IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как парите променят начина ни на мислене

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Богатите винаги казват: „Аз съм творец на живота и щастието си.“

    Бедните често казват: „От мен не зависи нищо.“ Животът просто им се случва.

    Цел:

    Богатите – да станат по-багати.

    Бедните – да не обеднеят още повече.

    Позиция:

    Богатите – да спечелят.

    Бедните – да не загубят.

    Жизнена позиция:

    Богатите – разглеждат възможности.

    Бедните – зациклят на препятствията.

    Отношение към богатството:

    Богатите – възхищават се на състоятелни и богати хора.

    Бедните – възмущават се на богатството и успеха.

    Отношение към проблемите:

    Богатите – винаги са над проблемите си.

    Бедните – преувеличават проблемите си.

    Предпочитат да получават пари:

    Богатите – за разултатите от труда си.

    Бедните – за отработено време.

    Когато трябва да направят избор:

    Богатите – предпочитат и едното и другото. Обмслят нещата от двете им страни.

    Бедните – избират едното или другото. Мислят едностранчиво.

    Риск:

    Богатите – предприемат действия, независимо от страховете си.

    Бедните – позволяват на страха да ги спре.

    Обучение:

    Богатите – всеки момент от живота си се учат и израстват.

    Бедните – мислят, че знаят достатъчно.
    Скъпа Обергрупенфюрер - C'Est La Vie!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
      поради липсата на пари, току що се отказах от нови летни гуми за отпред и ще търкам зимните
      така липсата на пари ме променя лека-полека
      Форти..както се казва си един от най-успешните инвеститори на БФБ...и като чета какво си написал чак не ми се вярва...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Hristiyana Разгледай мнение
        Моите приятели и колеги които в момента изкарват много пари, наистина се промениха, но към по-добро. Въпрос на духовна еволюция е дали ще се промениш към добро или лошо.
        съгласен съм с теб-разни хора разни идеали...всяко нещо погледнато от различен ъгъл носи различна себестойност към своите получатели...но конкретиката на живота и битието,пречупено през призмата на обективната действителност...дават реалната картинка и насока на всеки един човек..какъв е бил...какъв е..и какъв би искал да бъде в утрешния ден...дано има повече членове в държавата ни като твоите колеги...това дава смисъл за развитие на това общество в ПРАВИЛНАТА ПОСОКА!!!поздрави от мен

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
          поради липсата на пари, току що се отказах от нови летни гуми за отпред и ще търкам зимните
          така липсата на пари ме променя лека-полека
          Парите правят хората взаимно заменяеми и лесно управляеми. Визирам овцете 99% от хората.

          Коментар


          • поради липсата на пари, току що се отказах от нови летни гуми за отпред и ще търкам зимните
            така липсата на пари ме променя лека-полека

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Hristiyana Разгледай мнение
              Моите приятели и колеги които в момента изкарват много пари, наистина се промениха, но към по-добро. Въпрос на духовна еволюция е дали ще се промениш към добро или лошо.
              И тук понамирисва на сектантска пирамида

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Hristiyana Разгледай мнение
                Моите приятели и колеги които в момента изкарват много пари, наистина се промениха, но към по-добро. Въпрос на духовна еволюция е дали ще се промениш към добро или лошо.
                Какво работиш и колко много пари изкарват твоите приятели и колеги?

                Коментар


                • Как самите пари променят начина ни на мислене е едно, а как гледа банков чиновник, който дълго е работил с пъри, без да е реален фактор в "своята" / в кавички, т.к. не е собственик, а служител/ банка, е съвсем друго. По-оцъклен поглед съм виждал само у рибата в магазина, дето доскоро е била определяна като жива.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от orakula Разгледай мнение
                    парите променят всичко....и мислене и цели и начин на живот и светоусещане и ....ВСИЧКО....просто на много хора не им понасят финикийските знаци и губят връзка с реалния живот...просто мое мнение по наблюдения и не е препоръка...а просто мнение формирано от преки наблюдения
                    Моите приятели и колеги които в момента изкарват много пари, наистина се промениха, но към по-добро. Въпрос на духовна еволюция е дали ще се промениш към добро или лошо.

                    Коментар


                    • парите променят всичко....и мислене и цели и начин на живот и светоусещане и ....ВСИЧКО....просто на много хора не им понасят финикийските знаци и губят връзка с реалния живот...просто мое мнение по наблюдения и не е препоръка...а просто мнение формирано от преки наблюдения

                      Коментар


                      • Многото пари са тест за интелигентност. някои го минават , други не...

                        Коментар


                        • Докато нямаш пари си ограничен материално, докато имаш малко пари ти сам се ограничаваш, така че да стига за всичко, но като ги имаш в повече мисленето ти става неограничено. Мислиш, че си най-големия съответно и самочувствието ти се вдига и така... това е общо казано поне и при мен е така. Естествено при всеки човек е различно.
                          www.evtini-mebeli.com

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от citizen_bg Разгледай мнение
                            Ама ти си като циганите! Те не карат песента до края, а ти не четеш(или поне не цитираш) каквото казвам аз накрая: " Та искам да кажа, че характерът си е даденост, има по някой дявол във всеки - възпитанието го удържа, а парите го изкарват наяве. Зависи кое ще надделее."
                            Дяволът трябва да се контролира, но не виждам причини за угризения, ако се пусне в тежките случаи срещу грубите и нахалните.
                            Аз пък точно обратното исках да ти докажа, че парите променят човека Колкото по бързо дойдат парите, толкова е по голям шанса да променят дори и най-добронамерения човек. Факт е обаче, че има хора, които удържат на натиска и не се променят!

                            Коментар


                            • Поздравявам Мариян за статията. Много истини има вътре

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от MZ/X Разгледай мнение
                                Не съм съгласен! ...Колкото по нахални стават искащите, толкова по груб и нахален ставаш и ти и в крайна сметка един добър човек се превръща в стиснат и високомерен богаташ...
                                Ама ти си като циганите! Те не карат песента до края, а ти не четеш(или поне не цитираш) каквото казвам аз накрая: " Та искам да кажа, че характерът си е даденост, има по някой дявол във всеки - възпитанието го удържа, а парите го изкарват наяве. Зависи кое ще надделее."
                                Дяволът трябва да се контролира, но не виждам причини за угризения, ако се пусне в тежките случаи срещу грубите и нахалните.
                                Last edited by citizen_bg; 19.01.2014, 22:07.

                                Коментар

                                Working...
                                X