IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ за една задача

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
    Нинче, давай да видим дъл не са текущите пасиви 400 и да си стискаме ръцете на отговор 480
    Ако се падне пак задача със същото условие ще видя дали е 480,аз отбелязах последният път 450,но не е за съжаление .
    Утре като решавам друг тест гаранция ще се падне и друга такава с различни данни и ще видим.
    Благодаря!

    Коментар


    • Нинче, давай да видим дъл не са текущите пасиви 400 и да си стискаме ръцете на отговор 480

      Коментар


      • Отговорът е 218,(18) хил. и нито стотинка повече. Такъв отговор няма обаче... Има грешка в учебника ти или не си дала задачата правилно.
        Мнението не е препоръка за сделки!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nina_vr18 Разгледай мнение
          ....
          Теста е по Управление капиталите на фирмата и няма общо със счетоводсто,не знам защо така си решил....
          За съжаление е пряко свързан със счетоводството и това, че е тест към друг предмет не променя нещата ....

          Обаче и аз не мога да се справя с така даденото условие ...

          Мога да ти препоръчам да разгледаш стария НСС 13 ( новият е друг и касае проблемите по несъстоятелност и ликвидация ) и съответните формули за анализ на финансовото състояние ...Получава се уравнение с едно неизвестно чието решение не попада във верните ти отговори :

          http://im.cablebg.net/clients/nss13-98.htm
          Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nina_vr18 Разгледай мнение
            За Вас може да са елементарни,за мен тази специално не е и досега никой не ми е дал отговор.Не смятам,че който и да е е нормално да коментира поведението ми след като се вижда,че не съм на линия.
            Аз имам конкретен въпрос,за хората които си направиха труда да ми отделят време им благодаря искрено,а тези които си нямат друга работа,освен да пишат глупости,няма да коментирам повече.
            Аз съм възпитан човек и не смятам,че след като някой ме засяга трябва да си мълча особено,когато не е прав.Не стига,че с нищо не допринася,ами и коментира поведението ми.Аз не го разбирам това.
            Теста е по Управление капиталите на фирмата и няма общо със счетоводсто,не знам защо така си решил.
            Колко в мен нещо спи или е будно има кой да прецени.
            За хората,които ще пишат по-късно съжалявам,че няма да съм си вкъщи пред компютъра и няма да мога да им благодаря веднага.(това в кръга на шегата,разбира се).
            И така на тези,които имат какво да кажат по въпроса с тази задача,ще съм искрено благодарна,защото наистина ми е важно.
            Хубава вечер на всички.
            Аз пък не разбирам защо така се обиждате на счетоводство и си държите на Управление на бла-бла.....

            Едно време доячките ги прекръстиха на "оператор на млекодоилен апарат". И кво - нас ни интересуваше млякото, а не "званието" на този, който го е добил.

            Вече се напълни с "управленци", които и хал хабер си нямат от базата на материята.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
              Не казвам каква е задачата, а че питаш за елементарни неща. Нещо си от твоя тест по счетоводство.....
              Така че, бъди по смирена, ако се надяваш някой да ти обясни нещо.
              За Вас може да са елементарни,за мен тази специално не е и досега никой не ми е дал отговор.Не смятам,че който и да е е нормално да коментира поведението ми след като се вижда,че не съм на линия.
              Аз имам конкретен въпрос,за хората които си направиха труда да ми отделят време им благодаря искрено,а тези които си нямат друга работа,освен да пишат глупости,няма да коментирам повече.
              Аз съм възпитан човек и не смятам,че след като някой ме засяга трябва да си мълча особено,когато не е прав.Не стига,че с нищо не допринася,ами и коментира поведението ми.Аз не го разбирам това.
              Теста е по Управление капиталите на фирмата и няма общо със счетоводсто,не знам защо така си решил.
              Колко в мен нещо спи или е будно има кой да прецени.
              За хората,които ще пишат по-късно съжалявам,че няма да съм си вкъщи пред компютъра и няма да мога да им благодаря веднага.(това в кръга на шегата,разбира се).
              И така на тези,които имат какво да кажат по въпроса с тази задача,ще съм искрено благодарна,защото наистина ми е важно.
              Хубава вечер на всички.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                може и да са объркани отговорите на задачата
                Те,ако са объркани,ще е нарочно,защото това са тестове,които задължително трябва да направя,за да се явя на изпит.Тази задача как ли не я въртях и не ми се получава.Благодаря ти все пак за времето,което ми отдели.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nina_vr18 Разгледай мнение
                  И така го смятах и така излиза,че Net working capital е 400-181,82=218,18
                  (ако го смятам правилно).
                  А такъв отговор нямам във възможните.
                  може и да са объркани отговорите на задачата
                  “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nina_vr18 Разгледай мнение
                    Ами,кажете ми отговора на тази елементарна задача.
                    Не казвам каква е задачата, а че питаш за елементарни неща. Нещо си от твоя тест по счетоводство.....
                    Така че, бъди по смирена, ако се надяваш някой да ти обясни нещо.

                    Коментар


                    • В КРАК С ВРЕМЕТО


                      В крак с времето вървя,
                      до мене – премиера,
                      картофи ще садя
                      тъй рече – премиера.
                      ...
                      Овце ще поведа,
                      до мене – премиера,
                      ах как ще ги доя,
                      да пие – премиера.

                      И църкви ще строя,
                      до мене – премиера,
                      да вярват хората,
                      и те на премиера.

                      И мощите свети,
                      но не на премиера,
                      ще донесат пари,
                      и те кат премиера.

                      Виж, нов се път строи
                      по него – премиера,
                      и журналист търчи:
                      „Хвала на премиера!“

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                        Абе щом питаш по форуми елементарни неща, значи не спиш пред компютъра, но спиш над учебниците и най-вече - нещо в главата ти спи.

                        П.П. Хем питаш, хем и на арогантна и устата се правиш.
                        Ами,кажете ми отговора на тази елементарна задача.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nina_vr18 Разгледай мнение
                          А искам да Ви кажа,че аз не спя пред компютъра и не чакам със затаен дъх отговори,така,че естествено ще благодаря,когато вляза отново.
                          В духа на Вашето изказване,Вас в училище да се заяждате и злобеете ли Ви учат?
                          Абе щом питаш по форуми елементарни неща, значи не спиш пред компютъра, но спиш над учебниците и най-вече - нещо в главата ти спи.

                          П.П. Хем питаш, хем и на арогантна и устата се правиш.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                            current ratio=current assets/current liabilities
                            current liabilities=181.82
                            И така го смятах и така излиза,че Net working capital е 400-181,82=218,18
                            (ако го смятам правилно).
                            А такъв отговор нямам във възможните.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SubZero Разгледай мнение
                              Не виждам благодарности за Наивник.

                              На това ли ви учат в училище
                              А искам да Ви кажа,че аз не спя пред компютъра и не чакам със затаен дъх отговори,така,че естествено ще благодаря,когато вляза отново.
                              В духа на Вашето изказване,Вас в училище да се заяждате и злобеете ли Ви учат?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nina_vr18 Разгледай мнение
                                .
                                Имам даден коефициента на обща ликвидност(current ratio),който е 2,2
                                и дълготрайните(фиксирани) и краткотрайни(текущи) активи,съответно 850 и 400.
                                Нямам дадени пасиви.
                                current ratio=current assets/current liabilities
                                current liabilities=181.82
                                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                                Коментар

                                Working...
                                X