IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Искате ли да си купите жилище в столицата?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • глей ся, заушка - доклкото ти разбирам тезата, вЕрбаш си, че като ограничат кредитирането банките и селтаците не могат да си позволят да плащат, щот нямат наличен кеш, а банките няма да ги финансират на заплатките, на които се осигуряват и хоп ще останат само тарикатите на пазара, т.е. те ще си правят врътки във висините и спад няма да има...
    Блажени са вероющите, защото тяхно е царството Невесно - т.е. с такива разсъждения като твоите, само там няма да паднат цените, щот там има блажени вЕрващи А сега сериозно - ако си имаш поне елементарни познания по икономика, щеше да знаеш, че един пазар го движат 2 основни неща - търсене и предлагане, като търсенето трябва да е платежоспособно, а предлагането налично, на тези 2 компонента влияят много други, катоосновните са страх и алчност, подкрепени с достъп или липса на достъп до заемен капитал. И понеже обяснявам като за малоумник ще ти обрисувам и картинката: До преди 6-10 месеца имаше голямо платежоспособно търсене, породено от алчността (нуждата от дом за Унуците и да го давае под наем на селтиците), лесния дстъп до кинти и липсата на достаттъчно налично предлагане (поради факта, че жилище не се строи за 2 дена, въпреки многоброймите опите на индустриаците). Сега на пазара има страх, липса на достъп до капитал, наличност на имоти (щот вече са построени или трябва да се построят), оскъпяване на заемния ресурс, евентуални съкращения и принудително заминаване на селтиците по селата, като за част от тях това ще е съпроводено и с гърмеж на ипотеки щот не могат да ги плащат. Та кво викаш - няма да паднат - брато, ти си готов за Нобелов лауреат -създател на теотията на вечното поскъпване на имотите в Сф, като единстванета променлива е темпът на растеж Виж сега, ако успееш да вкараш в теорията си и понятието "отрицателен темп на растеж" и успееш да го дефинираш като "растев с отрицателен знак" може пък и наистина да ти дадат наградата Пък тя май беше милионче в зелено - таман ще лишиш един строителен предприемач от безсънните му нощи като му изкупиш цялото блокче, барабар с мутресата и Жипа
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Купих си

      Купих си на зелено преди повече година някъде - сега чакам да го завършат и предадат...

      Засега не съжалявам, но както и на много други ми дигнаха ипотеката по кредита ...

      То не мисля, че в краткосрочен план може изобщо да кажеш, че съжаляваш или не.

      И съм купил жилището за да живея, а не за "инвестиция".... Така предполагам са направили и доста хора.

      А по въпроса за падането на цените, ипотеките и т.н.

      В България вземеш ли кредит, дължиш. Просто ако има ипотека банката е първи по ред кредитор, ако престанеш да плащаш.

      Т.е. дори цените на имотите да паднат - ти дължиш пари на банката и дори ако вземе и продаде жилището ти на по ниска цена от остатъка на заема продължаваш да дължиш и да плащаш остатъка...

      Така че човек трябва да си направи сметката преди да тръгне към покупка, а не да се вдига шум до небесата, като в съседната тема за Борсата - загубих - хайде държавата да помогне...
      А когато печелиш - тогава даваш ли на държавата - не (даже се гледа да се скрият и данъците, но това е друга тема)...

      Коментар


      • Re: Искате ли да си купите жилище в столицата?

        Първоначално изпратено от ghettoff
        Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка


        НО. ТЕМАТА Е ЗА НИ В СОФИЯ. НЕКА НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАМЕ ПОВЕЧЕ!
        Така е. И за това, ако мога да те посъветвам - трай и ще купуваш евтини жилища в София. Да не говорим какво ще стане ако в София падне стена от панелен блок както в Стара Загора преди няколко месеца. Тогава може не само евтини жилища да купуваш, ами и без пари срещу задължение за стопанисване може да ти дават. А ако София не ти харесва - пожелай си къде искаш. Навсякъде ще са евтини.
        А ако не искам панелка на 40 години? Или примерно...с паднала стена? Ако говорим, че на панелките ще им падат цените, а на панелките с падащи стени ще им паднат главоломно - ДА съгласен съм. Няма какво да спорим за това.

        Коментар


        • Re: Искате ли да си купите жилище в столицата?

          Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка


          НО. ТЕМАТА Е ЗА НИ В СОФИЯ. НЕКА НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАМЕ ПОВЕЧЕ!
          Така е. И за това, ако мога да те посъветвам - трай и ще купуваш евтини жилища в София. Да не говорим какво ще стане ако в София падне стена от панелен блок както в Стара Загора преди няколко месеца. Тогава може не само евтини жилища да купуваш, ами и без пари срещу задължение за стопанисване може да ти дават. А ако София не ти харесва - пожелай си къде искаш. Навсякъде ще са евтини.

          Коментар


          • Re: Искате ли да си купите жилище в столицата?

            Първоначално изпратено от Negramoten
            Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка
            Не пиша ЗА срив на борсата. На мен би ми било по-добре, да не бях излизал на 1500, а сега да сме на 5000 софикс. Само, че не стана - пиша срещу тези, които подлъгаха хората. А ако ми е било зор да вляза по-ниско - смятам, че от 1500 до 300 все щях да го направя поне един път.
            Дебнем на замаушка, в момента ти подлъгваш хората, че срив на НИ няма да има, а от 6 месеца вече текат промоциите на бягащите от тази инвестиция.

            Точно това ти мнение ще ти го напомня след 6 месеца Дано си тук, за да си береш срама...
            Казвал съм го един милион пъти - не е изключено да има срив. Но, ако има, смятам, че всички мераклии пак ще го издухат, тъй като просто париците отново няма да им стигнат...Отнесено към покупателната способност на българина цените ще останат същите.

            А жилището повечето хора не го купуват като "инвестиция", а като средство за живот...Там се корени и разликата с БФБ.

            А интерес нямам - нито от скъпи имоти, нито от евтини. Все ми е тая на практика. Просто се опитвам да разбера защо се всява смут сред хората. И до къде ще ви стигне наглостта на алчните душички.

            Коментар


            • Re: Искате ли да си купите жилище в столицата?

              Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка
              Не пиша ЗА срив на борсата. На мен би ми било по-добре, да не бях излизал на 1500, а сега да сме на 5000 софикс. Само, че не стана - пиша срещу тези, които подлъгаха хората. А ако ми е било зор да вляза по-ниско - смятам, че от 1500 до 300 все щях да го направя поне един път.
              Дебнем на замаушка, в момента ти подлъгваш хората, че срив на НИ няма да има, а от 6 месеца вече текат промоциите на бягащите от тази инвестиция.

              Точно това ти мнение ще ти го напомня след 6 месеца Дано си тук, за да си береш срама...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка
                Ще помоля изрично да не се правят кухи аналогии между БФБ и пазара на недвижими имоти в София. Обсъждано е един милион пъти защо подобно сравнение е безпредметно.
                Не мисля, че е безпредметно. Два пазара, два балона. Единият се спука, другият още не. Какво следва, а?

                Коментар


                • Re: Искате ли да си купите жилище в столицата?

                  Първоначално изпратено от zaho
                  Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка
                  В следната анонимна анкета искам да видим колко хора в този форум се надяват на срив и на криза. Защото целенасочените писания за всяване на паника зачестиха неимоверно и смятам, че се е събрала критична маса хора, които имат нужда от жилища но смятат, че начина да се постигне това е само чрез срив.
                  znam 4e raboti6 (pi6e6) za sriv na borsata.
                  logikata e su6tata i za NI.
                  ne vijdam kakvo protestira6 sre6tu sebepodobnite si.
                  Не пиша ЗА срив на борсата. На мен би ми било по-добре, да не бях излизал на 1500, а сега да сме на 5000 софикс. Само, че не стана - пиша срещу тези, които подлъгаха хората - ако някой ми е обърнал внимание и е продал през това време, сега вероятно ми е благодарен. А на мен лично, ако ми е било зор да вляза по-ниско - смятам, че от 1500 до 300 все щях да го направя поне един път. От друга страна смятам, че това е само началото на срива...тепърва ще фалират компании и прочие. Не съм предизвикал аз кризата - кризата (тази част, която видяхме до момента) бе предизвикана от алчността на хората и най-вече от спекулантите...някои от които са сред вас и най-нагло искат помощ от държавата сега.


                  НО. ТЕМАТА Е ЗА НИ В СОФИЯ. НЕКА НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАМЕ ПОВЕЧЕ!

                  Коментар


                  • По-нататък бих си купил жилище в София..., но определено чакам спад в цените на НИ в София
                    Мнението ми не е препоръка!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bobi75
                      Имам две жилища в столицата и вила на 30 километра.

                      Мечтая да живея на вилата.

                      Аман и стига с тази столица. Стига сте я противопоставяли на провинцията. Там е по-добре и хората са по-добри според мен.
                      Съгласен съм, аз съм в същата ситуация, но не смятам, че е лесно да живееш на 30-40 километра от София и да пътуваш всеки ден. Особено ако имаш деца.

                      Коментар


                      • Ще помоля изрично да не се правят кухи аналогии между БФБ и пазара на недвижими имоти в София. Обсъждано е един милион пъти защо подобно сравнение е безпредметно.

                        Коментар


                        • Такива като Дебнещия викаха вълците, викаха вълците и когато вълците дойдоха сега пълнят гащите от страх.
                          Life won't wait for you.

                          Коментар


                          • И да искаш, и да не искаш Замаушка спад в цените ще има (да не употребявам думи като срив). Нямам интерес към жилище в София на каквато и да била цена.

                            Коментар


                            • Re: Искате ли да си купите жилище в столицата?

                              Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка
                              В следната анонимна анкета искам да видим колко хора в този форум се надяват на срив и на криза. Защото целенасочените писания за всяване на паника зачестиха неимоверно и смятам, че се е събрала критична маса хора, които имат нужда от жилища но смятат, че начина да се постигне това е само чрез срив.
                              znam 4e raboti6 (pi6e6) za sriv na borsata.
                              logikata e su6tata i za NI.
                              ne vijdam kakvo protestira6 sre6tu sebepodobnite si.

                              Коментар


                              • Имам две жилища в столицата и вила на 30 километра.

                                Мечтая да живея на вилата.

                                Аман и стига с тази столица. Стига сте я противопоставяли на провинцията. Там е по-добре и хората са по-добри според мен.

                                Коментар

                                Working...
                                X