IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

11 финансови задачи, които всеки трябва да може да реши

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
    Аз говоря за 7-ма
    6 също е сгрешена. Тук трябва да се смята анюитет с 12 месечни вноски на предоставения ресурс, а именно 450 лева. Лихвеният % се получава 19,93%
    Сега дали са 18 или 19% няма да спорим

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
      Разсъжденията са добри, ако си тръгнал да си купуваш телевизор и холна гарнитура с заем... Ама идеята не е да си купиш обезценяващ се актив/ пасив със заем...
      И тая глупост - вътре си с 6 бона, ако теглиш 10, защото връщаш 16 накрая... е пълен та§ак. Не си вътре с 6 бона - 6 бона е ЦЕНАТА която плащаш, за да имаш плазма, холна гарнитура и две почивки в Гърция - когато реалн не можеш да си позволиш такива изгъзици. Нещо като премиум за бедни
      Ми кой тегли потребителски за нещо смислено. Я мебели я плазма и си е пълен та§ак.

      Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
      Идеята е да си купиш актив, чиято стойност ще нараства с по-голям процент...

      Виж - ако от тея 9500 лева - съумееш да правиш по 2 бона на година - след 6 години ще си с 3 бона напред... Е ако купиш плазма - малко назад идват сметките
      В блога съм обяснил, че ако първата година хлътнеш, примерно с 33% и между временно си платил за вноски 2 400 лв., оставаш с едни 4 000 лв. и ще гледаш така защото ще трябва да правиш 25% на годишна база, а и всеки следващ месец ще вадиш нови 220 лв. и ще трябва да правиш по-голяма доходност

      Имам приятел, който беше влязъл в точно такъв свредел и логично фалира "от покупка на актив".

      Не ме интересува, че банката ги дели на лихва и главница. За мен са си изходящ паричен поток и ако първата година (и втората) имаш по-лоша доходност, нататък ако ще да е цветя и рози....

      Лично съм го видял как се случва
      Last edited by mpy_yordanov; 25.03.2015, 21:13.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
        Ти си сметнал, че ако аз като честен ти дам заем 10000 на 10% с анюитет, трябва да плащаш 217,47. Това е така. Но в тази сума има лихва и главница. Лихвата си е на банката и не можеш да и я вземеш.
        О напротив ще й взема лихвата, като просто не й тегля кредита.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
          Прочетох и разсъжденията ти за кредитната карта. Изводът е.... - бързо го трий и него
          Аз съм доволен от кредитната си карта. Скоро обаче разбрах, че моята е готина. Други са голямо дърво. дори преференциална на служителка беше без кеш-бек от покупки в чужбина и други дървении.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
            Ако ще я караме на искренНо и лично и аз ползвам правата формула PMT като променям лихвения процент, докат получа вноската.
            Старост нерадост, едно време знаех над 30-40% от Ексела, което си е завиден процент
            А сега
            Аз да не го играя тук има тука няма го играя с goal seek-a - много ще ти е полезна тази функция.

            Аз да си питам това с 10% за 10 години какво се пита дали плащаме 10% или повече калкулирано чрез таксичките? Това с 46-60 месец нещо не успях да го вдяна ...
            Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mimonzi Разгледай мнение
              На компания от БФБ имах предвид
              Предпочитания?

              Коментар


              • Поправих се Професионално изкривяване

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                  SWAT анализ или SWOT-анализ?
                  SWAT много ясно, не си ли ги виждал качулките като влизат през прозорците и вземат компютрите

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mimonzi Разгледай мнение
                    Колеги! Искам да помоля, ако някой има читав SWAT анализ да ми го изпрати на лични
                    SWAT анализ или SWOT-анализ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mimonzi Разгледай мнение
                      Колеги! Искам да помоля, ако някой има читав SWAT анализ да ми го изпрати на лични
                      Объркал си форума, братле, спецназ са две преки надолу и вдясно
                      ps. На каква тема е тоя SWOT?
                      #dagoduhatbednite

                      Коментар


                      • На компания от БФБ имах предвид

                        Коментар


                        • Колеги! Искам да помоля, ако някой има читав SWOT анализ да ми го изпрати на лични
                          Last edited by mimonzi; 25.03.2015, 20:46.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                            Признавам си честно без goal seek функцията на ексела бая време щях да го мисля, че не се сещам обратната форумла имам вноската и главницата
                            Ако ще я караме на искренНо и лично и аз ползвам правата формула PMT като променям лихвения процент, докат получа вноската.
                            Старост нерадост, едно време знаех над 30-40% от Ексела, което си е завиден процент
                            А сега

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                              Аз говоря за 7-ма
                              6 също е сгрешена. Тук трябва да се смята анюитет с 12 месечни вноски на предоставения ресурс, а именно 450 лева. Лихвеният % се получава 19,93%
                              Признавам си честно без goal seek функцията на ексела бая време щях да го мисля, че не се сещам обратната форумла имам вноската и главницата

                              ПП Марияне, уловката тези 11 задачи всичките на лист с моливче ли трябва да се решат, щото аз без ексела с тези анюети съм аут
                              Last edited by needtoknowmore; 25.03.2015, 20:21.
                              Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                                Ти си сметнал, че ако аз като честен ти дам заем 10000 на 10% с анюитет, трябва да плащаш 217,47. Това е така. Но в тази сума има лихва и главница. Лихвата си е на банката и не можеш да и я вземеш. От там нататък намаляваш главницата от всяка вноска и не излизаш на - на 60-тия месец

                                Банките лъжат, като ти дават 9750, а ти вземат сякаш са ти дали 10000 на 10%. Много лесно можеш да си намериш лихвения процент при същите вноски и реално дадена сума 9750.

                                Ноооо те са си го и измислили. Казват му ГПР
                                Там е пълна скръб. Разсъжденията са потресаващи. sum(60)/60... Извод - банката ти дава 3 бона, вместо 10...

                                Разсъжденията са добри, ако си тръгнал да си купуваш телевизор и холна гарнитура с заем... Ама идеята не е да си купиш обезценяващ се актив/ пасив със заем... Идеята е да си купиш актив, чиято стойност ще нараства с по-голям процент...

                                И тая глупост - вътре си с 6 бона, ако теглиш 10, защото връщаш 16 накрая... е пълен та§ак. Не си вътре с 6 бона - 6 бона е ЦЕНАТА която плащаш, за да имаш плазма, холна гарнитура и две почивки в Гърция - когато реалн не можеш да си позволиш такива изгъзици. Нещо като премиум за бедни

                                Виж - ако от тея 9500 лева - съумееш да правиш по 2 бона на година - след 6 години ще си с 3 бона напред... Е ако купиш плазма - малко назад идват сметките
                                #dagoduhatbednite

                                Коментар

                                Working...
                                X