IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търся съвет при процедиране със съдружник

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Нема лошо! Нека се пробва...
    Предоставяме списъци на акционери от АД, събираме пакети-акции от малки акционери.

    Коментар


    • Чудно ми е защо колегата иска да инвестира в техния бизнес. В крайна сметка, щом сега е техен и те са напред с материала, влизайки само с пари, дали няма да създаде предпоставки същите да бъдат използвани, изхарчени, а той самият - в последствие - изоставен да се справя с последиците на нещо, не особено добре премислено. Притеснителен е и фактът, че сам, разполага със сериозен ресурс, който, обаче, сам не е бил /досега/ в състояние да насочи и, изведнъж, се подава лъскавата блеснА... Твърде притеснително.
      Още нещо: Щом има сам потенциала да заформи още 5-6 обекта но, досега не го е сторил, къде е гаранцията, че от сега нататък, публиката, и така, вече наситена с разни търговски заведения, ще се юрне към поредните? Да, първоначално, може и да погледне от любопитство, и дори да си ги хареса но, ако креативността е изчерпана, ПРЕДИ да започнеш нещо, и просто се копира модел...На такава хлъзгава дъска не бих стъпил. Много провали се състояха, още ще има, защо да съм поредният? Бих си задал подобен въпрос и бих търсил нещо, ама наистина, РАЗЛИЧНО.
      Поздрави.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от citizen_dildo Разгледай мнение
        Здравейте,

        търся вашият съвет как да процедирам при обсъждането на евентуално партньорство с управител на фирма.

        Човекът върти бизнес, във съдружие с един чужденец, които си е в чужбина и не се занимава, като двамата са инвестирали и са отворили големичък обект за хранене. Предстои да отворят втори обект. Не става дума за закусвалня тип събуей или нещо друго подобно.

        Ето къде влизам аз, искам да инвестирам в техният бизнес, като с моята инвестиция ще имат пари да отворят още поне 5-6 обекта.

        Въпросът е - какъв дял от целият бизнес да поискам? Да поискам ли дял само от следващите обекти или от целия бизнес включително от първите 2 обекта?

        Какво бихте ме посъветвали, приятели?

        поздрави
        В твоята ситуация не ти трябват съдружници,…. Съдружия се търсят когато нещо не ти достига, обикновено това е капитал.....разбира се друго може да е но в повечето случаи са кинтите…… Както разбирам, след като разполагаш с достатъчно капитал за тройно повече обекти от тези които колегите ти имат силата да осъществят, то според мен, по скоро ти трябва екип ( подходящ счетоводител, юрист, F&B, готвачи и т.н. ) .. разбира се и подходящ маркетинг подход! Съдружията са приятни само в началото, някак по лесно се случват нещата но единствената причина поради която съществуват е когато нещо не достига…когато се завъртят нещата ( дай боже да ти се случи ) и всичко сработва … започва цакането и става изключително сложно което не може да бъде компенсирано от първоначалния илюзорен комфорт на това да не си сам в трудното … разбира се си свободен да си решаваш , то май с опарването най добре се учи човек ама…

        Коментар


        • Ми кво се чуди да ги зима да работят и да им дава 16 %. Съдружниците си е добре ако намериш такива да работят за теб.
          Last edited by KostaBee; 29.08.2013, 21:22.
          yolo

          Коментар


          • Първоначално изпратено от KostaBee Разгледай мнение
            Правиш една оценка на целия бизнес до момента и смяташ колко процента от общия бизнес са твоите пари. И искаш този процент. Поне според мен. А ако включваш нещо повече като ценни умения и връзки може да поискаш повече.

            Е, той човека може да ги купи 2-3 пъти / казал си го е - към момента имат 1 обект, изграждат втори, а с неговите пари ще отворят 5 - 6 нови /

            Един съвет от мен от практиката - работи си сам, не се занимавай със съдружници. Винаги настъпва момент, когато започват да не се понасят и почват да делят, а тогава е много сложно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от citizen_dildo Разгледай мнение
              Здравейте,

              търся вашият съвет как да процедирам при обсъждането на евентуално партньорство с управител на фирма.

              Човекът върти бизнес, във съдружие с един чужденец, които си е в чужбина и не се занимава, като двамата са инвестирали и са отворили големичък обект за хранене. Предстои да отворят втори обект. Не става дума за закусвалня тип събуей или нещо друго подобно.

              Ето къде влизам аз, искам да инвестирам в техният бизнес, като с моята инвестиция ще имат пари да отворят още поне 5-6 обекта.

              Въпросът е - какъв дял от целият бизнес да поискам? Да поискам ли дял само от следващите обекти или от целия бизнес включително от първите 2 обекта?

              Какво бихте ме посъветвали, приятели?

              поздрави
              Правиш една оценка на целия бизнес до момента и смяташ колко процента от общия бизнес са твоите пари. И искаш този процент. Поне според мен. А ако включваш нещо повече като ценни умения и връзки може да поискаш повече.
              yolo

              Коментар


              • Търся съвет при процедиране със съдружник

                абвгз
                Last edited by citizen_dildo; 02.09.2013, 10:01.
              Working...
              X