IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

В какво бихте вложили 5-6000 лв?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Е-е-е - 30% на годинае доходност, без въобще да се занимаваш... малко множко, ърм?

    На БФБ може да докараш около 12-15% от дивиденти на годишна база - ако поскъпнат книжата - може още 15-38-50%, ама не е толкова лесно, нито сигурно...
    абе Императоре, що объркаш човека, като му предлагаш артии. Ами той е начинаещ, едва ли ще издържи спад от 15% ... трябва му сигурност в тоя бъркоч. Според мен - депозит във валута и ... поне няма да загуби
    Щото сегашните вложения в артии, дори и в злато са си рискови. Пък и не му знаеш профила. Сиреч, за колко време може, да ги прежали тези кинти и до колко спад може да понесе без да започне да псува и паникьосва ... Не е за секи тая ми ти работа, нали импе. Е, ако Катрин Зита Джонс ни дойде на помощ, може да се прежалим

    Коментар


    • Е-е-е - 30% на годинае доходност, без въобще да се занимаваш... малко множко, ърм?

      На БФБ може да докараш около 12-15% от дивиденти на годишна база - ако поскъпнат книжата - може още 15-38-50%, ама не е толкова лесно, нито сигурно...
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от KSS Разгледай мнение
        Здравейте
        Сигурно ви е смешен въпросът, може би доста от вас са заможни, но наистина става дума само за 5-6 хиляди лева. Аз по принцип си се занимавам с разни неща (покупко-продажби) от които се изхранвам, но ме интересува ако заделям по нещо, в какво според вас мога да вложа сума от около 5000 лв, което да ми носи поне 30% печалба на годишна база, без да ми отнема повече от час/два на ден?
        Понеже имам опит само в онлайн търговията, а във валутната търговия и разните други борси, не вярвам да направя нещо, надявам се някой да подхвърли някоя друга идея, която може да свърши работа, каквато и да е тя.
        Благодаря предварително.
        В образование. В смисъл, практическо, да видиш какво правят другите, как се справят, как се провалят, да се научиш от техните грешки, практически, безплатно. За тези пари може да си направиш много прилична подборка тематични книжки, които, освен, че са дълготрайни, ами, ще ти отворят пътя към много повече. И, още, тях можеш да ги използваш стотици пъти, да ги завещаеш, и няма да дължиш данъци. Иначе, да разчиташ от тях да завъртиш пари, и да натрупаш ... не, че не е възможно, но, пари се правят и се харчат, обучението само се трупа и, което е дори по-важното, то ти е най-многостранният, интердисциплинарен капитал. За обучение във училище ще ти трябва и много повече пари, и не можеш сам да избираш всичко, което да учиш, и трябва да им спазваш режими, програми...Тук си напълно независим, когато е важно да получиш умението, но, не робуваш и не държиш да вземеш диплома, че да се дуеш с нея.
        Така бих постъпил аз.
        Или, например, да поразтърсиш /още се намират/ да придобиеш права над индустриална собственост, например - патенти, полезни модели, такива неща - които да използваш, в последствие, по същество. Обаче, там възниква проблемът със сроковете на действие, много трябва да си отваря очите човек...

        Дано съм ти бил полезен.

        Коментар


        • в долари на лихва, за два-три месеца, понеже еврото в тоя интервал, е вероятно да даде "фира"

          Коментар


          • Първоначално изпратено от KSS Разгледай мнение
            Здравейте
            Сигурно ви е смешен въпросът, може би доста от вас са заможни, но наистина става дума само за 5-6 хиляди лева. Аз по принцип си се занимавам с разни неща (покупко-продажби) от които се изхранвам, но ме интересува ако заделям по нещо, в какво според вас мога да вложа сума от около 5000 лв, което да ми носи поне 30% печалба на годишна база, без да ми отнема повече от час/два на ден?
            Понеже имам опит само в онлайн търговията, а във валутната търговия и разните други борси, не вярвам да направя нещо, надявам се някой да подхвърли някоя друга идея, която може да свърши работа, каквато и да е тя.
            Благодаря предварително.
            6000 кинта, които съм вложил и от които съм много доволен бяха за 1 месец из Европа със сина ми

            Коментар


            • Първоначално изпратено от educator
              Може ли малко уточнение? Да ги инвестирате пасивно, или да придобиете нещо, което да ви служи, и да го изпозвате за получаване на доходи?
              Няма значение. Интересувам се от всякакви идеи, дори за производство на нещо, търговия с някакви сезонни по-дълготрайни храни или други неща, всяка идея може да ми е от полза, от някой който я е изпитал.

              Коментар


              • В какво бихте вложили 5-6000 лв?

                Здравейте
                Сигурно ви е смешен въпросът, може би доста от вас са заможни, но наистина става дума само за 5-6 хиляди лева. Аз по принцип си се занимавам с разни неща (покупко-продажби) от които се изхранвам, но ме интересува ако заделям по нещо, в какво според вас мога да вложа сума от около 5000 лв, което да ми носи поне 30% печалба на годишна база, без да ми отнема повече от час/два на ден?
                Понеже имам опит само в онлайн търговията, а във валутната търговия и разните други борси, не вярвам да направя нещо, надявам се някой да подхвърли някоя друга идея, която може да свърши работа, каквато и да е тя.
                Благодаря предварително.
              Working...
              X