IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бъдещите тенденции в бизнеса.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Искаш да кажеш, тенденция ще е увеличаване продажбите на антидепресанти?
    -Мдаааааа, дали да не понакупя акцийки от фармасютикалс?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratter Разгледай мнение
      Здравейте! От скоро ми се върти в главата идея за една такава тема тук. Според вас след 20 - 30 години в какво най много ще се инвестира? Коя суровине ще замести черното злато? Фирмите в кои сфери ще бъдат най - печеливши? Общо взето такива работи. Като цяло от икономическща гледна точка какъв ще е светът в близкото бъдеще? Ще ми е интересно да видя мненията ви!
      Първо, бизнеса ще се съсредоточи само в няколко групировки. Трудно е да се каже чак след 20-30 години кои ще оцелеят. Но ще има показни...ъ..ъъ.. обстрели на едър дивеч.
      Второ, голям шанс за оцеляване ще имат групировките свързани, или във политиката. По-скоро вторите.
      Трето, среден или дребен бизнес няма да има. Ако не броим фризьорите, зъболекарите, разносвачите на пици и т.н. Но нищо чудно и тях да ги задължат да членуват в разни браншови организации, и да плащат основния пай на играчите от точка първа!!
      Всичко друго, горива, ВЕИ, нанотехнологии е димна завеса. Прах в очите на простолюдието.
      Голямо развитие ще получи банковия сектор. Това може би трябва да го класираме по-напред. Или казано на български, преобладаващата част от плебейте трябва да бъдат яко обвързани с кредити, за да са послушнички! Няма да има стачки, протести, вълнения. И всичко в държавата ще си върви по мед и масло.
      http://georgipiskov.blogspot.com

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
        Не визирах теб.
        Знам бе. Ама аз така, да попитам. Понеже, все по-безхаберно ползваме езика си и току изказваме, каквото не трябва и пропускаме да забележим изказаното. Затова, нищо повече. Ясно е, че не се обиждам. Забавно ми е даже.

        Коментар


        • Всъщност това се прави в западните държави на държавно ниво, търсят се кои точно отрасли ще бъдат бъдещите центрове на расте. Като цяло това са точно биотехнологии, нанотехнологии, софтуер, зелена енергия.

          Горе долу същите и при които се получават балони на борсата - без нанотехнологиите които все още са доста в зародишно състояние. При биотехнологиите и софтуера балоните вече се пукнаха - така че там ще се чака следващите фундаментални открития след разгадаването на генома и интернет. А при зелената енергия пробваха да напомпат балон през края на 2007 и началото на 2008, но беше жалък опит.

          Коментар


          • Не визирах теб.
            The weak are meat and the strong do eat.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
              Идеята на темата е готина. Моля хората, които не са си пили лекарствата да се въздържат от коментари.
              Да речем, че бих. Сподели, обаче /моля те/ мнението си относно предния ми коментар.

              Коментар


              • Идеята на темата е готина. Моля хората, които не са си пили лекарствата да се въздържат от коментари.
                The weak are meat and the strong do eat.

                Коментар


                • Защо не внимавате, когато четете?
                  "Бъдещите тенденции в бизнеса" - това са такива, които днес още не съществуват. Горивата, обаче, отдавна са на прицел, така че, съжалявам: Те не са бъдеща тенденция.
                  Сега ясно ли е?

                  Това е нещо като тъпия журналистически въпрос за "Вашите бъдещи планове?"
                  - Как да ви ги споделя, когато още не съм ги направил, бе, ваш'та мама тъпанарска?
                  От друга старана, обаче, направя ли ги, те стават настоящи планове. Може и да са за бъдещето, но, са настоящи и, като такива, не отговарят на определението "бъдещи". Изобщо, тънък въпрос но, принципен - обяснява, защо бъдещи планове не се споделят

                  Коментар


                  • Днес се говори за нова криза. Горивата ли ще са новата тенденция в бизнеса?
                    Last edited by levitan; 16.07.2011, 21:53.

                    Коментар


                    • Горивата са текуща тенденция и няма да престанат да бъдат интерес. Въпросът е, какво предстои да се отпуши като ниша.
                      И, в тази връзка, предвиждам все по-търсен да стане интелектуалният продукт като качество и разностранност, Защо ли?
                      Ами, защото, според текущите антропометрични изследвания, се забелязва снижаване обема на мозъчната кутия а, по ежедневни наблюдения, и качеството съвсем я е закъсало.
                      В тази връзка, ще поддържам сайта си възможно по-дълго - ще дойдете на моя, убеден съм.

                      Коментар


                      • А по отношение на горивата?

                        Коментар


                        • Населението на планетата нараства - ще се отваря все повече работа за погребалните агенции...
                          а всеки евентуален катаклизъм ще мултиплицира печалбите им...

                          Коментар


                          • с хриознт 20 -30 години само едно нещо мога да дам като съвет... Фармация...

                            Трупаи акции на Баиер, Мерк, Лили, Фаизер...

                            Може и да не са следващите ракети ако търсиш нещо подобно... но ако не настъпи края на света (да изчезне тотално) при всякави други сценарии от частичен крах, през хипер инфлация до следващ 30 годишен бичи период тези акции с висока вероятност ще са печеливши...

                            пп Пожелавам си да мога следвам съвета си че е дълъг период това ще ми трябват и сила и търпение...

                            и живи и здрави да сме всичките да видим прав ли съм се оказал
                            Last edited by marketleverage; 15.07.2011, 01:04.
                            mWPCloud.com

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                              вода, енергия, комуникации, изследване на океанското дъно, биотехнологии
                              Съгласен, приветствам, особенно за биотехнологиите!
                              Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                              Коментар


                              • Системи за пречистване на въздух за дишане и вода за пиене. Домашно изпълнение, енергийно ефективни...
                                А, така също, и в жени, които умеят да не глаголят, за щяло и нещяло, че току си губим мисълта от тях, 'баси

                                Коментар

                                Working...
                                X