IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как научавате децата си да използват парите?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Явно не се изразих правилно! Имах предвид малко по-големите деца Аз също преди да завърша средното работех и винаги си имах пари Даже мисля че ме биваше повече в работата отколкото в ученето
    Last edited by SOFIX; 21.09.2014, 17:19.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
      Децата трябва да се научат да печелят парите си сами. Трябва да разберат, че парите не растат по дърветата.
      Във втори или в 3-ти клас това? А и те си работят здраво. Училище, езици, тренировки
      Детският труд е забранен в БГ Не знам защо. Има доста работа, която могат да вършат. Веднъж станали обаче на 16, трябва да бачкат!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
        Децата трябва да се научат да печелят парите си сами. Трябва да разберат, че парите не растат по дърветата.
        Законните начини дете да изкарва пари не са много (за щастие).
        Според мен е важно не само човек да може да изкарва пари, но и да ги управлява. Точно тук (в управлението) наблюдавам как доста познати се дънят.

        Коментар


        • Децата трябва да се научат да печелят парите си сами. Трябва да разберат, че парите не растат по дърветата.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
            Аз за момента инвестирам в клатушките, батутите и подобните машини за пари по парковете
            Манииии, оня ден минаваме с майка му в Южен парк покрай една жена дето дава моторите и ел. колички. От 5-6 години сме приключили с тях, но явно още ни помни. Поздрави ни и ни казва... Вашият порасна, вече сами се разхождате.... Със сигурност имам купени поне 2-3 ел колички, половин батут и един картинг

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
              Интересна система си намерил
              в 12-ти клас ще изкарва по 360 лв. на месец от въздуха, не е ли малко много = минималната заплата?
              Тя тогава МРЗ ще е 450€, така поне обещават някои
              Системата на Наивник ми харесва, ще взема да въведа нещо подобно. Може би с някои "уловки" като почивни дни, болнични и др., за да е по-реалистична симулацията.
              Засега най-големият успех на синковеца е да си обмени пари (почти) сам. Е, изчерви се няколко пъти от каката, но операцията приключи успешно.
              Мислех да му направя сметка, да му пусна карта и ел. банкиране, ама без лична карта не става, а не ми се иска да правим схеми. Та ще трябва да почака доста години Иначе при първа възможност мисля да го пускам на капиталовите пазари.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                Интересна система си намерил
                в 12-ти клас ще изкарва по 360 лв. на месец от въздуха, не е ли малко много = минималната заплата?

                А на инвестиции кога ще го учиш?
                Така погледнато, може би. А в 1-ви по левче, не е ли било малко малко???
                Иначе за инвестициите, рано му е. Трябва първо да се научи да работи.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Avalaon Разгледай мнение
                  В какъв смисъл ?

                  В момента ме мъчат подобни дилеми.
                  Ами, никога не ми е влизал в преразход. Сумите не са големи, но са повече от достатъчни.
                  Случвало се е да вземам пари назаем от него, винаги го карам да пише и винаги му ги връщам с лихва.
                  Децата обичат честната игра. И играта с правила, които не се променят.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                    Парите на куп Ако ги изхарчи в сряда и до неделя кара на мускули, ще се научи да ги цени.
                    Аз процедирах така. 1 клас левче, 2 - 2. В момента е в 9-ти и още от 3-ти знаеше, че ще получава по 63 лева на седмица
                    Дано съм успял. До момента резултатът е умопомрачителен.
                    Освен това всички допълнителни пари /баби, лели, спестени/ са му винаги на разположение, но трябва да знае във всеки момент колко са В момента има и карти, вързани към мои сметки.

                    Интересна система си намерил
                    в 12-ти клас ще изкарва по 360 лв. на месец от въздуха, не е ли малко много = минималната заплата?

                    А на инвестиции кога ще го учиш?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                      ..........До момента резултатът е умопомрачителен. ...............
                      В какъв смисъл ?

                      В момента ме мъчат подобни дилеми.

                      Коментар


                      • Парите на куп Ако ги изхарчи в сряда и до неделя кара на мускули, ще се научи да ги цени.
                        Аз процедирах така. 1 клас левче, 2 - 2. В момента е в 9-ти и още от 3-ти знаеше, че ще получава по 63 лева на седмица
                        Дано съм успял. До момента резултатът е умопомрачителен.
                        Освен това всички допълнителни пари /баби, лели, спестени/ са му винаги на разположение, но трябва да знае във всеки момент колко са В момента има и карти, вързани към мои сметки.

                        Коментар


                        • [QUOTE=mpy_yordanov;1059696416]Здравейте
                          какви ли са подходящите начини, децата да се научат да боравят с парите....


                          Мога да Ви напиша цял роман, от 7 -12-17- 23 та до над 33 и38годишни .
                          Изводът ще е един , - ТРЯБВА ДА СИ ДО ТЯХ и за добро и зло , та и готов да си понесеш и породеният негативизъм и вина за техните неуспехи !
                          А резултатът - ВИНАГИ РАЗЛИЧЕН , подчинен на карма и заобикаляща ги среда + индивидуалните им -лични възприятия ,! - Това е родителската Ви задача - да уловиш мига и настроенията , и да спомогнеш за положителното им развитие .
                          При мен резултатите са различни , при еднакъв подход към двама мъже с 3,5год. разлика , и сигурно аз съм виновен защото съм подхождал еднакво !

                          Коментар


                          • Аз за момента инвестирам в клатушките, батутите и подобните машини за пари по парковете

                            Коментар


                            • Как научавате децата си да използват парите?

                              Здравейте
                              какви ли са подходящите начини, децата да се научат да боравят с парите

                              тези дни един приятел каза, че на 13 годишния си син - понякога дава джобните за 3-4-5 дни, а не ден за ден и следи колко са му останали и резултатът е добър, успява да задържи парите 5 дни

                              четох, че играта Монополи е подходяща

                              Вие какви трикове прилагате за без значение, например 8, 13 или 18 годишни

                              Има ли някой дал пари на детето си да ги управлява на борсите, с ясното съзнание, че може да ги "потроши"? Какъв е резултатът?

                              Може би ще стане полезна тема за обмяна на опит
                            Working...
                            X