IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Bалутен борд, платежен баланс и..

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от UNSS Разгледай мнение
    да одиш да се напиеш некъде и да олабиш напрежението
    Ами нормално напрежение - глей с кви глупости им пълнят главите на студентите. Абсолютна фантасмагория на икономика. То е ясно, че образованието е вредно - някой си измислил сложни думички и си съчинил теории дето всеки ден виждаме, че не работят.

    Та - да не ти пука за изпита. Това са пълни глупости. Специално за валутния борд - може да питаш професора си как така лесно се фиксира валута. Дали това е фикс срещу залога в местната централна банка или срещу всичките единици които се използват за залог. Така де - виждаме Супер Марио излива трилиони евра за една години и на същия принцип трябва да намерим и левовете които да ги покрият. Нали сме в борд..Или покриваш като печаташ, или оскъпяваш курса. Та затва - валутния борд е пълен смях като теория
    I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

    Коментар


    • В кой курс си ако не е тайна майна?

      Първоначално изпратено от Valentin458 Разгледай мнение
      а, аз ти казвам, че държавата е на този хал заради самите хора, които нямат елементарна култура, дори румънците и украйнците са 10 пъти по-културни и от там задружни от нас. така ли те е възпитавала майка ти, да се бъркаш в живота на хората? да си видял някъде да съм искал съвет, какво и как да уча? щом на входният изпит по география имам шестица съм се оправял някак си.. но изпита ми е в понеделник, няма как да науча 600 страници за 2 дена, в предишните седмици учих за други и изобщо излишни обяснения ме караш да ти пиша, което ме дразни. като сте толкова знаещи, използвайте си знанията да направите милиони, ако можете, да се докажете и толкова.. ама познайте, няма успели хора, които да седят по форуми, още повече да правят сметки на другите. така че, концертирайте се върху вашите си проблеми и цели, и не ръсете много акъл, кво, как, че никой не обича дървени философи. ай, лека вечер, по-живо по-здраво и заключете тая малоумна тема.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Valentin458 Разгледай мнение
        а, аз ти казвам, че държавата е на този хал заради самите хора, които нямат елементарна култура, дори румънците и украйнците са 10 пъти по-културни и от там задружни от нас. така ли те е възпитавала майка ти, да се бъркаш в живота на хората? да си видял някъде да съм искал съвет, какво и как да уча? щом на входният изпит по география имам шестица съм се оправял някак си.. но изпита ми е в понеделник, няма как да науча 600 страници за 2 дена, в предишните седмици учих за други и изобщо излишни обяснения ме караш да ти пиша, което ме дразни. като сте толкова знаещи, използвайте си знанията да направите милиони, ако можете, да се докажете и толкова.. ама познайте, няма успели хора, които да седят по форуми, още повече да правят сметки на другите. така че, концертирайте се върху вашите си проблеми и цели, и не ръсете много акъл, кво, как, че никой не обича дървени философи. ай, лека вечер, по-живо по-здраво и заключете тая малоумна тема.
        да одиш да се напиеш некъде и да олабиш напрежението

        Коментар


        • Първоначално изпратено от rado 42 Разгледай мнение
          Опитвам се да ти кажа да си седнеш на д-то и да научиш това , дето не знаеш. Да прочетеш ония 600 стр. и да си вземеш дипломата знаещ . Пари се правят със знания , не с диплома. И е добре да разбереш това по лесния начин , щото по трудния се пада от много високо. Но..... твоя си работа.
          А това не е поговорка , а клише. Има разлика.

          а, аз ти казвам, че държавата е на този хал заради самите хора, които нямат елементарна култура, дори румънците и украйнците са 10 пъти по-културни и от там задружни от нас. така ли те е възпитавала майка ти, да се бъркаш в живота на хората? да си видял някъде да съм искал съвет, какво и как да уча? щом на входният изпит по география имам шестица съм се оправял някак си.. но изпита ми е в понеделник, няма как да науча 600 страници за 2 дена, в предишните седмици учих за други и изобщо излишни обяснения ме караш да ти пиша, което ме дразни. като сте толкова знаещи, използвайте си знанията да направите милиони, ако можете, да се докажете и толкова.. ама познайте, няма успели хора, които да седят по форуми, още повече да правят сметки на другите. така че, концертирайте се върху вашите си проблеми и цели, и не ръсете много акъл, кво, как, че никой не обича дървени философи. ай, лека вечер, по-живо по-здраво и заключете тая малоумна тема.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Valentin458 Разгледай мнение
            мне, прекалено са малко парите там, но и до там няма да се доберете, зубрачи не се котират.

            имаше една поговорка, не хвърляй камък по лайното, че ще се опръскаш.. е направо се олях..

            П.С

            след като цялата тема се обърна на спам , ще помоля още веднъж модератора да изтрие всички мнения след "НАИВНИК" и да заключи темата или да я изтрие. благодаря на пича, който ми отговори подробно на лични.
            Опитвам се да ти кажа да си седнеш на д-то и да научиш това , дето не знаеш. Да прочетеш ония 600 стр. и да си вземеш дипломата знаещ . Пари се правят със знания , не с диплома. И е добре да разбереш това по лесния начин , щото по трудния се пада от много високо. Но..... твоя си работа.
            А това не е поговорка , а клише. Има разлика.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от rado 42 Разгледай мнение
              "Тежко , тежко , вино дайте..."
              Току виж и министър стане с този начин на мислене. ТежкО ни !!!

              П.П. А нас ни трият...


              мне, прекалено са малко парите там, но и до там няма да се доберете, зубрачи не се котират.

              имаше една поговорка, не хвърляй камък по лайното, че ще се опръскаш.. е направо се олях..

              П.С

              след като цялата тема се обърна на спам , ще помоля още веднъж модератора да изтрие всички мнения след "НАИВНИК" и да заключи темата или да я изтрие. благодаря на пича, който ми отговори подробно на лични.
              Last edited by Valentin458; 05.10.2012, 20:36.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Flanker Разгледай мнение
                Мнения: 2
                Днес, 15:16

                etc
                модератора е разчистил глупостите ви, ето кво бях ти писал, дано ти помогне.

                размиваш ме казах единственно, че на запад са развити, понеже хората са културни, спазват някакво поведение, а ти незнайно защо си изля автобиографията.
                Ако беше толкова загрижен за знанията на кадрите, щеще да държиш сметка на турците, които завършват без да знаят грам български, за професорите които взимат пари и задяват студентки..но теб те е яд, че има много по-заможни и успели хора с н-пъти по-малко знания.. но така е устроен света, един от милиардерите дето управлява 55,000 души, не може да чете, но пък е много добър с хората, т.е не е асоциален тип като теб. така че, не ми пука, че ми осра темата, явно това те прави щаслив. разликата е че в България дипломата нищо не струва, ако познаваш точните хора, можеш и 10 да си купиш.. а ти продължавай да се заяждаш с хората, със сигурност това е „пътят“ към успеха.


                ЛС от пича
                "Тежко , тежко , вино дайте..."
                Току виж и министър стане с този начин на мислене. ТежкО ни !!!

                П.П. А нас ни трият...
                Last edited by rado 42; 05.10.2012, 20:01.

                Коментар


                • Мнения: 2
                  Днес, 15:16

                  etc
                  модератора е разчистил глупостите ви, ето кво бях ти писал, дано ти помогне.

                  размиваш ме казах единственно, че на запад са развити, понеже хората са културни, спазват някакво поведение, а ти незнайно защо си изля автобиографията.
                  Ако беше толкова загрижен за знанията на кадрите, щеще да държиш сметка на турците, които завършват без да знаят грам български, за професорите които взимат пари и задяват студентки..но теб те е яд, че има много по-заможни и успели хора с н-пъти по-малко знания.. но така е устроен света, един от милиардерите дето управлява 55,000 души, не може да чете, но пък е много добър с хората, т.е не е асоциален тип като теб. така че, не ми пука, че ми осра темата, явно това те прави щаслив. разликата е че в България дипломата нищо не струва, ако познаваш точните хора, можеш и 10 да си купиш.. а ти продължавай да се заяждаш с хората, със сигурност това е „пътят“ към успеха.


                  ЛС от пича

                  Коментар


                  • Ами, учителя е доста принципен.. и ако му напиша че ролята на платежният баланс при валутният борд е никаква, ще ме скъса отново, иска и по двата въпроса. Бях болнични 3 месеца, учих по други предмети.. а при него се учи само с присъствие, учебника му е 600 страници така че, ако може по-олигофренски да ме светнете,ще съм ви задължен! на пожар е работата, не мога да се явя на държавен заради този изпит.


                    п.с университета е ПУ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Valentin458 Разгледай мнение
                      Здравейте! Имам нужда от малко помощ с изпита по международни финанси, че не мога да намеря точната информация..

                      1. Каква е връзката между курсовете спот и форуърд. Пише автоматично 2, ако се пишат определенията, иска единствено връзката между тях.

                      2. Роля на платежният баланс при паричният съвет (валутен борд).

                      3. Сравнение между фиксиран и плаващ курс. И пак иска единствено сравнения, при определяне къса на момента.

                      ще съм ви много задължен, че за трети път ме къса, а бях болнични по време на лекциите му и не мога да намеря информацията. благодаря
                      В кой университет си ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Valentin458 Разгледай мнение
                        Здравейте! Имам нужда от малко помощ с изпита по международни финанси, че не мога да намеря точната информация..

                        1. Каква е връзката между курсовете спот и форуърд. Пише автоматично 2, ако се пишат определенията, иска единствено връзката между тях.

                        2. Роля на платежният баланс при паричният съвет (валутен борд).

                        3. Сравнение между фиксиран и плаващ курс. И пак иска единствено сравнения, при определяне къса на момента.

                        ще съм ви много задължен, че за трети път ме къса, а бях болнични по време на лекциите му и не мога да намеря информацията. благодаря
                        1. Лихва и време
                        2. Никаква
                        3. Сравняваш ЛеФ/Евро и ЛеФ/долар и си готов

                        Навремето късаха по 3 пъти бре

                        Коментар


                        • Bалутен борд, платежен баланс и..

                          Здравейте! Имам нужда от малко помощ с изпита по международни финанси, че не мога да намеря точната информация..

                          1. Каква е връзката между курсовете спот и форуърд. Пише автоматично 2, ако се пишат определенията, иска единствено връзката между тях.

                          2. Роля на платежният баланс при паричният съвет (валутен борд).

                          3. Сравнение между фиксиран и плаващ курс. И пак иска единствено сравнения, при определяне къса на момента.

                          ще съм ви много задължен, че за трети път ме къса, а бях болнични по време на лекциите му и не мога да намеря информацията. благодаря
                          Last edited by Valentin458; 05.10.2012, 14:42.
                        Working...
                        X