IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моля за съдействие

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от UNSS Разгледай мнение
    момент 0, Кошница0=100лв

    момент1, Кошница1=Кошница0*(1+инфлация), Лева1=Лева0(1+лихва)

    в момент1 имаш колко кошници?
    Отговор - (1+лихва)/(1+инфлация)
    що не се чете

    Коментар


    • Може ли и съдействие по методите на решаване на останалите 2 задачи - за ГЛП на търг. кредити и сложното олихвяване. Благодаря предварително!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
        Накара ме да се замисля. Като се замисля обаче, пак същото. Смятам, че моят отговор е верен. Ама няма мноо да ми вервате. Тези компютри ни егаха мааата на творчеството.
        момент 0, Кошница0=100лв

        момент1, Кошница1=Кошница0*(1+инфлация), Лева1=Лева0(1+лихва)

        в момент1 имаш колко кошници?
        Отговор - (1+лихва)/(1+инфлация)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от XY Разгледай мнение
          Реалният лихвен процент е 1+номинален / 1+ инфлация = 1.11 / 1.05 = 5.71 %
          Накара ме да се замисля. Като се замисля обаче, пак същото. Смятам, че моят отговор е верен. Ама няма мноо да ми вервате. Тези компютри ни егаха мааата на творчеството.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от XY Разгледай мнение
            Реалният лихвен процент е 1+номинален / 1+ инфлация = 1.11 / 1.05 = 5.71 %
            Благодаря много, това ме мъчеше доста време! Ще го запомня!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
              Стига бре Пиши двойка да го еВа. Кое не е вярно?
              Реалният лихвен процент е 1+номинален / 1+ инфлация = 1.11 / 1.05 = 5.71 %
              Мнението не е препоръка за сделки!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                Жалко е, че не можеш да сметнеш такива елементарни неща, а предполагам си 3-4 курс. А това, че ги няма в учебника, което ме съмнява, не е оправдание, да не си направиш труда да потърсиш начина на решаване на тези задачи в интернет.
                Съжалявам, мога да ти кажа верните отговори, но за теб ще е по-полезно да се помъчиш сам да ги намериш
                Благодаря за нравствените напътствия, но ми е необходима помощ. Сега започвам обучението си, до преди месец не бях отварял учебник по финанси. В учебника наистина няма методите за решаване, затова и попитах за помощ. В интернет съм отделил няколко часа, но не успях да намеря решението. Единственото, което искам е съдействие! Благодаря!
                Last edited by 1914; 30.11.2012, 09:33.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                  Наивник, единият отговор ти е верен, другият не е.
                  Стига бре Пиши двойка да го еВа. Кое не е вярно?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                    Братле, ей ти първите 2, ако друг не е помогнал като се освободя ще дам другите
                    Наивник, единият отговор ти е верен, другият не е.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от WooHoo Разгледай мнение
                      Канарян не ми пречи, Захариев да не го чете
                      Неудобно ми е наистина, но направо съм в задънена улица, някъде не схващам нещо и не знам къде.
                      Жалко е, че не можеш да сметнеш такива елементарни неща, а предполагам си 3-4 курс. А това, че ги няма в учебника, което ме съмнява, не е оправдание, да не си направиш труда да потърсиш начина на решаване на тези задачи в интернет.
                      Съжалявам, мога да ти кажа верните отговори, но за теб ще е по-полезно да се помъчиш сам да ги намериш

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от WooHoo Разгледай мнение
                        Здравейте!
                        Затруднявам се при следните 4 типа задачи:

                        1.Финансово брокерска къща “Свищов” емитира валутна опции, при следните параметри: Вид на опцията – кол; Опционна премия - 10 BGN/контракт; Валутен актив – 1000 GBP; Цена на упражняване 3,20 BGN/GBP. Да се посочи финансовият резултат за емитента в случай, че в деня на падежа на опцията спот курсът е 3,24 BGN/GBP.

                        a) -10
                        b) -20
                        c) -30
                        d) 0
                        e) 10

                        -30. Дава правото на някой да купи GBP при курс 3.20. При Курс 3.24 е на -40. Взел е премия 10, следователно -30.

                        2.Определете размера на реалния лихвен процент при положение, че: номиналния годишен лихвен процент = 11% ; годишния темп на инфлацията е = 5% ;
                        4,71%
                        5,75%
                        5,51%
                        4,71%
                        5,71%

                        Реален= (ном-инфл)/(1+инфл)= (11%-6%)/(1+6%)=4.71%

                        .
                        Братле, ей ти първите 2, ако друг не е помогнал като се освободя ще дам другите

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
                          Нали осъзнаваш, че Канарян чете форума?
                          Канарян не ми пречи, Захариев да не го чете
                          Неудобно ми е наистина, но направо съм в задънена улица, някъде не схващам нещо и не знам къде.

                          Коментар


                          • Нали осъзнаваш, че Канарян чете форума?
                            The weak are meat and the strong do eat.

                            Коментар


                            • Моля за съдействие

                              Здравейте!
                              Затруднявам се при следните 4 типа задачи:

                              1.Финансово брокерска къща “Свищов” емитира валутна опции, при следните параметри: Вид на опцията – кол; Опционна премия - 10 BGN/контракт; Валутен актив – 1000 GBP; Цена на упражняване 3,20 BGN/GBP. Да се посочи финансовият резултат за емитента в случай, че в деня на падежа на опцията спот курсът е 3,24 BGN/GBP.

                              a) -10
                              b) -20
                              c) -30
                              d) 0
                              e) 10

                              2.Определете размера на реалния лихвен процент при положение, че: номиналния годишен лихвен процент = 11% ; годишния темп на инфлацията е = 5% ;
                              4,71%
                              5,75%
                              5,51%
                              4,71%
                              5,71%

                              3.Чрез използване на сложно олихвяване определете дължимата лихва по кредит при следните параметри: К - размер на кредита: 20000 НЛ - годишна норма на лихвата: 10,0% Т - период в години: 10,0
                              874,8492
                              1874,8492
                              31874,8492
                              38874,8492
                              41874,8492

                              4.Отпусната е търговски кредит при условие: отстъпка при предсрочно изплащане 2% ; срок на търговския кредит в дни 70 ; максимален срок за предварително издължаване в дни 5 ; дни в годината 365 Определете годишния лихвен процент по търговските кредити с капитализация
                              11,91%
                              12,01%
                              12,11%
                              12,21%
                              12,31%

                              Ще ви бъда много благодарен да ми помогнете с решаването. Не мога да намеря методите за решаване в учебника.
                            Working...
                            X