се е набило в главата и мисля по въпроса.
            Да не се влюбваме казваш. Не знам какво е любовта ама аз лично смятам че струва повече от печалбата от някоя акция. Може би единственият негатив в нашата професия е точно този. Винаги трябва да сме железни и да действаме логично и без емоции. Мен лично ме е страх да съм толкова неемоционален. Човешкият характер е един. Не мога да съм емоционален в живота и неемоционален в бизнеса. Смятам че ще загубя повече ако ограничавам емоциите си отколкото парите, които бих спечелил с разционална и неемоционална търговия. Та аз лично предпочитам да се влюбвам. Закакво биха ми били парите ако няма любов?
            Не е този форум мястото да анализираме какво е любов, но за мен най-близката до "любов" дума е "доверие" а най-близката до "доверие" пък е "вяра". Ако нямаме вяра не знам какво ни остава?
            Освен всичко това, чисто рационално не вярвам че ако не вярвах и не се влюбвах в някои корифеи щях да постигам по-високи резултати. Мисля че сме говорили на тази тема с теб и си казвал че няма ли го определн човек в една компания и компанията ще изчезне. Аз вярвам че е така и то не за една конкретна компания а за всички. Компанията според мен я създават продуктите а продуктите ги създава лидера. Всяка компания е мечтите на лидера си. Ето сега откакто го няма Джобс, забелязвате ли как ябълките леко и полека затъват. Просто колкото и да е силна инерцията, няма ли го двигателя, колата рано или късно ще спре. Няма го Джобс да пусне телефона в чаша с вода и да гледа дали ще излизат мехурчета. Токова просто и толкова гениално едновременно
            +1

            получавал съм разочарования (загуби) от курифей, които почват да бъркат и вече ще ги оценявам ход по ход, а не "Пешо така каза, значи е вярно". Примерно ти си ми от курифейте, но няма да ти вярвам сляпо
            Last edited by mpy_yordanov; 21.09.2016, 13:30.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
              Тук буквално се раздадох

              Как да печелим от пазарите
              Шест основни принципа за успешния спекулант разкрива борсовият анализатор Мариян Йорданов
              http://www.investor.bg/pri-bydeshtit...zarite-224857/

              Благодаря на всички, чиито мисли съм споделил в лекцията, например bigbear, alonso, ravnovesie, Батя, fortiss и т.н., не само и по случайно изброени в този ред
              Два пъти го гледах. Много готино и систематизирано. Обаче от вчера ето това:
              По думите му четвъртото успешно правило е да не се влюбвате в акциите си, или в някой корифей, като създателят на Tesla Илон Мъск или на Facebook Марк Зукърбърг.
              ми се е набило в главата и мисля по въпроса.
              Да не се влюбваме казваш. Не знам какво е любовта ама аз лично смятам че струва повече от печалбата от някоя акция. Може би единственият негатив в нашата професия е точно този. Винаги трябва да сме железни и да действаме логично и без емоции. Мен лично ме е страх да съм толкова неемоционален. Човешкият характер е един. Не мога да съм емоционален в живота и неемоционален в бизнеса. Смятам че ще загубя повече ако ограничавам емоциите си отколкото парите, които бих спечелил с разционална и неемоционална търговия. Та аз лично предпочитам да се влюбвам. Закакво биха ми били парите ако няма любов?
              Не е този форум мястото да анализираме какво е любов, но за мен най-близката до "любов" дума е "доверие" а най-близката до "доверие" пък е "вяра". Ако нямаме вяра не знам какво ни остава?
              Освен всичко това, чисто рационално не вярвам че ако не вярвах и не се влюбвах в някои корифеи щях да постигам по-високи резултати. Мисля че сме говорили на тази тема с теб и си казвал че няма ли го определн човек в една компания и компанията ще изчезне. Аз вярвам че е така и то не за една конкретна компания а за всички. Компанията според мен я създават продуктите а продуктите ги създава лидера. Всяка компания е мечтите на лидера си. Ето сега откакто го няма Джобс, забелязвате ли как ябълките леко и полека затъват. Просто колкото и да е силна инерцията, няма ли го двигателя, колата рано или късно ще спре. Няма го Джобс да пусне телефона в чаша с вода и да гледа дали ще излизат мехурчета. Токова просто и толкова гениално едновременно
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                а аз бих го прекъсвал на интересните места с думите;
                "режи локума, кефалчо!!! режи локума!!!"
                Интересно би било и него човек да го чуе.
                Накратко,

                - Думай да чуем, Кефалович. Въпросите ги зададохму до тук, ти първо на тях отговори.
                Предполагам, Марци няма да рипа - свършили сме му работата, пари за това не щем. Laf olsun
                The Mumy is alive, do not care about it !!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Tutankhamon Разгледай мнение
                  Аз, примерно, как бих започвал интервютата:
                  /Инвестор, "И"/ :
                  1."- И защо "kefala"? Хобито Ви с риболов ли е свързано?
                  ..." или току си търсите рибоци?"
                  ....
                  а аз бих го прекъсвал на интересните места с думите;
                  "режи локума, кефалчо!!! режи локума!!!"
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                    Видя ли как те е впечатлило!!!
                    така си е, не мога да скрия
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                      Видя ли как те е впечатлило!!!
                      Аз, примерно, как бих започвал интервютата:
                      /Инвестор, "И"/ :
                      1."- И защо "kefala"? Хобито Ви с риболов ли е свързано?
                      ..." или току си търсите рибоци?"
                      ....
                      2./И/: Изявявате се умерено, това е страхотно. А, какви са амбициите Ви?"
                      ...
                      3./И/ КАКВО обичате да инвестирате и В КАКВО?
                      ...
                      4./И/ - И ЗАЩО предпочитате да инвестирате ТОВА /да не се бърка с "В това" (акции, метали, петрол, имоти и др. глупости)
                      ...
                      5./И/ Диверсификацията:- "Ама Вие сериозно ли"?
                      ...
                      6./И/ Активността във форума или "Има ли живот и извън прякото лично инвестиране?
                      ...
                      7./И/Търгувате /НЕ търгувате/ с ... А кому е нужно всичко това?
                      .
                      .
                      .
                      - Мога и още, но тези въпроси - и отговорите на подобни - са ми много по-интересни от стандартните "правилни" такива.
                      - Както и хората, които НЕ споделят масовите , "инвесторски" възгледи. Някак се удъвкаха нещата, кой какво купил, какво продал, по колко. Абе толкова ли питащите не могат се сети нещо "извън" "нормалното"? ТАМ са най-интересните моменти, а усилено се подминават.
                      СКУКА.
                      The Mumy is alive, do not care about it !!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                        може да си пропуснал някоя удивителна ...и за т'ва така...
                        Видя ли как те е впечатлило!!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение

                          Абе накрая ще се ядосам и аз ще дам едно интервю, за да ви покажа как се прави Последното е шегичка разбира се
                          не ми се вярва така да си провалиш шансовете за коментари, кое как се прави
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                            Яааа,мен пък еди ден ме пускат,един не ме пускат у форумо!!!Щурава работа!!!
                            може да си пропуснал някоя удивителна ...и за т'ва така...
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tutankhamon Разгледай мнение
                              Що бе? Теб ще те пуснат, ти си правилен.
                              Яааа,мен пък еди ден ме пускат,един не ме пускат у форумо!!!Щурава работа!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                                Все още нямам желание да ставам медийна звезда.
                                Що бе? Теб ще те пуснат, ти си правилен.
                                The Mumy is alive, do not care about it !!!

                                Коментар

                                Working...
                                X