IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет за висше образование

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Колчо Слепеца Разгледай мнение
    А по кой начин, едното изключва другото ... ???
    Ами работата наистина пречи на ученето
    В момента, в който завърших и започнах да работя всякакви идеи за магистратури и ново образование ми изскочиха от главата. Когато ти е необходимо нещо конкретно го намираш и научаваш, не е необходимо да е стандартизирано под формата на образование.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
      Не ти трябва висше образование.... Ставаш добър заварчик и ще имаш гапантирана заплата от 2000 лева чисто... В момента има недостиг на такива кадри.... Дизайнери през път и над път...
      точково (ако требе сме пунктуални...)
      ...
      ама мисла, че образованието не пречи на електродо ...
      Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

      Коментар


      • Не ти трябва висше образование.... Ставаш добър заварчик и ще имаш гапантирана заплата от 2000 лева чисто... В момента има недостиг на такива кадри.... Дизайнери през път и над път...
        Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от gbnikolov Разгледай мнение
          Добър ден,
          Нека започна първо с това, че съм на 19 години, уча в Дания, специалност "Мултимедиен дизайн", преди това завърших частна гимназия в областта на графичния дизайн, програмиране и 3д анимация в София.
          Дания ми харесва, но определено не е моето място . Чуствам се далеч от всичко, което обичам и не смятам, че преместване в друг университет и дори друга държава ще оправи положението. Съвсем наскоро в главата ми започна да се върти идеята да се прибера в България. Не след като завърша - сега.
          Какво ви е мнението за тежестта на дипломата в моя случай? Месец след пристигането ми намерих работа като графичен дизайнер за компания, разработваща компютърни игри. Два месеца по-късно ме уволниха и започнах да приемам поръчки като дизайнер на свободна практика. Резултатът - два онлайн корпоративни сайта.
          Аз не се притеснявам, че ще намеря работа като дизайнер тук - притеснява ме какво ще правя когато реша да започна нещо свое, свой бизнес? Дълбок о в себе си знам, че там ще ми е по-лесно, но отново стигам до извода, че там не ми харесва.
          Според вас има ли смисъл изобщо да се взима тази диплома там? Дания е адски скъпа държава и средствата на родителите ми се изядоха буквално за месеци - в момента единствения начин е да работя и да се издържам сам. Но защо? Какво ще ми даде тази диплома, след като вече работя спокойно по различни проекти?
          Малко разхвърляно и дълго се получи, но се надявам да срещна акуратни и интелигентни отговори, защото съм на кръстопът.
          Благодаря на всички отговорили предварително.
          Неуместен коментар?
          Зависи какво търсиш в живота и какво искаш от вишето образование.
          Нямам съмнение че ще се реализираш и/или ще си намериш работа като графичен дизайнер. Проблемът е че образованието не е само това:
          - образованието също така е предназначено да ти разшири представата ти за живота и общата култура. В София това няма да стане !!
          - пребибавайки в Дания или друга бяла държава, ще разбереш че има всякакви хора и най-общо казано ще те направи по-отворен към света, и към различните неща.
          - на 19г., до към 30 ще си в пика на когнитивните си умения. След това, е по-трудно да започнеш да учиш наново, особено чужд език.


          Плюсове и минуси на оставане в София
          - Развълнуван си че се реализираш успешно в София, ще си вземеш апартамент, ще се ожениш .... но е и вероятно към 30 години да разбереш че не си живял ! С жена, деца и ипотека, това ще е доста трудно. А на 19 г. е може би най-свободната ти фаза от живота ! Това разбира се е индивидуално.
          +/- Не знам каква ти е финансовата култура, но започвайки (добре платена) работа
          на твойте години, комбинирано с дългосрочна финансова стратегия.... без да преувеличавам, можеш да се пенсионираш на 30-35 годишна възраст. Тези знания ще ти ги даде животът и/или университета в чужбина, но НЕ и в София.
          + Ще си близо приятели, семейство! Аз лично не бих взек решение на тази база.

          п.с. Не се ли вече пренасити пазара на графични дизайнери ? Всеки 3ти който познавам е такъв !

          Коментар


          • А по кой начин, едното изключва другото ... ???
            Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
              На прав път си, напоследък не е ясна ползата от висшето образование, а особено пък за този бранш. Като си почнал, продължи в същия дух, намирай си клиенти, опитай се да развиеш бизнес, с времето ще се понаучиш и сам ще имаш по-добра представа дали ти трябва висше и какво и къде да е то. За мен в момента научаваш повече отколкото в който и да е университет.
              Абсолютни глупости са това.

              Винаги има полза от образованието.
              The weak are meat and the strong do eat.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
                На прав път си, напоследък не е ясна ползата от висшето образование, а особено пък за този бранш. Като си почнал, продължи в същия дух, намирай си клиенти, опитай се да развиеш бизнес, с времето ще се понаучиш и сам ще имаш по-добра представа дали ти трябва висше и какво и къде да е то. За мен в момента научаваш повече отколкото в който и да е университет.
                Благодаря ти за отговора. Далеч съм от мисълта, че съм връх в дизайна, има какво да уча още, но смея да твърдя, че 80% от материала, който знам, съм го учил и упражнявал сам вкъщи. Имам приятел, заяършихме гимназия заедно, в момента е главен дизайнер в софиийска фирма и вади никак не лоши пари за българските стандарти, което пак ме навежда на мисълта, че не е невъзможно в крайна сметка.
                Предпочитам да се сертифицирам в нещо като бизнес мениджмънт, предприемачество и т.н. - да посещавам семонари, интензивни курсове. Аз нямам съмнения относно компютърните ми умения, но определено има какво да уча за бизнеса.
                Друго нещо, което ме спира са огромните данъци и цени в Дания. Ако тук ще ми струяа 1500 лева да платя на програмист за iOS апликация да речем, там дори не ми се мисли колко ще е. Тук данъците са ниски, не тряжват много средства и дори да се проваля, бяма да е такъв проблем да започна отново.
                Ще се радвам да чуя мнението ти и се надявам да се получи добра дискуси.я.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                  Младеж нещо яко послъгваш.Пишеш че си на 19 което означава че през това лято си завършил средно образование.Кога стана калайджия и кога ти почерня задника!!!!Кога ходи до Дания кога похарчи парите на родителите си кога се върна кога си намери работа и кога те уволниха щото нещата не ти се връзват.Вземи се в ръце и реши дали ще учиш и какво ще работиш.Вече си голям и не искай някой да те дондурка и да ти казва какво да правиш.Живеем в свободна държава ти си вземаш решенията и после сам си сърбаш попарата.Няма какво да хленчиш във форума.Явно казармата трябва да се върне за да може ония с фуражките да ви оправят главите щото сами не можете.
                  Слушай кво, пич, нито ще ти се доказвам, нито ти търся одобрението. Завърших средното си образование това лято, но със спокойствие и кеф излязох на трудовия паьар. Това че малкия ти ум не го побира си е лично твой проблем.
                  Моля въздържай се от коментари за по-нататък.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от gbnikolov Разгледай мнение
                    Добър ден,
                    Нека започна първо с това, че съм на 19 години, уча в Дания, специалност "Мултимедиен дизайн", преди това завърших частна гимназия в областта на графичния дизайн, програмиране и 3д анимация в София.
                    Дания ми харесва, но определено не е моето място . Чуствам се далеч от всичко, което обичам и не смятам, че преместване в друг университет и дори друга държава ще оправи положението. Съвсем наскоро в главата ми започна да се върти идеята да се прибера в България. Не след като завърша - сега.
                    Какво ви е мнението за тежестта на дипломата в моя случай? Месец след пристигането ми намерих работа като графичен дизайнер за компания, разработваща компютърни игри. Два месеца по-късно ме уволниха и започнах да приемам поръчки като дизайнер на свободна практика. Резултатът - два онлайн корпоративни сайта.
                    Аз не се притеснявам, че ще намеря работа като дизайнер тук - притеснява ме какво ще правя когато реша да започна нещо свое, свой бизнес? Дълбок о в себе си знам, че там ще ми е по-лесно, но отново стигам до извода, че там не ми харесва.
                    Според вас има ли смисъл изобщо да се взима тази диплома там? Дания е адски скъпа държава и средствата на родителите ми се изядоха буквално за месеци - в момента единствения начин е да работя и да се издържам сам. Но защо? Какво ще ми даде тази диплома, след като вече работя спокойно по различни проекти?
                    Малко разхвърляно и дълго се получи, но се надявам да срещна акуратни и интелигентни отговори, защото съм на кръстопът.
                    Благодаря на всички отговорили предварително.
                    Неуместен коментар?
                    На прав път си, напоследък не е ясна ползата от висшето образование, а особено пък за този бранш. Като си почнал, продължи в същия дух, намирай си клиенти, опитай се да развиеш бизнес, с времето ще се понаучиш и сам ще имаш по-добра представа дали ти трябва висше и какво и къде да е то. За мен в момента научаваш повече отколкото в който и да е университет.

                    Коментар


                    • Младеж нещо яко послъгваш.Пишеш че си на 19 което означава че през това лято си завършил средно образование.Кога стана калайджия и кога ти почерня задника!!!!Кога ходи до Дания кога похарчи парите на родителите си кога се върна кога си намери работа и кога те уволниха щото нещата не ти се връзват.Вземи се в ръце и реши дали ще учиш и какво ще работиш.Вече си голям и не искай някой да те дондурка и да ти казва какво да правиш.Живеем в свободна държава ти си вземаш решенията и после сам си сърбаш попарата.Няма какво да хленчиш във форума.Явно казармата трябва да се върне за да може ония с фуражките да ви оправят главите щото сами не можете.

                      Коментар


                      • Аа по малкият ми брат е на 22 и учи в лондон от три гони икономика и политика...пълен отличник...от две години се запалил по кино о фото дизайн...нки такива...исега прекъсва зарязва всичко и се прехвърля в калифорния в университет по тия дивотии и започва на ново.......Всички саму бесни но той казва ....винаги мога да завърша тази глупост но нее моето място там.....Намери твоето място кадето си щастлив ТИ.....това е ключът !
                        Животът е огледало.....усмихвай се

                        Коментар


                        • Готин си и направи това което считаш ти за правилно....животът е твой....поеми отговорност...и щети Отлекне....повярвай си...добър си щесе справиш... и тогава щетие по яко....Желая ти успех
                          Животът е огледало.....усмихвай се

                          Коментар


                          • Съвет за висше образование

                            Добър ден,
                            Нека започна първо с това, че съм на 19 години, уча в Дания, специалност "Мултимедиен дизайн", преди това завърших частна гимназия в областта на графичния дизайн, програмиране и 3д анимация в София.
                            Дания ми харесва, но определено не е моето място . Чуствам се далеч от всичко, което обичам и не смятам, че преместване в друг университет и дори друга държава ще оправи положението. Съвсем наскоро в главата ми започна да се върти идеята да се прибера в България. Не след като завърша - сега.
                            Какво ви е мнението за тежестта на дипломата в моя случай? Месец след пристигането ми намерих работа като графичен дизайнер за компания, разработваща компютърни игри. Два месеца по-късно ме уволниха и започнах да приемам поръчки като дизайнер на свободна практика. Резултатът - два онлайн корпоративни сайта.
                            Аз не се притеснявам, че ще намеря работа като дизайнер тук - притеснява ме какво ще правя когато реша да започна нещо свое, свой бизнес? Дълбок о в себе си знам, че там ще ми е по-лесно, но отново стигам до извода, че там не ми харесва.
                            Според вас има ли смисъл изобщо да се взима тази диплома там? Дания е адски скъпа държава и средствата на родителите ми се изядоха буквално за месеци - в момента единствения начин е да работя и да се издържам сам. Но защо? Какво ще ми даде тази диплома, след като вече работя спокойно по различни проекти?
                            Малко разхвърляно и дълго се получи, но се надявам да срещна акуратни и интелигентни отговори, защото съм на кръстопът.
                            Благодаря на всички отговорили предварително.
                            Неуместен коментар?
                          Working...
                          X