IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ за една задача

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nina_vr18 Разгледай мнение
    Чист оборотен капитал(Net working capital)
    Fixed assets(фиксирани или дълготрайни активи)
    Current assets(краткотрайни или текущи активи)
    Въпроса е,че аз нямам дадени задълженията,т.е пасива краткотраен или дълготраен,за да немеря ЧОК иначе формулата,че са равни на КА-КП и аз я знам .
    .
    Имам даден коефициента на обща ликвидност(current ratio),който е 2,2
    и дълготрайните(фиксирани) и краткотрайни(текущи) активи,съответно 850 и 400.
    Нямам дадени пасиви.
    како,аз искам да те питам нещо друго-знам,че ще ти прозвучи невероятно,но ако ти кажа и ДОКАЖА,че това,което учиш е ГРЕШНА НАУКА,ще мога ли да ти повлияя, ДА НЕ ГО УЧИШ,или въпреки фактите,които ще ти дам,ще останеш жертва на масовата "академична заблуда" и ще продължиш да учиш неща,които само ще те направят по тъпа,от колкото АКО НЕ СИ ГИ УЧИЛА?

    знаеш ли как със знание се затъпява?тва става когато знанието е грешно!тогава попадаш в една кутия,която те ОГРАНИЧАВА и грешното го смяташ за вярно.тва са законите на кутията в която ще те вкара ГРЕШНОТО ЗНАНИЕ,проблема е,че реалността , корпоративното право и финанси са ИЗВЪН рамките на тази кутия!

    Коментар


    • аз предлагам линк към темата
      на имейла на преподавателя и да помогне той
      “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

      Коментар


      • Имам конструктивно предложение.
        Направете анкета с отговорите за да гласуваме !
        Така, хем ще избегнем споровете в темата, хем ще изкристализира верния отговор, а мацето ще ме черпи, понеже това е най-разумното предложение.
        Обичам да гласувам !

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nina_vr18 Разгледай мнение
          Задачата съм я написала така както ми се е паднала.А ето и още едната същата,но с различни данни:
          Намерете чистите оборотни капитали,при фиксирани активи 400 и текущи активи 200,при коефициент на обща ликвидност 1,5.
          Тук без да искам улучих отговора,който е 200,но как се получава нямам представа.
          По същата логика отговорът 450 от предната ти задача ,трябва да е верен (но ти казваш че не си познала ) ....

          А тук логиката е елементарна - постфактум - и прекалено глупава на практика .....

          Значи 400 лева фиксирани активи са ти дълготрайни материални активи ,които са най-ниско ликвидни на теория (земи ,гори , сгради , насаждения и пр,) ....А текущите - са краткотрайни с по-висока степен на обръщаемост (парични средства , краткосрочно вземания от клиенти и пр, ) ...и за това отговорът ти 200 минава в случая за верен, но по-късно е недействителен .

          ПС 1 ; Обяснението ми е най-примитивно - с цел да е най-разбираемо .

          ПС 2 : Прати ми преподавателя за да му кажа че е педал , щом промива мозъците на учениците си с едни и същи задачи , но с различни верни отговори
          Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nina_vr18 Разгледай мнение
            А възможните отговори са:
            850
            600
            450
            700
            480
            Та,благодаря на отзовалите се на моето питане,но засега няма отговор.
            Може да са объркали сметките и да няма верен отговор. Напиши им го, да го научат, щом го няма.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alan10 Разгледай мнение
              Не миличка, нищо не избивам. А се опитвам да те свтна, че занаят не се учи, а се краде, но първо трябва да се изучиш.
              после се чудим защо всичко при нас е с краката на горе...Ами Петърчо го казва.... за него веруюто е ,че трябва да откраднеш за да заживееш като бял човек.
              Грешен постулат петърчо и то за 19 год.ти опит у "форексу" се вижда най-добре..."откраднал" си занаята , но не и знанията..защото те се ПРИДОБИВАТ , а ти нямаш с какво....ентелекта ти е мъничък , само егото големО

              Коментар


              • [QUOTE=nina_vr18;1059174166]
                Първоначално изпратено от Alan10 Разгледай мнение
                Не миличка, нищо не избивам. А се опитвам да те свтна, че занаят не се учи, а се краде, но първо трябва да се изучиш.[/QU

                Такааа,първо недей да фамилиарничиш с мен и да се обръщаш с миличка,аз имам човек,който да се обръща така към мен и второ ми омръзна от някой хора във форума,които си пишат ала-бала или имаш да кажеш нещо за задачата или не,не ми говори за лапкане,знания и т.н.
                То ми стана ясно,че оттук отговор няма да получа,благодаря на хората които писаха и то по конкретният въпрос,а останалите като теб потвърждават мнението ми,че голяма част от хората са злобни и то много и обичат много да дават акъл,а те самите нямат такъв.Аз не се нуждая от съвети на хора като Вас.
                Повече просто няма да влизам,защото не обичам да си губя времето със неосъществили се хора,които освен да висят по форумите и да обиждат друга работа явно нямат.На останалите готини и разбрани хора,които явно имат мозък за разлика от някой други и които се отзоваха благодаря,а именно НАИВНИК,XY ,SPART и Ceneto
                Ха-ха.. Ами недей да влизаш. Няма нужда от примадони тук. Това е място за обмени на идеи, а не бюро за помощ на хора, които не могат да си напишат домашното...

                Коментар


                • [QUOTE=Alan10;1059174164]Не миличка, нищо не избивам. А се опитвам да те свтна, че занаят не се учи, а се краде, но първо трябва да се изучиш.[/QU

                  Такааа,първо недей да фамилиарничиш с мен и да се обръщаш с миличка,аз имам човек,който да се обръща така към мен и второ ми омръзна от някой хора във форума,които си пишат ала-бала или имаш да кажеш нещо за задачата или не,не ми говори за лапкане,знания и т.н.
                  То ми стана ясно,че оттук отговор няма да получа,благодаря на хората които писаха и то по конкретният въпрос,а останалите като теб потвърждават мнението ми,че голяма част от хората са злобни и то много и обичат много да дават акъл,а те самите нямат такъв.Аз не се нуждая от съвети на хора като Вас.
                  Повече просто няма да влизам,защото не обичам да си губя времето със неосъществили се хора,които освен да висят по форумите и да обиждат друга работа явно нямат.На останалите готини и разбрани хора,които явно имат мозък за разлика от някой други и които се отзоваха благодаря,а именно НАИВНИК,XY ,SPART и Ceneto

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alan10 Разгледай мнение
                    Не миличка, нищо не избивам. А се опитвам да те свтна, че занаят не се учи, а се краде, но първо трябва да се изучиш.
                    Ха-ха..Харесва ми този отговор... Все пак отдавна е било откакто съм правил счетоводство, а пък това не е счетоводителски форум. А, отношенирто - дайте ми решението, не ми давайте акъл, не ми е въобще приятно.Всичко добро на всички.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nina_vr18 Разгледай мнение
                      За съжаление в книгите/учебниците не пише нищо именно за такъв тип задача,а аз как и какво ще лапкам си е лично мой проблем.По-добре напиши решение на задачата,а не ми обяснявай какво ще лапкам или явно и ти си лапкал,за да завършиш,ако си завършил нещо въобще.
                      Айде жив и здрав,че и ти се разписа в моята тема,съвсем не по въпроса,но аз разбирам,че има комплексари и моята тема е идеално поле за да си избиват комплексите.
                      Не миличка, нищо не избивам. А се опитвам да те свтна, че занаят не се учи, а се краде, но първо трябва да се изучиш.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nina_vr18 Разгледай мнение
                        Ако не разбера как се решава проклетата задача ще карам на късмет и ще се надявам да не ми се пада вече,въпреки,че се съмнявам.
                        Благодаря!
                        Живота е като кутия шоколадови бонбони - никога незнаеш кой ще ти се падне.
                        Така, че давай на късмет.
                        То цялата държава на късмет залага. Ей го Дянков, залага на трти късмет бюджет 2012, ББ също на късмет от мутра стана премиер, на БФБ също всички на късмета са заложили, та защо Ти да не заложиш също на късмет ?
                        А след толкова много залози на късмет, представяш ли си к'ви късметлии са българите (целият народ)
                        Но най-голям късметлия винаги ще си бъде св.Нагъзаки (да се свети името Му) защото неговият късмет никога не изневерява, след като има толкова много залагащи именно на късмета.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alan10 Разгледай мнение
                          Нинче, налягай си парцалите и чети и Лапкай книгите/учебниците иначе ще трябва друго да лапкаш за да завършиш, а и след като завършиш.
                          За съжаление в книгите/учебниците не пише нищо именно за такъв тип задача,а аз как и какво ще лапкам си е лично мой проблем.По-добре напиши решение на задачата,а не ми обяснявай какво ще лапкам или явно и ти си лапкал,за да завършиш,ако си завършил нещо въобще.
                          Айде жив и здрав,че и ти се разписа в моята тема,съвсем не по въпроса,но аз разбирам,че има комплексари и моята тема е идеално поле за да си избиват комплексите.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
                            За съжаление е пряко свързан със счетоводството и това, че е тест към друг предмет не променя нещата ....

                            Обаче и аз не мога да се справя с така даденото условие ...

                            Мога да ти препоръчам да разгледаш стария НСС 13 ( новият е друг и касае проблемите по несъстоятелност и ликвидация ) и съответните формули за анализ на финансовото състояние ...Получава се уравнение с едно неизвестно чието решение не попада във верните ти отговори :

                            http://im.cablebg.net/clients/nss13-98.htm
                            Ако не разбера как се решава проклетата задача ще карам на късмет и ще се надявам да не ми се пада вече,въпреки,че се съмнявам.
                            Благодаря!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от XY Разгледай мнение
                              Отговорът е 218,(18) хил. и нито стотинка повече. Такъв отговор няма обаче... Има грешка в учебника ти или не си дала задачата правилно.
                              Задачата съм я написала така както ми се е паднала.А ето и още едната същата,но с различни данни:
                              Намерете чистите оборотни капитали,при фиксирани активи 400 и текущи активи 200,при коефициент на обща ликвидност 1,5.
                              Тук без да искам улучих отговора,който е 200,но как се получава нямам представа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nina_vr18 Разгледай мнение
                                А възможните отговори са:
                                850
                                600
                                450
                                700
                                480
                                Та,благодаря на отзовалите се на моето питане,но засега няма отговор.
                                Нинче, налягай си парцалите и чети и Лапкай книгите/учебниците иначе ще трябва друго да лапкаш за да завършиш, а и след като завършиш.

                                Коментар

                                Working...
                                X