IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Имам нужда от съвет по финанси!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
    Значи имаш купон 11 лева на година за четири години прави 44 и 100 лева номинал и дисконтен процент по-висок от този на купона. Няма начин тези облигации да струват над 144 лева. А тъй като дисконтния процент е по-висок то ще струват по-малко.
    глупости под 100 лева са

    Коментар


    • Хахахаха
      Трябва ли да приемам на сериозно коментара, че съм сбъркал с изчисленията или беше опит да ме убедиш да искам колкото се може повече в замяна

      Коментар


      • Първоначално изпратено от finansi2013 Разгледай мнение
        Не се ли изчислява с формулата за ценообразуване на облигациите и съм получил справедливата цена на облигациите - Vo
        Значи имаш купон 11 лева на година за четири години прави 44 и 100 лева номинал и дисконтен процент по-висок от този на купона. Няма начин тези облигации да струват над 144 лева. А тъй като дисконтния процент е по-висок то ще струват по-малко.

        Коментар


        • Между другото аз бих искал да ми доплати към 5 бона. Но както казваш, може да не оценят този отговор.

          Коментар


          • Не се ли изчислява с формулата за ценообразуване на облигациите и съм получил справедливата цена на облигациите - Vo

            Коментар


            • сметаш настояща стоиност на 2та вида и гледаш разликата

              Коментар


              • Между другото объркал си цената на тези с купона, и то с много. Всъщност ми се струва че и на дисконтните си я объркал, но може и да бъркам или да е съвсем малко.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от finansi2013 Разгледай мнение
                  Ако си обоснова по този начин отговора, струва ми се дълго време няма да завърша, но все пак благодаря за идеята
                  Ама гледай сега, то въпроса е какви пари ще му поискате. Аз бих ти писал двойка ако му поискаш такава сума че да си на нула спрямо риска. Пък и де да го знаеш другия може да е балък или да е закъсал за пари. Естествено че ще му поискаш повече. Искаш 700 договаряте се за 500 и все ще има нещо и за теб - все едно как там се смята.

                  Коментар


                  • Ако си обоснова по този начин отговора, струва ми се дълго време няма да завърша, но все пак благодаря за идеята

                    Коментар


                    • Благодаря Ви изключително много за вниманието! Смятам че някои кофражисти, монтьори, стругари и т.н. също могат да имат представа от финанси, а не само един финансист все пак има много хора доказали се в много сфери

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от finansi2013 Разгледай мнение
                        Задачата е от корпоративни финанси, ще съм много благодарен, ако ми помогнете!
                        Финансова къща ви предлага да замените притежаваните от вас 100 бр. купонни облигации с годишен купонен процент – 11%, номинална стойност 100 лв. и алтернативна норма на възвръщаемост 12% за 60 бр. дисконтни облигации с номинал 200 лв. и алтернативна норма на възвръщаемост 14%. Каква сума ще искате да ви се доплати при условие, че купонните облигации са с 4 – годишен срок до падежа и купоните се плащат на всеки четири месеца, а дисконтните облигации са с 3 – годишен срок до падежа?

                        Използвах формулите за купонни и дисконтни облигации и получих съответно 367,13лв. и 135,04лв. И от тук нататък коя формула да използвам, за да разбера каква сума искам да ми се доплати? Предварително казвам, че не искам да ми решавате задачата, а просто съвет как да си я дореша. Благодаря Ви много !
                        Щом си получил 367,13 му искай 700 - то такива дървета никой не купува

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                          Тук няма финансисти, а кофражисти, монтьори, стругари и т. н.
                          Тук са интуитивисти.
                          Ако питащият не бърза ще се пробвам да му дам пътя към решението на задачата.
                          А.А. "Всяко нещо трябва да се прави толкова просто, колкото е възможно. Но не по-просто!"

                          Коментар


                          • Тук няма финансисти, а кофражисти, монтьори, стругари и т. н.

                            Коментар


                            • като гледам май нямам никакъв шанс ...
                              а за твоята реакционна кинетика можеш да пробваш с гоогле, там ще ти излязат доста сайтове свързани с този предмет

                              Коментар


                              • Ех,блазя ти,имаш шанс някой от тук списващите да ти отговори.
                                А на мен по Реакционна Кинетика кой ще ми помогне
                                Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                                Коментар

                                Working...
                                X