IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте платформа

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Възможността за търговия на маржин можеш да ползваш, ако искаш. Не е задължително. Относно дей трейдър правилото - не можеш да отвориш повече от 3 сделки в рамките на 5 последователни работни дни. Това не значи, че ако отвориш 3 сделки в петък, следващия работен ден (понеделник) ще можеш да отвориш отново - ще можеш чак другия петък, когато са минали 5те работни дни, за които споменах по-горе.

    Относно насрещната страна - при реално търгуване с акции имаш насрещна страна някой на борсата (реален човек), който купува или продава. Всяка покупка на акции от теб е свързана с продажбата им от някой друг. Ако си имаш работа с нисколиквидни акции, е голямо шоу като искаш да затвориш позиция (затваряш трудно и на непредсказуема цена).
    При различните инвестиционни посредници подобен вид търговия е уреден с инструмента "договор за разлика" (CFD - contract for difference). Тези договори не се търгуват на борсата, а "виртуално" на сървърите на доставчика. Т.е. когато ти натиснеш "купи" на сървъра се записва, че си купил договор за разлика на цена Х (цената на актива) и започваш да се надяваш цената да се вдигне, за да касираш печалба. При посредника нещата стоят обратното - твоето "купи" при него задейства продажба на дадения договор приблизително на цената, на която ти купуваш. Реално не притежаваш нищо, освен договорка между теб и него за изплащане на разликата между цена купи и продай към някой от вас (зависи кой печели и кой не).
    Last edited by Lupus; 27.08.2015, 20:28.

    Коментар


    • Благодаря и на двама ви. Тоя марджин нещо не ме кефи за сега, че е много рискован и с него още повече щях да го изям

      Коментар


      • Първоначално изпратено от checho Разгледай мнение
        След днешното развитие на пазарите, имам 2 въпроса:
        1. Имате ли представа дали ИБ има опция, като се доближи или удари Trailing Stop-a чрез мобилния апп или по мейл да получиш съобщение, за да потвърдиш, че искаш да продаваш
        2. Имам кеш акаунт при тях, и много ме дразни, че като затворя позици и трябва да чакам няколко дни за да постъпи кеша в акаунта и да мога отново да търгувам. Някакви съвети за това?
        Щом е кеш акаунта си чакаш трите дни сетълмент, за да си видиш парите.Като на нашата имитация на борса бииш ли ма начи Ако искяш веднага да разполагаш с печалбата си откриваш маржин сметка и те така.

        Виждам , че маймунека вече тъи е отговорил .
        Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от checho Разгледай мнение
          Аз не мисля, че има общо с patter day traidning rule. Доколкото видях този rule, не ти дава да продаваш повече от 3 позиции на ден, а на мен проблема не ми беше с пробдажбата, а имам проблем с това, че сега трябва да чакам няколко дни за да имам достъп до кеш-а за да търгувам отново.

          А относно лука , не мисля, че съм го нагазил, нито съм ползвал марджини. Просто би била удобна опция, да ти се изпрати, съобщение "хей, тука работата стана зле, искаш ли да продаваш".

          Стопа беше на маркет да, защо питаш?
          Аз нищо не питам. Обяснявам ти само как стоят нещата при ИБ
          Кеш акаунт - чакаш Т+2
          Марджин акаунт не чакаш
          Марджин акаунт с 25К дейтрейдваш.
          ИБ не праща уведомления за нищо. Когато са застрашени ликвидират. Когато са пак застрашени - пак ликвидират.
          Обаждат се само, когато и на тях им е трудно да ликвидират. Имал съм и такъв случай

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
            Решаваш си проблема с pattern day trader rule. 25K долари.
            А иначе няма предупреждение при ИБ. Видят ли те, че си нагазил лука веднага те ликвидират, без марджин колове и други простотии.
            Трейлинг стопът предполагам е бил на маркет.
            Аз не мисля, че има общо с patter day traidning rule. Доколкото видях този rule, не ти дава да продаваш повече от 3 позиции на ден, а на мен проблема не ми беше с пробдажбата, а имам проблем с това, че сега трябва да чакам няколко дни за да имам достъп до кеш-а за да търгувам отново.

            А относно лука , не мисля, че съм го нагазил, нито съм ползвал марджини. Просто би била удобна опция, да ти се изпрати, съобщение "хей, тука работата стана зле, искаш ли да продаваш".

            Стопа беше на маркет да, защо питаш?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от checho Разгледай мнение
              Можеш ли да си малко по изчерпателен? 25000 какво лв,$? За какво и как, и кой проблем от двата ще решат?
              При такова число няма значение дали е в левове или долари.

              Коментар


              • Какво ще рече насрещна страна=тоест ти слагаш с ливъридж 100 и в общи линии имаш Х100, обаче позицията ти е на загуба и ако искаш да я задържиш, трябва да депозираш още до сумата?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Diamorph Разгледай мнение
                  Понеже съм сравнително нов може ли да ми го обясниш по-подробно?
                  това и към двамата, извинявам се, но съм нов и искам да съм наясно
                  почни с нещо по-безопасно като акции, без маржин и с малка сума
                  “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                  Коментар


                  • Понеже съм сравнително нов може ли да ми го обясниш по-подробно?
                    това и към двамата, извинявам се, но съм нов и искам да съм наясно

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Diamorph Разгледай мнение
                      Да попитам, но от какво точно печелят сайтовете с платфори за борсава търговия. Говоря за тези без комисионна, а уж разчитащи само на спред. Откъде още имат печалба?
                      ами освен липсата на комисионни получаваш и голям маржин в следствие на
                      което може да си загубиш парите по-бързо и лесно, а те застават като насрещна страна,
                      твоята загуба се превръща в тяхна печалба
                      “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Diamorph Разгледай мнение
                        Да попитам, но от какво точно печелят сайтовете с платфори за борсава търговия. Говоря за тези без комисионна, а уж разчитащи само на спред. Откъде още имат печалба?
                        Много често сделките на клиентите им не стигат до открития пазар, а се извършват "виртуално" при тях. Т.е. на всяка твоя позиция "купи", при тях на сървърите им се отваря "продай". Твоята печалба за тях е загуба и обратното. Статистиката, обаче, е на тяхна страна.

                        Коментар


                        • Да попитам, но от какво точно печелят сайтовете с платфори за борсава търговия. Говоря за тези без комисионна, а уж разчитащи само на спред. Откъде още имат печалба?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от checho Разгледай мнение
                            Можеш ли да си малко по изчерпателен? 25000 какво лв,$? За какво и как, и кой проблем от двата ще решат?
                            Решаваш си проблема с pattern day trader rule. 25K долари.
                            А иначе няма предупреждение при ИБ. Видят ли те, че си нагазил лука веднага те ликвидират, без марджин колове и други простотии.
                            Трейлинг стопът предполагам е бил на маркет.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                              25000 и си решаваш проблема
                              Можеш ли да си малко по изчерпателен? 25000 какво лв,$? За какво и как, и кой проблем от двата ще решат?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от checho Разгледай мнение
                                След днешното развитие на пазарите, имам 2 въпроса:
                                1. Имате ли представа дали ИБ има опция, като се доближи или удари Trailing Stop-a чрез мобилния апп или по мейл да получиш съобщение, за да потвърдиш, че искаш да продаваш
                                2. Имам кеш акаунт при тях, и много ме дразни, че като затворя позици и трябва да чакам няколко дни за да постъпи кеша в акаунта и да мога отново да търгувам. Някакви съвети за това?
                                25000 и си решаваш проблема

                                Коментар

                                Working...
                                X