IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Интервюта с активни участници във форума

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • човекът е преценил колко, какво и как да даде... вече всеки взима каквото иска..


    Да мисля къде мога да сбъркам а не къде съм прав. - това наистина е много силна мисъл, мисля че 99 процента се проваляме в нея

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
      Прекрасно интервю. Четох го два пъти. Респект! Да мисля къде мога да сбъркам а не къде съм прав. Велика мисъл. За другото не знам, но това ще го запомня
      Едно от най-хубавите интервюта!
      Дано има още такива, Марияне.

      Коментар


      • и аз мисля, че човека е интересен, но интервюто би било по-подходящо за някакво списание за нещата от живота, а не за специализиран инвестиционен форум. Вероятно и подобна е била целта на интервюирания.

        Коментар


        • Много четки, много нещо! И кому е нужно???
          Според мен това беше едно от най-слабите интервюта дотук. Не казва нищо за инвестиционния процес, подбора на активи, какво търгува, защо го търгува и т.н. Всичко е някакви неща които нямат много общо с инвестирането във финансови инструменти.

          Коментар


          • Прекрасно интервю. Четох го два пъти. Респект! Да мисля къде мога да сбъркам а не къде съм прав. Велика мисъл. За другото не знам, но това ще го запомня
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • интересно интервю и от срещата съм останал с много добро впечатление от Торанага

              успехи във всякакъв план

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                Почти съгласен.
                не съм и помислил друго

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение
                  ако си забелязал, споменавал съм много пъти и друг път:
                  аз не вярвам в държавата България, т.к. това е пародия на държава, бутафория.
                  вярвам в българите(изкл. всякакви малцинства на територията на страната).

                  това е моят урок от миналото с булгаристан:
                  страната и хората - ДА!
                  държавата - НЕ!!!
                  Почти съгласен.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                    Тогава се провалихме и определено, нося сериозна вина за това: Трябваше не да говоря, ами да викам и да имаме много по-добра комуникация помежду си с останалите акционери. Имахме шанс, изтървахме го. Научих си урока.
                    За оправията, която нямало да я има: Лозето не ще молитва. Ясно е, че без бой няма да се дадат но, да не направи човек нужното и само да се вайка и /или и/ да мрънка, е гарантирано губеща "стратегия".
                    ако си забелязал, споменавал съм много пъти и друг път:
                    аз не вярвам в държавата България, т.к. това е пародия на държава, бутафория.
                    вярвам в българите(изкл. всякакви малцинства на територията на страната).

                    това е моят урок от миналото с булгаристан:
                    страната и хората - ДА!
                    държавата - НЕ!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                      може ли да ми пратиш текста на интервюта на лс?
                      Писах ти вече, виж там

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение
                        разкажи какво стана с ВЕИ, с които беше започнал да се занимаваш 2004-2005?
                        успя ли да сколасаш с вятърните турбини?

                        ПС: държавата България е жалко подобие на кокошкарник. в нея оправия няма и няма да и има. приемаш го AS IS! звучи грозно, знам добре, но това е жалката истина.
                        Тогава се провалихме и определено, нося сериозна вина за това: Трябваше не да говоря, ами да викам и да имаме много по-добра комуникация помежду си с останалите акционери. Имахме шанс, изтървахме го. Научих си урока.
                        За оправията, която нямало да я има: Лозето не ще молитва. Ясно е, че без бой няма да се дадат но, да не направи човек нужното и само да се вайка и /или и/ да мрънка, е гарантирано губеща "стратегия".

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                          Съвършено вярно. Ако четеш внимателно, сигурно забелязваш, още не ме е досрамяло /"безсрамник" съм / . Ако досега рипах беше, щото е сложен строг директивен филтър иначе, форумците можеше да видят и една друга, не по-лоша от представяната ни за успешна, реалност с малко по-различни установки, и сами да преценят, дали я или не я харесват. В момента, светът ТУК яко ви се филтрира. Преди време само се чудех, защо, а сега почти ми се е избистрило. Стратегията е "разделяй и владей" и всички, дори измежду успешните, бидейки тук, са ОБЕКТ на въздействие. Какво им е отнето сега, може някога да осъзнаят...а може и да продължат да си плуват из облаците на блаженото неведение. Например, когато преди 7 години разнасях едни папки по централите на мобилаторите, те си бяха заврели главите еди-къде-си, не им стисна да попитат "-Абе, какво наистина имаш предвид?" /щото "Големи"/ и понатрупаха пропуснати ползи от няколко милиарда, за които още не са се усетили. Влизат преди време от "Юбер", започват да прилагат само някои от комплекса трикове, които им ги носих на крака на за-д-ниците, почват да печелят...и се разсмърдя, щото нечии бизнес-модели примитивни и искат да си станат такива. За нас, съответно, нищо, "Големите" си останаха "големи", че си и посмениха шапките /и са се продали евтино но, проблемът вече е техен/...а милиардите пропуснати ползи още не са ги осъзнали, завалиите.
                          Не се чудя, нито завиждам. Жал ми е за посредствеността* дето се насажда у нас. Включително, сред форумната общност чрез филтриране достъпа до възгледи, идеи и информация. Нещо, за което си плащаме с /понякога незабележимо/ но, изтърване на парични потоци.
                          ТЕ отиват другаде, а ние тук се дуем и "мъдруваме" И ОСТАВАМЕ "МАСОВКА" за света, в който нещата наистина се случват.
                          И ни "предпазват" от лошото инфо. Не от информационен шум. Крещят рекламите.
                          ОТ ИНФОРМАЦИЯ "ни предпазват"!

                          */и резултатите от нея, щото те идват от действия, не от реклами/

                          разкажи какво стана с ВЕИ, с които беше започнал да се занимаваш 2004-2005?
                          успя ли да сколасаш с вятърните турбини?

                          ПС: държавата България е жалко подобие на кокошкарник. в нея оправия няма и няма да и има. приемаш го AS IS! звучи грозно, знам добре, но това е жалката истина.
                          Last edited by Ferry; 25.08.2016, 13:22.

                          Коментар


                          • Много интересно интервю. Браво на Торанага и Мариян!
                            The weak are meat and the strong do eat.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                              Съвършено вярно. Ако четеш внимателно, сигурно забелязваш, още не ме е досрамяло /"безсрамник" съм / . Ако досега рипах беше, щото е сложен строг директивен филтър иначе, форумците можеше да видят и една друга, не по-лоша от представяната ни за успешна, реалност с малко по-различни установки, и сами да преценят, дали я или не я харесват. В момента, светът ТУК яко ви се филтрира. Преди време само се чудех, защо, а сега почти ми се е избистрило. Стратегията е "разделяй и владей" и всички, дори измежду успешните, бидейки тук, са ОБЕКТ на въздействие. Какво им е отнето сега, може някога да осъзнаят...а може и да продължат да си плуват из облаците на блаженото неведение. Например, когато преди 7 години разнасях едни папки по централите на мобилаторите, те си бяха заврели главите еди-къде-си, не им стисна да попитат "-Абе, какво наистина имаш предвид?" /щото "Големи"/ и понатрупаха пропуснати ползи от няколко милиарда, за които още не са се усетили. Влизат преди време от "Юбер", започват да прилагат само някои от комплекса трикове, които им ги носих на крака на за-д-ниците, почват да печелят...и се разсмърдя, щото нечии бизнес-модели примитивни и искат да си станат такива. За нас, съответно, нищо, "Големите" си останаха "големи", че си и посмениха шапките /и са се продали евтино но, проблемът вече е техен/...а милиардите пропуснати ползи още не са ги осъзнали, завалиите.
                              Не се чудя, нито завиждам. Жал ми е за посредствеността* дето се насажда у нас. lключително, сред форумната общностчрез филтриране достъпа до възгледи, идеи и информация. Нещо, за което си плащаме с /понякога незабележимо/ но, изтърване на парични потоци.
                              ТЕ отиват другаде, а тук се дуем и "мъдруваме".
                              И се "предпазваме" от лошото инфо. Не от информационен шум. Крещят рекламите.
                              ОТ ИНФОРМАЦИЯ "ни предпазват"!

                              */и резултатите от нея, щото те идват от действия, не от реклами/
                              може ли да ми пратиш текста на интервюта на лс?
                              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение
                                да си добър инвеститор, спекулант или човек, не означава да си безусловно с няколко висши и да си пропътувал половината свят.
                                едни имат тази възможност, други си я предоставят(за сметка на едно или друго), трети се задоволяват с това което имат, могат и постигат. НЯМА никакво място за завист или коплексиране от това.
                                Съвършено вярно. Ако четеш внимателно, сигурно забелязваш, още не ме е досрамяло /"безсрамник" съм / . Ако досега рипах беше, щото е сложен строг директивен филтър иначе, форумците можеше да видят и една друга, не по-лоша от представяната ни за успешна, реалност с малко по-различни установки, и сами да преценят, дали я или не я харесват. В момента, светът ТУК яко ви се филтрира. Преди време само се чудех, защо, а сега почти ми се е избистрило. Стратегията е "разделяй и владей" и всички, дори измежду успешните, бидейки тук, са ОБЕКТ на въздействие. Какво им е отнето сега, може някога да осъзнаят...а може и да продължат да си плуват из облаците на блаженото неведение. Например, когато преди 7 години разнасях едни папки по централите на мобилаторите, те си бяха заврели главите еди-къде-си, не им стисна да попитат "-Абе, какво наистина имаш предвид?" /щото "Големи"/ и понатрупаха пропуснати ползи от няколко милиарда, за които още не са се усетили. Влизат преди време от "Юбер", започват да прилагат само някои от комплекса трикове, които им ги носих на крака на за-д-ниците, почват да печелят...и се разсмърдя, щото нечии бизнес-модели примитивни и искат да си станат такива. За нас, съответно, нищо, "Големите" си останаха "големи", че си и посмениха шапките /и са се продали евтино но, проблемът вече е техен/...а милиардите пропуснати ползи още не са ги осъзнали, завалиите.
                                Не се чудя, нито завиждам. Жал ми е за посредствеността* дето се насажда у нас. Включително, сред форумната общност чрез филтриране достъпа до възгледи, идеи и информация. Нещо, за което си плащаме с /понякога незабележимо/ но, изтърване на парични потоци.
                                ТЕ отиват другаде, а ние тук се дуем и "мъдруваме" И ОСТАВАМЕ "МАСОВКА" за света, в който нещата наистина се случват.
                                И ни "предпазват" от лошото инфо. Не от информационен шум. Крещят рекламите.
                                ОТ ИНФОРМАЦИЯ "ни предпазват"!

                                */и резултатите от нея, щото те идват от действия, не от реклами/
                                Last edited by Pyramid; 25.08.2016, 13:07.

                                Коментар

                                Working...
                                X