IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бизнес с 10 000 лева ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
    Гласуваш не гласуваш то всичко е нагласено да дойде правилният политик.ГЕРП
    как ги хванаха с допълнителните бюлетини, да има някой осъден? Те май всичките
    правят едно и също,затова не си търсят кусури.
    Ми поне ти остава утехата че не си гласувал за идиот или тарикат.Аз не гласувам.И тия избори без мен.Кога направят избирателна система без преференции и да може да се гласува и за партия и за човек вътре в листата като печели получилия най много гласове те тогава мое да гласувам.За партийни тъпанари подредени на принципа прави най добри сфирки на гея тиквата и феса няма да гласувам

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
      Ми не ходете да гласувате и те така
      Гласуваш не гласуваш то всичко е нагласено да дойде правилният политик.ГЕРП
      как ги хванаха с допълнителните бюлетини, да има някой осъден? Те май всичките
      правят едно и също,затова не си търсят кусури.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
        За тая работа ти трябва да изглеждаш добре и хората с пари да застанат зад
        гърба ти,такива като Делян Пеевски не се котират защото изглежда като прасета и
        предизвикват отвръщение в изтерзания избирател.Иначе политиката е супер инве-
        стиция стига да можеш да излъжеш избирателя.Тези избори за Европарламент
        ми се струва,че нямат никаква стойност за страната,ама каква епична битка се
        води за тях ,на живот и смърт е някой да вземат по 20000 евро в Брюксел и нищо
        да не зависи от техните бръщолевения.
        Ми не ходете да гласувате и те така

        Коментар


        • За тая работа ти трябва да изглеждаш добре и хората с пари да застанат зад
          гърба ти,такива като Делян Пеевски не се котират защото изглежда като прасета и
          предизвикват отвръщение в изтерзания избирател.Иначе политиката е супер инве-
          стиция стига да можеш да излъжеш избирателя.Тези избори за Европарламент
          ми се струва,че нямат никаква стойност за страната,ама каква епична битка се
          води за тях ,на живот и смърт е някой да вземат по 20000 евро в Брюксел и нищо
          да не зависи от техните бръщолевения.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
            Бареци,Мареци винаги има нужда от свежа кръв,която да прави народа на будала.
            За кръв не знам, ама будали са им потребни като въздуха и слънцето. Ще ми връщал казармата...в някакво бледо подобие на общежитие за недоучили мангали. Смях !
            "Евродепутат" Бареков е измежду най-големите грешки. Тъкмо се бях засилил да гласувам за Джамбазки, ама като видях, с кого се е коалирал, ми мина меракът. Съжалявам, драги войводи: Бих ви признал, ако бихте се събрали с принципни хора.
            Точно с ТОЗИ ли намерихте? С това, изгубихте поне 100 000 /сто хиляди/ гласа. вЕрвайте ми.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
              БРАТЯ, имам идея как могат да се инвестират правилно тези 10 000 лв. и човек да стане милионер.
              Трябва да се инвестират в едно пътуване на форумния другар с ник Пирамид до САЩ, там той ще презентира уникалния си полезен модел пред тежка група инвеститори, които ще налеят няколко милярда в проекта, както е по бизнес план... или по скоро по бакалските сметките в тетрадката на Пирамид.
              Така че предлагам да направим АД , да съберем 10К., да купим на Горно Оряховския герой един костюм Джани Версаче и да го изпратим да ожъне американските милярдери!
              Ех, че си далече, да ти наеля една за убавиот акълъ.
              Дохтуре, велик си, да та ева. Друг въпрос, че е само, доде си пиеш хапчетата

              MZ/X, моторетка, да те светна:
              Ако и да казвам, че ресурсите са важни - което е факт - никога не съм твърдял, че са всичко. Прегледай всичките ми постове във всички теми досега, от регистрацията ми през 2005-та, ако искаш.
              Ще продължа с поста си след малко, трябва да излизам.
              Цитат:
              Първоначално изпратено от Pyramid
              Не изкривявай нещата: Ако за креативността и да си прав то, разполагаш ли с повече пари, трудности пак има но, от малко по-друг характер. Ресурсите са изключително важни.
              Аз пък, като човек финансирал стартиращи бизнеси, мога да ти кажа, че бизнес планът и човекът искаш да го осъществи са много по важни от финансите! Ако видя добър бизнес план и човек с ясна идея как иска да го осъществи, бих го финансирал без проблем! За добри проекти пари има бол! За съжаление малко са добрите проекти!
              Би ли ни светнал, кои точно бизнеси си финансирал?

              Цитат:
              Първоначално изпратено от Бате Пешо
              Това е истината но за съжаление много нора не я разбират и си мислят че парите са в основата.Нищо подобно важни са идеята трудолюбието и упоритостта.
              Бих добавил и дълбока вяра в идеята, която е подплатена със склонност да рискува за да я осъществи! Никога не бих дал пари на някого който ми каже, аз давам гениалната идея, а ти дай парите Всеки има някакви спестявания или ценни предмети като кола и т.н. Ако е склонен да загуби в името на идеята по голяма част от активите, които има, значи сериозно вярва в бизнеса и заслужава да бъде финансиран.
              Определено. Ето, аз си ипотекирах апартамента и действам, независимо, какви ги плещи Черкезов, например. Ала само с идеи живеят идиотите. Сигурно и това ти е ясно. Дай да ти произведат само инструменти за 90 бона за "едната идея", пък да те видим, умник.
              Цитат:
              Първоначално изпратено от Бате Пешо
              Кой ти е казал това?Не лъжи човека.Да инвестираш в акции означава да си изгубиш парите на 100%.Мани не вярвай на разни форумни капацитети по борси.Това или са хора които са купили акции за 1000 кинта и са изгорели или са такива които работят във фондове и губят чужди пари.На борсата печелят само хората които взимат решенията и имат необходимата информация.То ако се печелеше на борсата всеки щеше да печели.
              Сори, но ти заблуждаваш човека! Достатъчно е да видиш дългосрочната доходност на повечето борсови индекси за да разбереш, че на борсата се изкарват реални пари!

              Софикс примерно почна от 100 пункта през 2001-ва година, а сега е 600 пункта. Средно годишната доходност на Софикс от тогава е около 15%, което е близо два пъти повече от доходността на водещите световни индекси.

              Повечето хора си представляват борсата, като нещо виртуално, но истината е, че чрез борсата ставаш абсолютно реален собственик, на абсолютно реални бизнеси, които средно статистически и дългосрочно няма как да са на загуба, защото това би означавало да спре световното производство, а спре ли световното производство няма да има храна, дрехи и т.н., което означава, че е дошъл краят на света Дойде ли обаче краят на света е все едно какви активи имаш, акции, депозити и т.н. Всичко ще струва нула
              Пешо ти го каза вярно, ала така си се развихрил...Щото Софикс по едно време беше и около 2000, и после се срина до към 300. Та, не внушавай че, едва ли не, само нагоре върви пазарът. Момчето трябва да знае, че освен да расте, пазарът и спада. Басните - за малките деца. Да, на борсите се и изкарват...и се губят пари, драги. Щото борсата е място за размяна. БОРСАТА НЕ ПРАВИ парите. Както, прочее, и замразените пилета не растат в магазина.
              Накратко, нещата са комплексни и всичко останало са търгашески изхвърляния.
              Last edited by Pyramid; 04.05.2014, 14:45.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                Бареци,Мареци винаги има нужда от свежа кръв,която да прави народа на будала.
                +1+1+1

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
                  Grosss Не всички са умни като бареков и имат капацитета да вършат тази работа.
                  Бареци,Мареци винаги има нужда от свежа кръв,която да прави народа на будала.

                  Коментар


                  • Grosss Не всички са умни като бареков и имат капацитета да вършат тази работа.
                    Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                    Коментар


                    • Ако тез пари не си ги профукал половината по празниците бих ти дал следната идея.
                      Ако имаш фасон и си млад купи си два маркови костюма,влез в някой политическа
                      партия,говори каквото искат да чуят.При тая тъпотия в България ,ако си малко
                      по хитър лесно ще се издигнеш,а дойдеш ли власт инвестицията се връща с милиони.

                      Коментар


                      • БРАТЯ, имам идея как могат да се инвестират правилно тези 10 000 лв. и човек да стане милионер.
                        Трябва да се инвестират в едно пътуване на форумния другар с ник Пирамид до САЩ, там той ще презентира уникалния си полезен модел пред тежка група инвеститори, които ще налеят няколко милярда в проекта, както е по бизнес план... или по скоро по бакалските сметките в тетрадката на Пирамид.
                        Така че предлагам да направим АД , да съберем 10К., да купим на Горно Оряховския герой един костюм Джани Версаче и да го изпратим да ожъне американските милярдери!
                        Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от annbet Разгледай мнение
                          това не е!

                          /къде видя %?/
                          добре
                          намалението от 99,99% е намаление с 0,9999 пъти
                          това е другото изражение на написаното от мен преди малко
                          и в %, и в пъти крайната стойност е винаги ,19лв а началната 40 000 лева
                          за какви глупости спорим тук не е истина

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                            това е
                            това не е!

                            /къде видя %?/

                            Коментар


                            • И, моля, ако ще давате някому съвет - концентрирайте се върху темата..., а не върху "недостатъците" в съветите на по-паметливите.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от annbet Разгледай мнение
                                А ти какво разбираш под рязък спад на цени, при които една акция, струваща на регулирания пазар 40 000 лв. за 1 брой /около 1997 - 98 г./ - три години след това да е паднала ПОД НОМИНАЛА на акцията, а сега ДОРИ ДА НЯМА ТЪРСЕНЕ на същата акция???

                                Колко ПЪТИ според теб е спаднала цената на акцията на пазара?

                                Не са ли ХИЛЯДИ? Още по-точно: ДЕСЕТКИ ХИЛЯДИ?

                                Горното е едната страна на въпроса, за която ТВОЯТА "реклама" мълчи..., но аз не вярвам, самият ти да си започнал да "инвестираш" от 2001 г. Т.е. - ти НЕ ОТЧИТАШ никакви загуби, нито фалит... От какво си печелил, преди 2001? Нали не казваш, че си залагал на спад на цените, защото такава схема на нашите пазари НЕ РАБОТИ.

                                Та, как един "инвеститор" ТРЪГВА на пазарите от 2001 г., без да отчете резкият срив на цените, до 2001 г.? Без страх ли тръгва? Много ли залага, ако - да - колко много, че да посрещне нов срив, без да съжалява за изгубените средства, ОЩЕ повече, ако примерът е бил пред него до неотдавна?

                                Другата страна на въпроса е тая: АКО съм се набутал до 2001 и очаквам лично - да получа реванш от пазарите - то е ясно, че ще опитвам да правя рекламата си, за да вкарам вяра в участниците - нови и нови, когато, имайки опита от фалитите, преди 2001 г. - ще продам, преди "сульовците" да се осъзнаят..., защото те все още нямат опит и търсят съвети, къде да си вложат парите...

                                Абеееее, ама - Айде не си пробутвай на всички фантасмагориите..., поне не и на хората, които имат памет, а и не толкова рано...


                                Накрая, хайде, моля, концентрирай се върху следната хипотеза и ми отговори на въпроса: ако съм купил /примерно/ 2 броя акции по 40 000 лв. с желанието за определен период от време да ги продам на 50 000 лв., но при срив на цените и суматохата на пазарите - компанията е изчезнала от хоризонта, а при реалната търговия желаещите да продадат акциите си /на всякаква цена/ - са наводнили пазара с ордерите си "продава", а в същото време "балъците", които купуват - за броени часове са оттеглили офертите си.... , ТО.... Колко пъти е паднала цената на моите акции, АКО са останали единствено ордерите "купува" на цени 0,19 лв. за акция?

                                Ако те затруднявам в сметката, погледни, моля, в учебника по математика на сина си - второкласник. Те в проценти не могат да смятат все още, но ще ти дадат отговора за намаляване на числото в пъти...
                                това е

                                Коментар

                                Working...
                                X